گلزار نورسه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱

فضائل و برکات صلوات در قرآن کریم و احادیث، همراه با 50 حدیث ناب در باره صلوات - گلزار نور

سخن دوست :امام حسين (ع) فرمود: پروردگارا! آن كه تو را نيافت، چه يافت و آن كه تو را يافت، چه از دست داد؟

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

سایت اینترنتی گلزارنور

https://golzarenoor.ir


فضائل و برکات صلوات در قرآن کریم و احادیث، همراه با ۵۰ حدیث ناب در باره صلوات

ألّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُم

زیارت حضرت رسول(ص) از راه دورباترجمه فارسی+ دانلود متن و صوت

صلوات در لغت به معناى دعا بوده و از آنجا که نماز مشتمل بر دعاست آن را صلاة گفته‏اند و به عبارتى صلوات: درود و دعایى است که بندگان رفعت مقام پیامبر صَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِه و اهلبیتش را از خدا مى‏خواهند که با بیان و شنیدن نامش مستحب است بر او صلوات بفرستند. آن حضرت صَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِه فرمود: هر کس نام مرا بشنود و صلوات نفرستد خدا او را نمى‏آمرزد و از رحمت خدا دور است.

صلوات بر پيامبر(صلى الله عليه وآله) رمز بقاى اسلام و نام مبارك او است، فرستادن صلوات و درود بر آن ایشان و اهل بیت مکرمشان ، نوعى حق شناسى و قدردانى و تشكّر از زحماتى است كه براى هدايت امّت كشيده اند. یاد از آل پیامبر در صلوات، بیانگر شأن و مرتبت آنهاست و این تأکید تا جایى است که صلوات بدون آل پیامبر مطرود و ابتر است و نهی شده است.( أمالی(شیخ صدوق):۲۶۷ و۴۶۲، أمالی(شیخ طوسی رحمه الله):۴۲۴، روضۀ الواعظین:۳۲۳)

رسول الله صلی الله علیه و آله می فرمایند: مَنْ صَلَّى عَلَيَّ وَ لَمْ يُصَلِّ عَلَى آلِي لَمْ يَجِدْ رِيحَ الْجَنَّةِ وَ إِنَّ رِيحَهَا لَتُوجَدُ مِنْ مَسِيرَةِ خَمْسِمِائَةِ عَام‏. (بحارالأنوار،ج ۸ ،ص۱۸۶٫) هر كس بر من درود فرستد و بر آل من درود نفرستد بوى بهشت را استشمام نمى‏ كند و همانا بوى بهشت با فاصله پانصد سال قابل استشمام است.

صلوات کامل این است: ألّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُم

(بحار، ج ۹۴، ص ۱۸۶)

دستور صلوات فرستادن بر پیامبر در آیه ۵۶ سوره احزاب (آیه صلوات) آمده است، خداوند می فرماید:

إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمًا

خدا و فرشتگان او بر پیامبر اکرم صَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِه وَسَلَّمَ درود می فرستند، شما هم ای کسانی که ایمان آورده اید، بر او صلوات بفرستید و آن طور که باید، تسلیم شوید.

 خداوند در این آیه تأکید می کند که ابتدا من و ملائکه بر پیامبر صَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِه وَسَلَّمَ صلوات می فرستیم و به پیروی از ما شما انسان ها بر ایشان و آلش سلام و درود بفرستید.

مقام پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم آن قدر والا است که آفریدگار عالم هستی و تمام فرشتگانی که تدبیر این جهان به فرمان حق بر عهده آنها گذارده شده است بر او درود می‌فرستند، اکنون که چنین است شما نیز با این پیام جهان هستی هماهنگ شوید.

و هم می‌فرماید خدا و ملائکه به همه مۆمنین و شما صلوات می‌فرستند:

هُوَ الَّذِی یصَلِّی عَلَیکُمْ وَمَلَائِکَتُهُ لِیخْرِجَکُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَکَانَ بِالْمُۆْمِنِینَ رَحِیمًا * تَحِیتُهُمْ یوْمَ یلْقَوْنَهُ سَلَامٌ وَأَعَدَّ لَهُمْ أَجْرًا کَرِیمًا (الأحزاب، ۴۳ و ۴۴)

اوست کسى که با فرشتگان خود بر شما درود مى‏فرستد تا شما را از تاریکی‌ها به سوى روشنایى برآورد و به مۆمنان همواره مهربان است * درودشان روزى که دیدارش کنند سلام خواهد بود و براى آنان پاداشى نیکو آماده کرده است.

امام رضا علیه السلام در تفسیر آیه « وَذَكَرَ اسْمَ رَبِّهِ فَصَلَّى » بیان داشتند. مراد از این آیه آن است که هرگاه نام پروردگار متعال بر زبان آمد بر محمّد و آل محمّد صَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِه وَسَلَّمَ درود و صلوات فرستاده شود.

چنانچه صلوات به خدا نسبت داده شود، به معنی فرستادن رحمت است و هر گاه به فرشتگان و مؤمنان منسوب گردد، به معنی طلب رحمت است. صلوات خدا بر حضرت محمّد صَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِه وَسَلَّمَ، به معنای نزول رحمت بر اوست، صلوات مؤمنان بر حضرت محمّد صَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِه وَسَلَّمَ نیز به معنای ثنا و یادکرد نیک از او است.( کتاب العین ج۷، ص۱۵۳؛ مجمع البحرین، ج۱، ص۲۶۶)

وقتى آیه صلوات بر پیامبر نازل شد، اصحاب به آن حضرت گفتند یا رسول اللّه مى‏دانیم چگونه بر شما سلام کنیم امّا صلوات بر شما چگونه است، پیامبر فرمود: بگوئید: اللَّهُمَّ صَلِّ على محمّدٍ وعلى آلِ محمَّدٍ، كما صَلَّيتَ على إبراهيمَ وعلى آلِ إبراهيمَ إنّكَ حَميدٌ مَجِيدٌ، وبارِكْ على محمدٍ وعلى آلِ محمّدٍ، كَما بارَكتَ على إبراهيمَ وعلى آلِ إبراهيمَ إنّكَ حَميدٌ مَجيدٌ .( كنز العمّال : ۳۹۹۳)

بنابه فرموده قرآن کریم، پیامبر اجر رسالت خویش را در مودت اهل بیت اعلام نموده  قُلْ لا أَسْئَلُكُمْ عَلَيْهِ أَجْراً إِلاَّ الْمَوَدَّةَ فِي الْقُرْبى از مهمترین وجوه صلوات دوستى آل پیامبر است.

با هر صلوات و سلامی که به پیامبر صلّی اللّه علیه و آله فرستاده می شود، رحمت تازه ای بر روان پاک او نازل می گردد و بعید نیست که این رحمت از ناحیه آن منبع عظیم الهی، به سوی امّتش نیز سرازیر شود.

با ذکر یک صلوات، در حقیقت عبادت‌های ذیل را انجام می‌دهیم:

با جمله‌ی: (اللّهمّ) که خدا را می‌خوانیم اقرار به توحید می‌کنیم.

با ذکر نام مبارک (محمّد) که او را به عنوان نبیّ شناخته‌ایم، اقرار به نبوّت می‌کنیم.

با افزودن جمله‌ی (و آل محمّد) اقرار به امامت آل پیغمبر می‌نماییم.

اینکه از خدا می‌خواهیم بر رسولش صلوات فرستد، یعنی رفعت درجات آن‌حضرت را در عالم آخرت از خدا می‌طلبیم، پس به معاد نیز اظهار اعتقاد می‌نماییم.

صلوات، دعا نیز هست، چون وقتی می‌گوییم: خدایا! بر پیامبر و آلش رحمت فرست.

در زیارت جامعه می خوانیم:

خداوند صلوات ما را بر شما (پیامبر و آل پیامبر) و ولایت ما را نسبت به شما، سبب پاکیزگی اخلاق

، طهارت نفوس و نموّ و رشد معنوی و کفّاره گناهان ما قرار داده است.

آنگاه که ملائکه در حملِ عرش الهی عاجز ماندند، خدای متعال به آنان فرمود:

دعا و ذکری به شما می‌آموزم که به برکت آن بتوانید عرش را حمل کنید. ملائکه پرسیدند: آن چه ذکری است؟ خطاب رسید که بگویید:

بِسْمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیمِ وَلاحولَ وَلاقُوَّۀَ إلاّ باللهِ العَلِیِّ العَظِیمِ وَصَلَّی اللهُ عَلی مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطیِّبینَ، آن گاه توانستند عرش را حمل کردند. (این ذکر شریف حلاّل بسیاری از مشکلات و گرفتاریها می‌باشد)

بحارالأنوار۲۷: ۹۷ ، ۵۵ : ۳۴، مستدرک سفینۀ البحار۷: ۱۶۲

احادیثی که از وجود مقدس پیامبر اکرم صلی ‌الله‌ علیه‌ وآله وَسَلَّمَ روایت شده است:

پیامبر اکرم صَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِه فرمودند:

-صلوات بر من بفرستید، چرا که صلوات بر من، باعث نموّ (روح و جان) شما می شود.

 (كنز العمّال، جلد ۱، صفحه ۴۹۴، شماره ۲۱۸۲)

-کسی که در نوشته ای صلوات بر من را بنویسد، تا زمانی که نام من در آن نوشته باشد فرشتگان برای او استغفار میکنند.( بحار الانوار، ج۹۱، ص۷۱).

-شیاطین دو گروه اند، شیاطین جنّی که با ذکر لاحُولَ وَلاقُوَّۀ إلاّ بِاللهِ العَلِّی العَظِیمِ رانده میشوند، و شیاطین انسی که با صلوات بر محمّد و آل محمّد [شر و آزارشان] از شخص دور میشود.(بحار الانوار، ج۹۲،ص ۱۳۶)

-روز قیامت من میزان اعمال هستم؛ یعنی هر کسی که کفه گناهانش سنگین تر از کفه حسناتش باشد، من صلواتهایی را که برایم فرستاده، می آورم و در کفه حسناتش می گذارم، تا آن که کفه حسناتش سنگین تر شود. (ثواب الاعمال و عقاب الاعمال باب ثواب الصلاه النبی )

-هر که یک مرتبه بر من صلوات فرستد، حق‌تعالی دری از سلامتی و عافیت [دین و دنیا] را بر وی بگشاید.

(جامع الأخبار:۱۵۳، بحار الأنوار۹۱:۶۳، مستدرک وسائل الشیعۀ۵:۳۳۳، جامع أحادیث الشیعۀ۱۵:۴۷۴،)

-خداوند عزّوجلّ ذکر ما اهل ‌بیت  (علیهم السلام )را باعث شفای سینه ‌ها قرار داد و صلوات بر ما را محوکننده قید و بندها و گناهان، و پاک‌ کننده عیب ‌ها و زیادکننده حسنات گردانید.( التفسیر المنسوب إلى الإمام الحسن العسکری علیه السلام، ص: ۵۸۵)

-وقتي چيزي را فراموش كرديد بر من صلوات بفرستيد كه موجب ياد آمدن آن چيز خواهد شد.

-سزاوارترین و نزدیک ترین مردم در روز قیامت به رسول خدا صَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِه وَسَلَّمَ کسی است که در دنیا بر آن حضرت بیشتر صلوات فرستاده باشد.( جامع الاخبار، ص ۶۷)

 -هر کس بر محمّد و آل محمّد ده بار صلوات فرستد، خدا و فرشتگانش صد بار بر او درود می‌فرستند، و کسی که بر محمّد و آل محمّد صد بار صلوات فرستد خدا و فرشتگانش هزار مرتبه براو درود می‌فرستند. (کلینی، ج۲، ص۴۹۳.)

-روزى پيامبر اكرم صلى ‏الله ‏عليه ‏و آله وَسَلَّمَ از راهى عبور مى‏كرد. در راه شيطان را ديد كه خيلى ضعيف و لاغر شده است. از او پرسيد: چرا به اين روز افتاده ‏اى؟

گفت: يا رسول ‏الله از دست امت تو رنج مى‏برم و در زحمت‏ بسيار هستم . پيامبر فرمودند: مگر امت من با تو چه كرده ‏اند ؟ گفت: يا رسول ‏الله، امت ‏شما شش خصلت دارند كه من طاقت ديدن و تحمل اين خصايص را ندارم.

اول اين كه هر وقت ‏به هم مى‏ رسند سلام مى‏كنند. دوم اين كه با هم مصافحه – دست دادن- مى ‏كنند. سوم آن كه ، هر كارى را كه مى‏ خواهند انجام دهند «ان‏ شاء الله» مى ‏گويند ، چهارم از اين خصلت ها آن است كه استغفار از گناهان مى ‏كنند ،پنجم اين كه تا نام شما را مى‏ شنوند صلوات مى‏فرستند و ششم آن كه ابتداى هر كارى « بسم الله الرحمن الرحيم‏» مى‏ گويند.

( کشکول ممتاز ص ۴۲۶)

-در شب معراج، پیامبر صلی ‌الله‌ علیه‌ وآله وَسَلَّمَ فرشته ای را دیدند که مقدارِ قطرات باران را محاسبه میکرد، آن فرشته عرض کرد: ای رسول خدا، حساب و شمارشی است که من با تمامِ توانِ خود، نمیتوانم آن را شمارش کنم.

پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند: آن چه حسابی است!؟

فرشته گفت: هر گاه گروهی از امّت شما در جایی جمع شوند و پس از شنیدن نامتان بر شما صلوات فرستند، من از محاسبه ثوابِ آنان عاجزم.

(مستدرک وسائل الشیعه۵:۳۵۶، منازل الآخِرَۀ:۲۰۵، جامع أحادیث الشیعۀ۱۵:۴۶۸.)

-نوزادانتان را به خاطر گریه هایشان نزنید؛زیرا گریه آنان در چهار ماه اوّل شهادت به یگانگی خدای متعال، در چهار ماه بعد صلوات بر پیامبر و خاندان گرامی آن حضرت، و در چهار ماه دیگر دعا برای پدر و مادرشان میباشد.

 (بحارالأنوار۵۷: ۳۸۱ و ۹۱: ۵۵ و ۱۰۱: ۱۰۳)

-هر کس پایان سخنش صلوات بر من و علی (ع) باشد به بهشت وارد می شود

عیون الاخبارالرضا، ج ۲، ص ۶۴

-ای فاطمه، هر که بر تو صلوات فرستد خداوند او را میبخشد و در هر جایی از بهشت که من باشم او را به من ملحق خواهد کرد.

 (کشف الغمۀ۲:۱۰۰، بحارالأنوار۴۳:۵۵، ۹۷:۱۹۴، الخصائص الفاطمیۀ۲:۴۶۷، اللمعۀ البیضاء:۲۹۱،)

حضرت فاطمه زهراسلام الله علیها فرمودند:

هر کس می‌خواهد تمام انبیاء را از خود خشنود گرداند و آنها را شفیع خود قرار دهد، شب‌ها قبل از خواب بر محمّد و آل محمّد صلوات بفرستد.

امیرالمؤمنین علی علیه السلام می‌فرمایند:

-صلوات فرستادن در محو کردن گناهان شدیدتر است از فرو نشاندن آب، آتش را.( .ثواب الاعمال، ص ۱۸۴)

-صلوات‏هاى شما سبب استجابت دعاهاى شما مى‏شود.

-از نَّبی اکرم  وَ أمیرِالمُؤمِنینَ وَ  امام صَّادقِ علیهم السلام روایت شده: هر دعایی که خدای متعال با آن خوانده شود، بالا نمی‌رود مگر آنکه بر محمّد و آل محمّد صلوات فرستاده شود.

( اصول کافی۲:۴۹۳، ثواب الأعمال:۱۵۵، المقنع:۲۹۷، روضة الواعظین:۳۲۹، جامع الأخبار:۱۵۸،)

-حضرت علی علیه السلام از پیامبر اکرم صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم نقل کرد که فرمود: هیچ دعایی نیست مگر اینکه بین آن و آسمان حجابی است تا وقتى که صلوات بر پیامبر و آل او فرستاده شود، که وقتى چنین شد آن حجاب شکافته مى‌‏شود و دعا ورود می کند و اگر دعا کننده این کار را نکرد دعا بر می گردد.

(بحار الانوار، ج۲۷، ص۲۵۸.)

حضرت امام مجتبی علیه السلام فرمودند:

-قلب انسان درون حفره و ظرفی است و بر روی آن پرده و سرپوشی میباشد، هرگاه که شخصی بر محمّد و آل محمّد صلوات تام و کاملی فرستد، آن پرده کنار رفته و قلب وی روشن میگردد و شخص آن چه را که فراموش کرده است را به خاطر میآورد. امّا اگر وی صلوات نفرستد و یا صلواتِ ناقص بفرستد، آن سرپوش بر رویِ قلبش باقی مانده و قلب وی تاریک میماند و آن چیزی را که در خاطر داشته است را فراموش میکند.

(علل الشرایع۱: ۹۷، عیون أخبار الرضا۲: ۶۸، دلائل الإمامه: ۱۷۵، إعلام الوری۲: ۱۹۲، الإحتجاج ۱: ۳۹۷، وسائل الشیعه۷: ۱۹۹، بحار الانوار۳۶: ۴۱۹، ۵۸: ۳۷، ۹۱: ۵۱،)

-امام حسن مجتبی علیه السلام میفرماید : صلوات بفرستید تا به یادتان آید.

( عیون الاخبار الرضا جلد ۱ صفحه ۱۶۶)

حضرت امام حسین علیه‌السلام فرمودند:

امام حسین علیه‌السلام از رسول خدا صَلَی اللهُ علیه و آله نقل کرده‌اند که پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند: بخیل واقعی کسی است که نام مرا بشنود ولی بر من صلوات نفرستد.

( معانی الأخبار:۲۴۶، وسائل الشیعة۷:۲۰۴، بحار الأنوار۷۰:۳۰۶، ۹۱:۵۵،)

امام سجاد علیه السلام فرمودند:

اگر می خواهید توفیق و سعادت را پیدا کنید بر خود لازم گردانید همیشه بر محمد و آل محمد(ص) صلوات بفرستید.

امام باقر علیه السلام فرمودند:

–در حدیثی از امام باقر علیه السّلام از رسول خدا صلّی اللّه علیه و آله چنین نقل شده است:

-هر كس از روى ايمان و به خاطر خداوند، بر من صلوات بفرستد [تمام گناهانش بخشوده خواهد شد و] اعمال خود را از نو آغاز مى كند.

(وسائل الشيعة، عاملى، شيخ حر، محمد بن حسن‏، محقق / مصحح: مؤسسة آل البيت(ع)‏، مؤسسة آل البيت(ع‏)، قم، ‏‏۱۴۰۹ قمری‏، چاپ: اول، ج ‏۷، ص ۱۹۶،)

-کسى که در رکوع ، سجده و قیامش بگوید ألّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ خداوند براى او همانند ثواب رکوع ، سجده و قیام را مى نویسد.

ثواب الاعمال ، ص ۷۵

-صلوات از جانب خداوند، رحمت است و از سوی فرشتگان، تزکیه و پاک کردن و از طرف مردم، دعا است

میزان الحکمه، ج ۱، ص ۳۸۹

امام صادق علیه السلام فرمودند:

-هرگاه کسی از شما دست به دعا برداشت، پس دعایش را با صلوات آغاز نماید؛ زیرا صلوات بر پیامبر صلی الله علیه و آله دعایی پذیرفته شده است و خدای متعال برتر از آن است که بخشی از دعا را قبول کرده و بخش دیگر از آن را ردّ نماید. (وسائل الشیعه، ج۷، ص۹۶)

-دعا پیوسته در پرده است تا بر محمد و آل محمد درود فرستاده شود،همانا [هنگام دعا] اول مدح (بیان صفات خداوند)، بعد ستایش خداوند (اعتراف به نعمت و شکر او) و بعد اعتراف به گناه و سپس

درخواست حاجت است.(اصول کافی، ج ۲، ص ۴۹۱، ح ۱)

-امام صادق علیه السلام به صَباح بن سیّابِه فرمودند:

آیا می‌خواهی به تو دعایی بیاموزم که خدای متعال به برکت آن، چهره تو را از حرارتِ آتش جهنم نگه دارد؟ صَباح گوید:به حضرت عرض کردم:آری. حضرت فرمودند:بعد از سپیده‌دم صد مرتبه بگو:”أَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ” خداوند به برکت این ذکر، تو را از آتش جهنم حفظ خواهد کرد.

( ثواب الأعمال:۱۵۵، جامع الأخبار:۱۵۹، المحتضر:۷۶، وسائل الشیعة۶:۴۷۹، بحار الأنوار۸۳:۱۳۵، ۹۱:۵۸ و ۶۵).

-حضرت صادق علیه‌السلام فرمودند: چون نام پیغمبر برده شود، بسیار بر او صلوات بفرستید؛ زیرا هر که یک مرتبه بر پیامبر صلوات بفرستد خدای متعال هزار مرتبه به همراه هزار گروه از ملائکه بر او درود می‌فرستد و هیچ مخلوقی از آفریده های الهی باقی نمی‌ماند مگر آنکه – به خاطر صلواتِ خدا و ملائکه – بر آن بنده صلوات می‌فرستد،[حال] پس اگر کسی در فرستادنِ صلواتِ با این فضیلت میل و رغبتی پیدا نکند، او شخصی نادان و فریب خورده‌(ی شیطان) بوده، و خدا و رسول و اهل بیت رسولش از چنین شخصی بیزارند.

( أصول کافی۲:۴۹۲، ثواب الأعمال:۱۵۴، جمال الأسبوع:۱۵۶، مکارم الأخلاق:۳۱۲، جامع الأخبار:۱۵۸، مشارق أنوار الیقین:۲۷۹، تأویل الآیات۲:۴۶۱، وسائل الشیعۀ۷:۱۹۳،)

-ونیز فرموده اند: هر کس ده مرتبه صلوات بفرستد خدا و ملائکه هزار بار بر او صلوات می‌فرستد و هر که حق بر او هزار صلوات بفرستد هرگز او را به آتش،عذاب نخواهد کرد و در مقابل هر صلوات ده حسنه به او عطا می‌فرمایند و هر کس ده مرتبه صلوات بفرستد حق تعالی ده صلوات بر او می‌فرستد و ده گناه او را می‌آمرزد و ده درجه او را بلند می‌گرداند و از اهل بهشت خواهد شد.

-عبدُ السّلامِ بنُ نُعیمٍ به امام صادق علیه السلام گفت:

به داخل کعبه رفتم و دعایی به خاطرم نیامد جز صلوات بر محمّد و آل محمّد، حضرت فرمودند:بدان که هیچ کس عملی برتر و با فضیلت‌تر از عمل تو را انجام نداده است.

( اصول کافی۲:۴۹۴، ثواب الأعمال:۱۵۵، عدة الداعی:۱۵۰، وسائل الشیعة۷:۱۹۳، بحار الأنوار۹۱:۵۷، ۹۶:۳۶۹،)

-مالک (بن أعین) جُهَنِی می گوید: گلی را به امام صادق علیه السّلام تقدیم کردم. حضرت آن را گرفته، بوئیدند و بر دیدگانشان نهادند، آن گاه فرمودند:

هر گاه کسی گُلی را بگیرد و آن را ببوید و بر چشمانش بنهد و بگوید: ألّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ پیش از آن که آن گل را بر زمین قرار گیرد، گناهانش آمرزیده می شود.

وسائل الشیعۀ۲: ۱۷۱

-معاویه بن عمّار ‌گوید : نزد حضرت صادق علیه السلام نام یکی از پیامبران را بردم و بر آن پیامبر صلوات فرستادم، آن گاه حضرت صادق علیه السلام به من فرمودند:

-هر گاه نام یکی از پیامبران به میان آمد ابتداء بر پیامبر خاتم و سپس بر آن پیامبر درود بفرست. صَلَّی اللهُ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ عَلی جَمِیعِ الأنبیاءِ.

أمالی(شیخ صدوق رحمه الله): ۶۴۳، روضۀ الواعظین: ۳۲۲، وسائل الشیعۀ۷: ۲۰۸،

امام کاظم علیه السّلام فرمودند:

-در روایت امام کاظم علیه السّلام آمده است در پاسخ این سؤال که معنای صلوات خدا و ملائکه و مؤمنان در آیه شریفه «إِنَّ اللَّهَ وَ مَلائِکتَهُ یصَلُّونَ عَلَی النَّبِی» چیست؟ فرمود:

صلاة اللّه رحمة من اللّه و صلاة الملائکة تزکیة منهم له، و صلاة المؤمنین دعاء منهم له

صلوات خداوند رحمتی از ناحیه او است و صلوات ملائکه، تقدیس و پاک شمردن آنها است نسبت به پیامبر صلّی اللّه علیه و آله و صلوات مؤمنین، دعا و تقاضای رحمت است از آنها برای پیامبر صلّی اللّه علیه و آله.

(تفسير نور الثقلين، جلد ۴، صفحه ۳۰۲، شماره ۲۲۱( ذيل آيه ۵۶ سوره احزاب)

حضرت علی بن موسی الرّضا علیه السلام می فرماید:

-هر کس قادر بر کفاره گناهان نباشد صلوات بسیار بفرستد که صلوات بر محمّد و آل محمّد صَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِه گناهان را می ریزاند.( جامع الاخبار،فصل ۲۸)

-امام رضا (علیه السلام) فرمود : کسی که بعد از نماز صبح و مغرب ، قبل از آن که از حالت نماز خارج شود ، بگوید : { إِنَّ اللَّهَ وَ مَلَئكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلىَ النَّبىِ‏ِّ يَأَيهُّا الَّذِينَ ءَامَنُواْ صَلُّواْ عَلَيْهِ وَ سَلِّمُواْ تَسْلِيمًا ( سوره احزاب آیه ۵۶ ) } سپس بگوید : اللهم صل علی محمد و ذریته ، خداوند صد حاجت او را برآورده میکند که هفتاد حاجت در دنیا و سی حاجت در آخرت است.

( سفینة البحار جلد ۲ صفحه ۵۰)

-صلوات بر محمد و آل محمد علیهم السلام نزد خدای عزوجل برابر است با تسبیح(ذکر سُبحانَ اللهِ) و تهلیل(ذکر لا إلهَ إلاّ اللهُ) و تکبیر(ذکر أللهُ أکبرُ)

أمالی(صدوق رحمه الله):۱۳۲، عیون أخبار الرضا علیه السلام ۲: ۲۶۵

-صلوات بر محمد آل محمد در همه جا و هنگام عطسه كردن وزيدن باد و ذبح گوسفند واجب است.

امام هادی عليه السّلام فرمودند:

إنّما اتَّخَذَ اللهُ إبراهيمَ خليلاً لِكَثْرَةِ صَلاتِهِ علي محمّدٍ وأهلِ بيِتهِ صلواتُ اللهِ عَلَيهم

-خداي متعال حضرت ابراهيم (عَلَي نَبِيِّنا وآلهِ وعليه السلامُ) را دوست و خليل خود انتخاب کرد، به خاطر آنکه ایشان بر محمد و اهل بیت گرامیش (علیهم السلام) بسیار صلوات مي‌فرستاد

علل الشرايع:۱ :۳۴

امام حسن عسکری  علیه السلام  فرمود:

 ذکر و یاد خداوند متعال، مرگ و حالات آن، تلاوت و تدبّر قرآن؛ و نیز صلوات و درود فرستاد بر حضرت رسول و اهل بیتش (علیهم السلام)  را زیاد و به طور مکرّر انجام دهید، همانا پاداش صلوات بر آن ها، ده حسنه و ثواب می‌باشد.

«بحارالأنوار، ج. ۷۵، ص. ۳۷۲»

خلاصه ای از برخی از آثارو خواص صلوات در روایات

  با صدای بلند صلوات فرستادن نفاق را برطرف می‌سازد، صلوات فرستادن موجب پاکیزه شدن عمل‌هاست، هر کس یک صلوات بفرستد حق تعالی در عافیت را بر روی او می‌گشاید، صلوات فرستادن فقر را برطرف می‌کند، هر گاه چیزی از یاد انسان برود و آدمی آن را فراموش کند صلوات موجب می‌شود که به خاطر آید، در روز قیامت به صورت نوری در آمده در سر،طرف راست،طرف چپ و بالا، و جمیع اعضاء آدمی دیده می‌شود، سنگین‌ترین چیز در یوم الحشر(روز قیامت) صلوات است و صلوات، قبر را نورانی می‌کند، فرستنده صلوات:  داخل آتش جهنّم نمی‌شود، تلخی مرگ و هول و عطش روز قیامت نیست، داخل آتش جهنّم نمی‌شود، سنگین‌ترین چیز در یوم الحشر(روز قیامت) صلوات است و صلوات، قبر را نورانی می‌کند،مورد شفاعت رسول الله قرار گرفتن، در روز قیامت به صورت نوری در آمده در سر،طرف راست،طرف چپ و بالا، و جمیع اعضاء آدمی دیده می‌شود، خدا به او ثواب هفتاد و دو شهید عنایت می‌فرماید، دشمن دیرین و همیشه در کمین انسان یعنی ابلیس لعین را ذلیل و خوار می‌کند، حق تعالي ثواب هفتاد شهيد را به او ميدهد و او را از گناهان بيرون مياورد مانند روزي كه از مادر متولد شده است، جواز عبور انسان به بهشت، از جانب خداوند رحمت از سوی فرشتگان پاک کردن گناه از سوی انسان دعای مستجاب شده، زینت نماز است، محبوب ترین عمل، غم و اندوه را از بین میبرد، ذکر فرشتگان حاملِ عرش. سبب استجابت دعا، رضایت و خشنودی پروردگار و پاکیزگی اعمال می شود و نیز موجب جَلا یافتن روح و از بین رفتن رذایل و نیز افزوده شدن بر فضائل اخلاقی است.

چه موقع صلوات بفرستیم؟

صلوات در مواقع بسیاری توصیه شده است. بنابر روایتی، ذکر صلوات در هر مجلسی مستحب و کاری شایسته است.( حر عاملی، مستدرک وسائل الشیعه، ۱۴۰۹ق، ج۷، ص۲۰۱.)

هنگام ذکر خدا، تعقیبات نمازها، بعداز سخنرانی، قبل و بعد از دعاها، پیش از نام بردن از پیامبران الهی، برای یادآوری آنچه فراموش شده است وشب و روز جمعه، ماه رمضان…

ابو بصیر گفت: از امام صادق(علیه‌السلام) شنیدم می‌فرمود: صلوات بر محمّد و آل‌محمّد در بین ظهر و عصر، برابر با هفتاد رکعت نماز است. ( مفاتیح الجنان)

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در فضیلت ماه مبارک رمضان فرمودند:

هر کس که در این ماه بر من زیاد صلوات فرستد، خدای متعال کفّه حسنات او را سنگین می‌کند در آن روزی که کفّه حسنات همه سَبک و خالی باشد.

عیون أخبار الرضاعلیه السلام ۲: ۲۶۶، فضائل أشهر الثلاثۀ: ۷۸، أمالی(شیخ طوسی رحمه الله): ۱۵۵

سایت اینترنتی گلزارنور

https://golzarenoor.ir


گزیده ای از قرآن، دعاها، مناجات، زیارات ، مداحی و مطالب سایت گلزارنور

قرآن آن لاین بسیار نفیس سایت گلزارنور

قرآن آن لاین سایت گلزارنور

قابلیت ها:
امکان جستجو در متن قرآن.
امکان دسترسی سریع به سوره ، آیه ، جزء و صفحه دلخواه.
قابلیت قرائت همزمان قرآن با ۲۹ صوت بسیار زیبا از ۲۵ قاری بین المللی و همچنین ترجمه‌های گویای فارسی و انگلیسی
امکان انتخاب ۱۰۱ ترجمه قرآن از ۴۱ زبان زنده دنیا.
مشاهده ترجمه قرآن، تنها با قرار گرفتن مکان نما بر روی آیه مورد نظر.
امکان انتخاب تعداد تکرار آیه ، سوره ، صفحه و جزء جهت حفظ قرآن.
امکان افزودن قاری (به عنوان مثال جهت شنیدن ترجمه گویای فارسی ، انگلیسی و یا هر دو بعد از قرائت هر آیه)
و بسیاری امکانات دیگر.

ترتیل کلّ قرآن کریم به تفکیک جزء با صدای پنج قاری ممتاز: منشاوی، عبدالباسط، پرهیزکار، شاکرنژاد، معتز آقایی +دانلود صوت ومتن+ آداب تلاوت، دعاهای قبل و بعداز تلاوت

ترتیل کلّ سوره های قرآن +سوره های منتخب و جزء ۳۰  با صدای استاد منشاوی و تکرار کودک

ترتیل قرآن به تفکیک صفحه به صفحه استاد منشاوی+دانلود صوت

دانلود قرآن به تفکیک صفحه به صفحه استاد منشاوی

ترتیل قرآن به روش تحقیق آموزشی به تفکیک صفحه به صفحه استاد منشاوی +دانلود صوت

ترتیل قرآن به تفکیک صفحه به صفحه استاد عبدالباسط +دانلود صوت

ترتیل قرآن به تفکیک صفحه به صفحه استاد پرهیزگار+دانلود صوت

ترتیل قرآن به تفکیک صفحه به صفحه استاد حُصری +دانلود صوت

ترتیل قران به روش تحقیق به تفکیک صفحه به صفحه استاد حُصری

متن وترجمه جدولی قرآن کریم بر حسب سوره: خودآموز آسان آموزش مفاهیم و ترجمه قرآن کریم

قرآن آن لاین سایت گلزارنور با قابلیتهای متعدد انتخاب صفحه، سوره و آیه، انتخاب قاری از۲۵ قاری ممتاز،انتخاب و مشاهده ترجمه

جامعترین دعاهای ختم قرآن،دعاهای قبل و بعداز تلاوت قرآن+ دانلود متن، دعای سجده واجب قرآن وآداب تلاوت قرآن

ختم قرآن سایت بصورت صفحه ای، حزب، جزء و ختم صلوات و دعاها، ختم هدیه به اموات

مفاتیح الجنان سایت گلزارنور

نهج البلاغه سایت گلزارنوربا ترجمه فارسی و انگلیسی

معرفی کتابهای ارزنده و نمونه، تألیف: زهراپاشنگ

معرفی کتاب مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم اسلام و اعمال عبادی سال

معرفی کتاب راهکارهایی برای عبور آسانتراز مرگ، برزخ و قیامت و نحوه مرگ و شهادت پیامبران و ائمه اطهار ع

معرفی کتاب کلیدهای گنج خوشبختی و عاقبت بخیری ازامام صادق علیه السلام

معرفی وخلاصه شرح کتاب دوجلدی قُرب نوافل

ذکر،دعا، زیارت و تسبیح ایّام هفته

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز شنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز یکشنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز دوشنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز سه شنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز چهارشنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز پنجشنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز جمعه+ متن و صوت

دعا ها

دعای کمیل باترجمه فارسی+دانلود صوت ومتن باصدای مجموعه مدّاحان منتخب

دعای ندبه باترجمه فارسی+ دانلود متن وصوت مجموعه مدّاحان منتخب

دعای توسل باترجمه فارسی+متن وصوت باصدای مدّاحان منتخب

دعای سمات باترجمه فارسی+خواص وبرکات+ دانلودمتن و صوت باصدای مجموعه مداحان منتخب

دعای عهد باترجمه فارسی و دانلود متن وصوت مجموعه مدّاحان منتخب

دعای یستشیربا خواص بخت گشایی+ دانلود متن و صوت باصدای مدّاحان منتخب

دعای صباح باترجمه فارسی+خواص+دانلودصوت ومتن باصدای مداحان منتخب

دعای عدیله باترجمه فارسی +دانلود صوت+متن باصدای مجموعه مداحان منتخب

دعای احتجاب باترجمه فارسی+ دانلود صوت و متن

دعای فرج و دعای سلامتی امام زمان عج+ دانلودمتن و صوت مجموعه مدّاحان منتخب

دعای عرفه باترجمه فارسی+ دانلود متن و صوت باصدای مدّاحان منتخب

حدیث شریف  کساء+ شرح مختصر+ دانلود متن و صوت باصدای مجموعه مدّاحان منتخب

متن و فضائل دعای عشرات با ترجمه+ دانلود متن و صوت با صدای مداحان منتخب

اعمال مستحبی ایّام البیض هر ماه قمری+ پاداش، متن، صوت و ترجمه دعای صحیفه(تسبیح)+نمازایّام البیض هرماه قمری

دعاى‏ اللهُمَّ یَا شَاهِدَ کُلِّ نَجْوَى ودعاى‏ اللّٰهُمَّ مَنْ تَعَبَّأَ وَ تَهَيَّأَ مخصوص شب ‏وروز جمعه و روز عرفه+ دانلود صوت و متن

دعای یا مَنْ اَظْهَرَ الْجَمیلَ وَ سَتَرَ الْقَبیح یا دعای أهل البيت المعمور با خواص معجزه آسای دنیوی و اخروی

دعای عَلْقَمه(دعای بعد از زیارت عاشورا) باترجمه+دانلود متن و صوت با صدای استاد حاج مهدی سماواتی

دعای هرروز ماه صفر و مقابله با نحوست ماه صفر یا نحسی روزهای دیگر

دعای اَبوحَمزه ثُمالی باترجمه ودانلود متن وصوت باصدای مجموعه مداحان منتخب

دعای صَنَمَیْ قُرَیش با ترجمه + دانلود متن و صوت با صدای محسن فرهمند+ختم دعای صنمی قریش جهت رسیدن به حاجات و مهمّات و شفای بیماریها

دعای افتتاح با ترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+ دانلود صوت و متن

دعای مجیر با ترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت و متن

مناجات ها

مناجات امیرالمؤمنین امام علی (ع) در مسجد کوفه+ دانلودمتن وصوت با صدای استاد حاج مهدی سماواتی و فرهمند

لیست، فهرست و دعاهای مناجات خمس عشره سیدالساجدین امام سجاد علیه‌السلام

صحیفه سجادیه

لیست وفهرست دعاهای صحیفه سجادیه برای دسترسی به متن هردعا

خطبه ها

خطبه غدیر+دانلود صوت و متن با ترجمه فارسی

خطبه فدکیه حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام با ترجمه + دانلود متن و صوت(فارسی و عربی)

حدیث(خطبه) معرفت نورانیّت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام با ترجمه عربی و دانلود کلیپ و متن

خطبه شعبانیه درباره فضیلت ماه رمضان از پیامبرصلی الله علیه و آله و سلم با ترجمه+ دانلود متن

رساله

رساله حقوق حضرت امام سجاد (ع) همراه با ترجمه و دانلود متن

فضائل ائمه اطهار علیهم السلام

صدو ده(۱۱۰)فضیلت از فضائل و مناقب امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام با ذکر منابع و دانلود متن

 ادعیه و اذکار حاجت

 اذکاری برای ایمنی از زلزله+دعای مجرّب برای محفوظ بودن

دعای سریع الاجابه وتضمینی از حضرت علی علیه السلام برای همه حاجات، گشایش رزق، دفع سحروجادو و چشم زخم+ترجمه

دعای توسّل به فضایل امیرالمؤمنین علیه السّلام+ دانلود متن

متن کامل استغفار هفتاد بند امیرالمؤمنین علیه السلام +ترجمه+دانلودپی دی اف+صوت

دعای رفع نحسی ایّام زندگی

ختم سوره واقعه در روز دوشنبه اول ماه قمری برای افزایش رزق و برآورده شدن حاجات مهمّ+دانلودصوت سوره واقعه باصدای استاد منشاوی و استادمعتز آقایی

دعای صَنَمَیْ قُرَیش با ترجمه + دانلود متن و صوت با صدای محسن فرهمند+ختم دعای صنمی قریش جهت رسیدن به حاجات و مهمّات و شفای بیماریها

دعای حضرت ادریس علیه السلام(چهل اسم ادریسی، اذکار ادریسیه) با إعراب وترجمه+طریقه ختم حاجت هر اسم ادریسی

دعای نور غیر معروف: با خواص بسیار برای حاجات، محبوبیت،غلبه بردشمنان و حسودان،گشایش امورمادی و معنوی، ادای قرض و برکت…بااثر ویژه در ماه رمضان+صوت

حدیث

پنجاه حدیث درباره نماز جماعت

هفتادحدیث ناب از رسول اکرم صلى الله عليه و آله

هفتاد حدیث ناب از امام علی علیه السلام با ترجمه عربی و ذکر منبع+دانلود متن

پنجاه حدیث ناب از حضرت زهرا علیها السلام با متن عربی و ذکر منبع+دانلودمتن

هفتاد حدیث ناب از امام حسن مجتبی علیه السلام با ترجمه عربی و ذکر منبع

هفتاد حدیث ناب از امام حسین علیه السلام باترجمه عربی و ذکر منبع+ دانلود متن

هفتاد حدیث ناب از امام زین العابدین علیه السلام باترجمه عربی و ذکر منبع+ دانلود متن

هفتاد حدیث ناب از امام باقرعلیه السلام با ترجمه+ دانلود متن

هفتاد حدیث ناب از امام صادق علیه السلام با ترجمه+دانلود متن

حدیث عنوان بصری: دستور العملی ارزشمند از امام صادق علیه السلام برای خودسازی و سلوک إلی الله+دانلود متن حدیث

هفتاد حدیث ناب از امام موسی کاظم علیه السلام با ترجمه عربی و ذکر منبع+ دانلود متن

هفتاد حدیث ناب از امام رضا علیه السلام

هفتاد حدیث ناب از امام جواد علیه السلام باترجمه عربی و ذکر منبع+ دانلود متن

هفتاد حدیث ناب از امام هادی علیه السلام با ترجمه عربی و ذکر منبع+ دانلود متن

هفتاد حدیث ناب از امام حسن عسکری علیه السلام با ترجمه عربی+دانلود متن

پنجاه حدیث ناب از امام مهدی علیه السلام با ترجمه عربی و ذکر منبع+ دانلود متن

زیارتنامه  و صلوات خاصه

زیارت جامعه کبیره باترجمه فارسی+دانلود  متن وصوت ومدّاحان منتخب

 زیارت حضرت رسول(ص) از راه دورباترجمه فارسی+ دانلود متن و صوت

زیارت امین الله+شرح مختصر+دانلود متن و صوت زیارت امین الله باصدای مجموعه مدّاحان منتخب

زیارت ششم امیرالمؤمنین علیه‌السلام با ترجمه+دانلود متن وصوت مداحان منتخب

متن کامل زیارت غدیریه امام هادی(ع): سند دفاع ائمه اطهار علیهم السلام از ولایت امیر المومنین علی(ع)+دانلود صوت و متن

زیارت امیرامؤمنین علیه السلام در شب و روز عید مبعث با ترجمه+دانلود صوت و متن

زیارت امیر المؤمنین علیه السلام در روز شهادتش توسط خضر نبی علیه السلام با ترجمه و دانلود متن

زیارتنامه، صلوات خاصه و صلوات حضرت فاطمه زهراعلیها السلام باصدای مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت و متن+زیارت حضرت زهرا (س) در سوم جمادی الاخر

صلوات خاصه و زیارت امام حسن مجتبی علیه السلام+دانلود صوت و متن

زیارت مطلقه امام حسین علیه السلام+دانلودصوت و متن

صلوات خاصه امام حسین علیه السلام با صوت +متن و صلوات بر امام حسین علیه السلام از صلوات بر حجج طاهره+ متن

دستورالعمل ساده زیارت امام حسین علیه السلام از منزل: روزانه و روز جمعه

زیارت عاشوراباترجمه فارسی باصدای مجموعه مدّاحان منتخب + دانلود صوت و متن

دعای عَلْقَمه(دعای بعد از زیارت عاشورا) باترجمه+دانلود متن و صوت با صدای استاد حاج مهدی سماواتی

زیارت وارث (متن کامل) با صدای مجموعه مداحان منتخب و دانلود صوت و متن

زیارت امام حسین علیه السلام : زیارت اول رجب، نیمه رجب و نیمه شعبان

زیارت ناحیه مقدسه باترجمه و دانلود متن و صوت با صدای سیّد میرداماد

متن کامل زیارت اربعین با ترجمه+ دانلود متن وصوت و کلیپ باصدای مجموعه مدّاحان منتخب

زیارت امام حسین علیه السلام در شب‌های قدر باترجمه و دانلود صوت

اعمال و مراقبات کامل شب و روز عرفه و عید قربان+متن زیارت امام حسین علیه السلام درروز عرفه+ زیارتنامه حضرت مسلم ع+زیارت جامعه ائمه علیهم السلام از راه دور

زیارت امام حسین علیه السلام در عید فطر و قربان باترجمه و دانلود صوت و متن

زیارتنامه وصلوات خاصه امام سجاد علیه السلام باترجمه و دانلود صوت

زیارتنامه، صلوات خاصه و توسل به امام باقر علیه السلام+دانلود صوت و متن

متن و صوت زیارت و صلوات خاصه+روضه امام صادق علیه السلام+دانلود صوت

صلوات خاصه، صلوات و زیارت مخصوص امام موسی کاظم علیه السلام+دانلود صوت و متن

زیارت‌‌نامه ها، نماز زیارت، سلام و صلوات ،صلوات خاصه و دعاهای بعداززیارت امام رضا(ع) با ترجمه +دانلود صوت ومتن

مراقبات روز ۲۳ ذیقعده: روززیارتی حضرت امام رضا علیه السلام+ زیارت مختصر+صلوات خاصه+سلام و صلوات بر حضرت امام رضا علیه السلام

زیارتنامه+صلوات خاصه +روضه امام جواد علیه السلام

زیارتنامه و صلوات خاصه امام جواد، حضرت امام محمدتقی(ع)با ترجمه و صدای مداحان منتخب

زیارتنامه وصلوات خاصه حضرت امام هادی علیه‌السلام باترجمه+دانلود متن و صوت باصدای مداحان منتخب

زیارتنامه امام حسن عسکری(ع) باترجمه فارسی+دانلود  متن و صوت باصدای مجموع مداحان منتخب

متن کامل زیارت آل یاسین+ دعای بعدش و ترجمه فارسی+دانلودمتن و صوت مجموعه مدّاحان منتخب

زیارت و استغاثه به امام زمان عج: سَلَامُ‏ اللهِ الْكَامِلُ‏ التَّامُّ الشَّامِلُ الْعَام با ترجمه و صدای مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت

زیارت دوم امام زمان(عج): زیارت مخصوص سرداب مطهّر با ترجمه+دانلود متن

زیارتنامه امامزادگان

دو زیارتنامه مشترک ومختصر برای امام زادگان علیهم السلام

زیارتنامه حضرت عبّاس علیه السلام باترجمه+دانلود متن و صوت باصدای استاد حاج مهدی سماواتی و مدّاحان منتخب

سه زیارتنامه حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) با ترجمه +دانلود متن و صوت

زیارتنامه حضرت رقیه (س) باترجمه و صوت+ روضه حضرت رقیه(س) با صدای استادحاج مهدی سماواتی+ دانلود

زیارتنامه حضرت رقیه علیهاالسلام+ دانلود صوت

زیارت امّ البنین سلام الله علیها با ترجمه و صوت

فضیلت و متن زیارت حضرت معصومه علیهاالسلام+ دانلود متن باترجمه و صوت

زیارت نامه حضرت عبدالعظیم حسنی علیه‌السلام با ترجمه و دانلود صوت و متن با صدای استاد سماواتی و مداحان منتخب دیگر

زیارت های ویژه و مشترک ائمه اطهار علیهم السلام

زیارت جامعه کبیره باترجمه فارسی+دانلود  متن وصوت ومدّاحان منتخب

متن کامل زیارت غدیریه امام هادی(ع): سند دفاع ائمه اطهار علیهم السلام از ولایت امیر المومنین علی(ع)+دانلود صوت و متن

زیارت ائمه بقیع علیهم السلام و کیفیت آن از راه دوربا ترجمه و دانلود صوت و متن

صلوات

صلوات ابوالحسن ضراب اصفهانی در عصر روز جمعه+دانلود صوت و متن

فضائل و برکات صلوات در قرآن کریم و احادیث، همراه با ۵۰ حدیث ناب در باره صلوات

نماز

طریقه خواندن نمازشب+فضائل+احکام+ تعقیبات+ دعای حزین

نمازهای نافله صبح، ظهر، عصر، مغرب و عشا: احکام و تعقیبات آنها

آموزش نماز باترجمه فارسی و انگلیسی+احکام+تسبیحات حضرت زهرا علیهاالسلام+ چرا زبان عربی، زبان رسمی نمازاست؟

اذان و اقامه باترجمه فارسی و انگلیسی+ احکام

نماز جمعه و احکام آن+ دعای قنوت نماز جمعه امام رضا علیه السلام

نمازجماعت و احکام آن

نمازهای ویژه

نماز توبه یکشنبه ذی‌القعده و همه یکشنبه ها + خواص و توصیه عرفا

نماز اولّ هرماه+اعمال اول ماه قمری باترجمه

نماز جعفر طیّار برای برآورده شدن حوائج و بخشش گناهان+ جعفرطیّارکه بود؟

نماز آیات را چطور بخوانیم؟+کلیپ آموزشی نمازآیات+ احکام نمازآیات

روش خواندن نماز لَیلَةُ الدّفن یا نماز شب اول قبریا نماز وحشت با احکام آن

 اعمال عبادی سال

ماه رجب

اعمال و مراقبات کامل ماه رجب:لیلة الرغائب،اعتکاف، امّ داوود+ دانلود صوت و متن دعاهابا ترجمه

نمازهای کامل ماه رجب: نماز شب و روز اول، دوم، سوم، چهارم، پنجم…ایّام البیض…..عید مبعث… تا سی ام رجب

عمل و دعای امّ داوُد+ دانلودمتن و کلیپ   استاد حاج مهدی سماواتی

زیارت امیرامؤمنین علیه السلام در شب و روز عید مبعث با ترجمه+دانلود صوت و متن

ماه شعبان

مراقبات و اعمال کامل ماه شعبان و سخنان پیامبر ص درباره آویختگان به شاخه طوبی و درخت زقوم درروز اول شعبان

مناجات شعبانیه با ترجمه و باصوت مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت و متن

صلوات شعبانیه هنگام ظهر و نیمه شب های ماه شعبان باترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+ دانلود صوت و متن

نمازهای تمام شب‌های ماه شعبان+نمازمخصوص پنجشنبه های ماه شعبان

کاملترین اعمال و مراقبات شب و روز نیمه شعبان+اعمال تکمیلی آن

خطبه شعبانیه درباره فضیلت ماه رمضان از پیامبرصلی الله علیه و آله و سلم با ترجمه+ دانلود متن

ماه مبارک رمضان

خطبه شعبانیه درباره فضیلت ماه رمضان از پیامبرصلی الله علیه و آله و سلم با ترجمه+ دانلود متن

اعمال و مراقبات ماه مبارک رمضان: اذکار،دعا ها، نمازها با ترجمه +دانلود صوت و متن

اعمال کامل شب و روز اوّل ماه مبارک رمضان+متن و ترجمه و دانلود صوت دعاها

استحباب خواندن دعای جوشن کبیر و دعای جوشن صغیر در روز اوّل ماه رمضان

ترتیل کلّ قرآن کریم به تفکیک جزء با صدای پنج قاری ممتاز: منشاوی، عبدالباسط، پرهیزکار، شاکرنژاد، معتز آقایی +دانلود صوت ومتن+ آداب تلاوت، دعاهای قبل و بعداز تلاوت

جامعترین دعاهای ختم قرآن،دعاهای قبل و بعداز تلاوت قرآن+ دانلود متن، دعای سجده واجب قرآن وآداب تلاوت قرآن

پاداش خواندن یک آیه از قرآن در ماه رمضان

نمازهای ویژه ماه مبارک رمضان+ ثواب+ نمازهای شبهای قدر

دعاهای مختصر هر روز ماه رمضان با ترجمه + دانلود متن

کاملترین دعاهای افطار+آداب و مراقبات افطار+متن و صوت مناجات افطار+ دعای ربنای افطارشجریان+ تواشیح اسماء الحسنای استاد ابوالقاسمی

دعای افتتاح با ترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+ دانلود صوت و متن

کاملترین اعمال و دعاهای سحر ماه مبارک رمضان با ترجمه+دانلود صوت باصدای استاد صالحی و موسوی قهار

دعای اَبوحَمزه ثُمالی باترجمه ودانلود متن وصوت باصدای مجموعه مداحان منتخب

دعای حضرت ادریس علیه السلام(چهل اسم ادریسی، اذکار ادریسیه) با إعراب وترجمه+طریقه ختم حاجت هر اسم ادریسی

تسبیحات دهگانه(عشر) هر روز ماه رمضان+دانلود صوت و متن

صلوات کبیر هر روز ماه رمضان با ترجمه +دانلود متن و صوت

دعای جوشن کبیر با ترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت و متن

نمازهای مشترک هرشب ماه رمضان

دعای مجیر با ترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت و متن

اعمال و عبادات شبهای قدرو روزهایش +دانلود صوت دعاها و سوره های خاص شب قدر

زیارت امیر المؤمنین علیه السلام در روز شهادتش توسط خضر نبی علیه السلام با ترجمه و دانلود متن

اعمال و دعاهای دهه آخر و جمعه آخر ماه رمضان با ترجمه و دانلود فایل صوتی

زیارت امام حسین علیه السلام در شب عید فطر و قربان باتر جمه و دانلود صوت و متن

دعای وداع شب آخر ماه مبارک رمضان: دعای چهل و پنجم صحیفه سجادیه+ دانلودمتن و صوت مداحان منتخب

دعای نور غیر معروف: با خواص بسیار برای حاجات، محبوبیت،غلبه بردشمنان و حسودان،گشایش امورمادی و معنوی، ادای قرض و برکت…بااثر ویژه در ماه رمضان+صوت

ماه شوال

اعمال کامل و نمازهای شب عیدفطر+ تعقیبات نمازهای شب و روز عید فطر

زیارت امام حسین علیه السلام در شب عید فطر و قربان باتر جمه و دانلود صوت و متن

زیارت امام حسین علیه السلام در شب‌های قدر و روزهای عید فطر و قربان باترجمه و دانلود صوت

دعای بعد از نماز صبح در روز عید فطر

ماه ذیقعده

مراقبات روز ۲۳ ذیقعده: روززیارتی حضرت امام رضا علیه السلام+ زیارت مختصر+صلوات خاصه+سلام و صلوات بر حضرت امام رضا علیه السلام

مراقبات و اعمال شب و روز۲۵ ذیقعده یا دحوالارض: نماز و دعای کامل روزدحوالارض+دانلود صوت دعای روز دحوالارض

ماه ذیحجه

مراقبات و اعمال عبادی کامل دهه اول ذیحجه و روز ترویه+نمازشبهای دهه ذیحجه

اعمال و مراقبات کامل شب و روز عرفه و عید قربان+متن زیارت امام حسین علیه السلام درروز عرفه+ زیارتنامه حضرت مسلم ع+زیارت جامعه ائمه علیهم السلام از راه دور

اعمال شب عیدغدیر+نماز دوازده رکعتی شب عید غدیر

اعمال عبادی روزعیدغدیر+ نمازهای ویژه روزعیدغدیر+دعای غدیر

متن کامل زیارت غدیریه امام هادی(ع): سند دفاع ائمه اطهار علیهم السلام از ولایت امیر المومنین علی(ع)+دانلود صوت و متن

ماه محرم

اعمال شب و روز اولّ ماه محرم+ روزه سوم محرم

مراقبات و اعمال کامل شب و روز عاشورا+زیارت وارث+نماز شب و روز عاشورابا خواص استثنایی

ماه صفر

دعای هرروز ماه صفر برای دفع بلا و گرفتاری

دعای هرروز ماه صفر و مقابله با نحوست ماه صفر یا نحسی روزهای دیگر

اعمال عبادی چهارشنبه آخر ماه صفربرای رسیدن به حاجات+ خانه دارشدن

ماه ربیع الاول

اعمال روز هفدهم ربیع الأوّل+نماز روز هفدهم ربیع الأوّل بادعای کامل آن+متن زیارت امیرالمؤمنین ع در روز هفدهم ربیع الاول+زیارت وداع همه زیارات

ماه ربیع الثانی

ماه جمادی الاول

ماه جمادی الثانی

اعمال و مراقبات ماه جمادی الثانی: نماز مهمّ ماه جمادی الثانی

مقالات

شیعه پاسخ می دهد:حقیقت توسل، شفاعت و تبرک درقرآن

بررسی پیرامون چگونگی تکفین و خاکسپاری حضرت امیرالمؤمنین (علیه السّلام)قساوت ابن ملجم وخطبه خوانی وبیعت با امام حسن مجتبی (علیه السّلام) درمنابع مختلف

مقالات انگلیسی

Shia answers: The truth about trusting in The Glorious God (Resort),  consecration and divine healing as mentioned in Quran

دانلود پی دی اف کتاب شریف کلیات مفاتیح الجنان گلزار نور

مداحی و روضه خوانی

کربلایی حمیدرضاعلیمی
کربلا کربلا کربلا – این دل تنگم عقده ها دارد
(دمام زنی)

عجب رسمیه رسم زمونه-واحد-کربلایی حمید علیمی- دانلودصوت و کلیپ

دانلودنوحه صوتی عمّه بابایم کجاست:کویتی پور+متن نوحه

روضه جانسوز حضرت رقیه(سلام الله علیها) سیّد ذاکر+ ویدئو

دانلود روضه حضرت رقیه باصدای استاد حاج مهدی سماواتی

دانلود مداحی دخترحسین(ع) باصدای کربلایی حسین عینی فرد

دانلود کلیپ یه قلب مبتلا تو این سینه ست کریمی

فاطمیّه: ای فدای اشکهایت اشک میریزم برات- حاج محمودکریمی+ دانلود کلیپ

کلیپ نوحه پیغام کربلا به نجف برد جبرئیل: حاج محمود کریمی+متن نوحه+ دانلود

حب الحسین اجننی دیوونگی کار منه/ شور ترکیبی زیبای کربلایی جواد مقدم و کربلایی میثم استاد آقا+ دانلود

سایت اینترنتی گلزارنور

https://golzarenoor.ir

به این پست امتیاز دهید.
Admin

این مطلب توسط ارسال شده است.

نظرات و ارسال نظر