گلزار نوردوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲

مراقبات و اعمال عبادی کامل دهه اول ذیحجه و روز ترویه+نمازشبهای دهه ذیحجه - گلزار نور

سخن دوست :امام حسين (ع) فرمود: پروردگارا! آن كه تو را نيافت، چه يافت و آن كه تو را يافت، چه از دست داد؟

?وقایع مهم ماه ذیحجه در صدر اسلام?

✅شب اول ماه: شروع دو رکعت نماز و واعدنا
??اول ذیحجه: ازدواج آسمانی امام علی و فاطمه زهرا علیهما السلام، دوم هجری قمری
✅۳ ذیحجه: ورودپیامبر به مکه در حجة الوداع و حجة البلاغ، ۱۰ قمری
☑️ ۷ ذیحجه: شهادت امام باقر علیه السلام، ۱۱۴ قمری
✅۸ ذیحجه: حرکت امام حسین علیه السلام از مکه بطرف کوفه و #کربلا، ۶۰ قمری
✅۹ ذیحجه: روز عرفه
☑️ ۹ ذیحجه: شهادت حضرت #مسلم علیه السلام، ۶۰ قمری
✅ ۱۰ ذیحجه: عیدقربان


? ۱۵ ذیحجه: میلاد امام هادی علیه السلام، ۲۱۲ قمری ✅ ۱۸ ذیحجه: عیدغدیر خم، دهم قمری
? ۲۰ ذیحجه: ولادت امام کاظم علیه السلام، ۱۲۸ قمری
☑️ ۲۲ ذیحجه: شهادت میثم تمار در کوفه، ۶۰ قمری
✅ ۲۴ ذیحجه: مباهله پیامبر با نصارای نجران، ۹ یا ۱۰ قمری
✅۲۴ ذیحجه: نزول آیه تطهیر در حق اهلبیت علیهم السلام، ۹ قمری
✅۲۴ ذیحجه: انگشتربخشی امام علی علیه السلام در رکوع و نزول آیه ولایت، ۱۰ قمری
✅۲۵ ذیحجه: نزول سوره هل_اتی در شان اهلبیت علیهم السلام، ۹ قمری
☑️ ۲۷ ذیحجه: واقعه حرٌه و کشتار در مدینه توسط لشکر یزید، ۶۳ قمری
✅آخر ماه: موت خلیفه دوم
✅آخر ذیحجه: آخرین روز سال هجری قمری

برای دستیابی به مراقبات و اعمال کامل شب و روز عرفه و عید قربان اینجا کلیک کنید

برای دستیابی به دعای عرفه با صدای مجموعه مداحان منتخب اینجا کلیک کنید

مراقبات و اعمال عبادی مشترک دهه اول ذیحجه

این ماه از ماههاى بسیار شریف است که چون فرا مى‏رسید، نیکان صحابه پیامبر و تابعین، اهتمام شدیدى در عبادت‏ اظهار مى‏داشتند، دهه اول آن «ایّام معلومات است» که در قرآن مجید ذکر شده، و در ‌‌نهایت فضیلت و برکت است، و از رسول خدا صلّى الله و علیه و آله روایت شده است که در هیچ ایّامى کار نیک و عبادت نزد خدا، محبوب‏‌تر و پسندیده‏‌تر از این دهه نیست. رسول خدا صلّی الله علیه و آله فرمود: هیچ ایّامی که انجام عمل صالح در آن نزد خداوند محبوب تر از روزهای دهه ذی الحجّۀ باشد وجود ندارد. عرض شد: ای رسول خدا، یعنی حتّی جهاد در راه خدا؟ فرمود: حتّی جهاد در راه خدا، مگر آن که کسی با جان و مال از منزل خارج شود و دیگر باز نگردد.اقبال الاعمال، ص۶۲۴/ وسائل ‏الشيعة،ج۱۴،ص۲۷۳٫

‏ و براى این دهه اعمال خاصى است از این قبیل:

روزه

روزه گرفتن نه روز اول این دهه که ثواب روزه تمام عمر را داراست.

رسول خدا صلّی الله علیه و آله فرمود: روزه هر روز از دهه اوّل ماه ذی الحجّۀ، معادل روز ماه رمضان است.( مستدرك ‏الوسائل، ج۷،ص۵۲۱)

دو رکعت نماز مشتمل بر آیه (و واعد ناموسی) درشبهای دهه ذیحجهخواندن دو رکعت نماز، بین مغرب و عشا در تمام شبهاى این دهه که در هر رکعت پس از سوره «حمد» یک مرتبه سوره «توحید» و آیه:
وَ وَاعَدْنَا مُوسَى ثَلاثِینَ لَیْلَةً وَ أَتْمَمْنَاهَا بِعَشْرٍ فَتَمَّ مِیقَاتُ رَبِّهِ أَرْبَعِینَ لَیْلَةً وَ قَالَ مُوسَى لِأَخِیهِ هَارُونَ اخْلُفْنِی فِی قَوْمِی وَ أَصْلِحْ وَ لا تَتَّبِعْ سَبِیلَ الْمُفْسِدِینَ.
با موسى سى شب وعده کردیم، و آن را با ده شب دیگر کامل نمودیم، در نتیجه می‌قات پروردگارش به چهل شب اتمام یافت و موسى‏ به برادرش هارون گفت: در میان قوم من جانشینم باش، و اصلاح کن، و راه اهل فساد را پیروى مکن
را بخواند تا با ثواب حاجیان شریک گردد.

تذکر: بر اساس بعضی از روایات، یکی از کسانی که هر سال در مراسم حج شرکت می کند، مولایمان حضرت صاحب الزّمان علیه السلام است. لذا کسی که این نماز را می خواند، ان شاء الله در ثوابی که خداوند به این بزگوار عطا می فرماید، شریک خواهد شد.

دعای امام صادق علیه السلام از روز اول تا عصر روز عرفه

سوم: از روز اول تا عصر روز عرفه به دنبال نماز صبح و پیش از مغرب این دعا را که شیخ مفید و سیّد از امام صادق علیه السّلام روایت کرده‏ اند بخواند:


اللهُمَّ هَذِهِ الْأَیَّامُ الَّتِی فَضَّلْتَهَا عَلَى الْأَیَّامِ وَ شَرَّفْتَهَا قَدْ بَلَّغْتَنِیهَا بِمَنِّکَ وَ رَحْمَتِکَ فَأَنْزِلْ عَلَیْنَا مِنْ بَرَکَاتِکَ وَ أَوْسِعْ عَلَیْنَا فِیهَا مِنْ نَعْمَائِکَ اللهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَنْ تَهْدِیَنَا فِیهَا لِسَبِیلِ الْهُدَى وَ الْعَفَافِ وَ الْغِنَى وَ الْعَمَلِ فِیهَا بِمَا تُحِبُّ وَ تَرْضَى اللهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ یَا مَوْضِعَ کُلِّ شَکْوَى وَ یَا سَامِعَ کُلِّ نَجْوَى وَ یَا شَاهِدَ کُلِّ مَلَإٍ وَ یَا عَالِمَ کُلِّ خَفِیَّةٍ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَنْ تَکْشِفَ عَنَّا فِیهَا الْبَلاءَ وَ تَسْتَجِیبَ لَنَا فِیهَا الدُّعَاءَ وَ تُقَوِّیَنَا فِیهَا وَ تُعِینَنَا وَ تُوَفِّقَنَا فِیهَا لِمَا تُحِبُّ رَبَّنَا وَ تَرْضَى وَ عَلَى مَا افْتَرَضْتَ عَلَیْنَا مِنْ طَاعَتِکَ وَ طَاعَةِ رَسُولِکَ وَ أَهْلِ وِلایَتِکَ اللهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ،
خدایا این روزها روزهایى است، که بر سایر روزها برترى و شرافت دادى و به لطف و رحمتت مرا به آنها رساندى، برکاتت را بر ما فرو فرست، و از نعمتهایت در این روزها بر ما وسعت ده. خدایا از تو مى‏خواهم بر محمّد و خاندان محمّد درود فرستى، و ما را در این روزها به راه هدایت و پاکدامنى و بى‏نیازى و عمل در آنها به آنچه مى‏پسندى و خشنود مى‏شود هدایت فرمایى، خدایا از تو درخواست مى‏کنم، اى جایگاه هر شکوایه، و اى شنواى هر رازونیاز، و اى حاضر در هر جمع، و اى داناى هر نهان، که بر محمّد و خاندان محمّد درود فرستى، و در این روزها بلا را از ما برگردانى، و دعایمان را مستجاب گردانى، و نیرویمان دهى و یارى‏مان نمایى، و به آنچه اى پروردگار ما دوست دارى و خشنود مى‏شود موّفقمان بدارى، و بر امورى که از طاعتت و طاعت رسولت و اهل ولایتت بر ما واجب نمودى توفیقمان دهى. خدایا از تو درخواست مى‏کنم اى مهربان‏‌ترین مهربانان، که بر محمّد و خاندان محمّد درود فرستى
وَ أَنْ تَهَبَ لَنَا فِیهَا الرِّضَا إِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعَاءِ وَ لا تَحْرِمْنَا خَیْرَ مَا تُنْزِلُ فِیهَا مِنَ السَّمَاءِ وَ طَهِّرْنَا مِنَ الذُّنُوبِ یَا عَلامَ الْغُیُوبِ وَ أَوْجِبْ لَنَا فِیهَا دَارَ الْخُلُودِ اللهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ لا تَتْرُکْ لَنَا فِیهَا ذَنْبا اِلّا غَفَرْتَهُ وَ لا هَمّا اِلّا فَرَّجْتَهُ وَ لا دَیْنا اِلّا قَضَیْتَهُ وَ لا غَائِبا اِلّا أَدَّیْتَهُ وَ لا حَاجَةً مِنْ حَوَائِجِ الدُّنْیَا وَ الْآخِرَةِ اِلّا سَهَّلْتَهَا وَ یَسَّرْتَهَا إِنَّکَ عَلَى کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدِیرٌ اللهُمَّ یَا عَالِمَ الْخَفِیَّاتِ یَا رَاحِمَ الْعَبَرَاتِ یَا مُجِیبَ الدَّعَوَاتِ یَا رَبَّ الْأَرَضِینَ وَ السَّمَاوَاتِ یَا مَنْ لا تَتَشَابَهُ عَلَیْهِ الْأَصْوَاتُ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اجْعَلْنَا فِیهَا مِنْ عُتَقَائِکَ وَ طُلَقَائِکَ مِنَ النَّارِ وَ الْفَائِزِینَ بِجَنَّتِکَ وَ النَّاجِینَ بِرَحْمَتِکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ وَ صَلَّى اللهُ عَلَى سَیِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ أَجْمَعِینَ.
و خشنودى خود را در این روزها به ما ارزانى کنى، که به یقین‏ تو شنواى دعایى، و از خیرى که در این ایام از عالم بالا نازل مى‏کنى، ما را محروم مساز و از گناهان ما را پاک ساز، اى داناى نهانها، و در این روزها خانه جاودان را بر ما واجب گردان. خدایا بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست، و گناهى را براى ما باقى بگذار جز آنکه‏ ببخشى، و نه اندوهى جز آنکه برطرف کنى، و نه بدهى جز انکه بپردازى، و نه غایبى جز انکه به ما برسانى، و نه حاجتى از حاجات دنیا و آخرت جز آنکه هموار و آسان نمایى، به یقین تو بر هرچیز توانایى. خدایا اى داناى‏ نهان، اى رحم‏کننده به اشکهاى روان، اى اجابت‏کننده دعاها، اى پروردگار زمینها و آسمانها، اى‏ آن‏که صداها بر او اشتباه نشود، بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست، و ما را در این روزها از آزادشدگان و رهاگشتگان از اتش، و رسیدگان به بهشت، و از نجات‏یافتگان قرار ده به مهربانى‏ات اى مهربان‏‌ترین مهربانان، و درود خدا بر آقایمان محمّد و همه اهل بیتش.

دعای هدیه جبرئیل ع به حضرت عیسی علیه السلام

در هر روز از این دهه بخواند پنج دعایى را که حضرت جبرییل براى حضرت عیسى علیه السّلام از جانب‏ خدا هدیه آورد، تا در این ایام بخواند، و آن پنج دعا این است:

(۱) أَشْهَدُ أَنْ لا إِلَهَ اِلّا اللهُ وَحْدَهُ لا شَرِیکَ لَهُ لَهُ الْمُلْکُ وَ لَهُ الْحَمْدُ بِیَدِهِ الْخَیْرُ وَ هُوَ عَلَى کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدِیرٌ (۲) أَشْهَدُ أَنْ لا إِلَهَ اِلّا اللهُ وَحْدَهُ لا شَرِیکَ لَهُ أَحَدا صَمَدا لَمْ یَتَّخِذْ صَاحِبَةً وَ لا وَلَدا (۳) أَشْهَدُ أَنْ لا إِلَهَ اِلّا اللهُ وَحْدَهُ لا شَرِیکَ لَهُ أَحَدا صَمَدا لَمْ یَلِدْ وَ لَمْ یُولَدْ وَ لَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوا أَحَدٌ (۴) أَشْهَدُ أَنْ لا إِلَهَ اِلّا اللهُ وَحْدَهُ لا شَرِیکَ لَهُ لَهُ الْمُلْکُ وَ لَهُ الْحَمْدُ یُحْیِی وَ یُمِیتُ وَ هُوَ حَیٌّ لا یَمُوتُ بِیَدِهِ الْخَیْرُ وَ هُوَ عَلَى کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدِیرٌ (۵) حَسْبِیَ اللهُ وَ کَفَى سَمِعَ اللهُ لِمَنْ دَعَا لَیْسَ وَرَاءَ اللهِ مُنْتَهَى أَشْهَدُ للهِ بِمَا دَعَا وَ أَنَّهُ بَرِی‏ءٌ مِمَّنْ تَبَرَّأَ وَ أَنَّ للهِ الْآخِرَةَ وَ الْأُولَى.
(۱) گواهى مى‏دهم که معبودى جز خدا نیست، یگانه و بى‏شریک است، فرمانروایى و سپاس براى اوست، خیر تنها به دست اوست‏ و او بر هرچیز تواناست (۲) گواهى مى‏دهم معبودى جز خدا نیست، یگانه و بى‏شریک است، یکتا و بى‏نیاز است‏ همسر و فرزندى نگرفته است. (۳) گواهى مى‏دهم معبودى جز خدا نیست، یگانه و بى‏شریک است، یکتا و بى‏نیاز است‏ نه‌زاده و نه زاییده شده است، و برایش هیچ همتایى نیست. (۴) گواهى مى‏دهم معبودى جز خدا نیست، یگانه و بى‏شریک است، فرمانروایى و سپاس براى اوست، زنده مى‏کند و مى‏میراند و اوست زنده‏اى که نمى‏میرد، خیر تنها به دست اوست، و او بر هرچیز تواناست. (۵) خدا مرا بس است و کفایت مى‏کند، خدا گوش فرا دهد براى آن‏که او را بخواند، وراى خدا نهایتى نیست، گواهى مى‏دهم براى‏ خدا به آنچه دعوت کرد، و خدا بیزار است از هرکه از او بیزاى جوید، و آخرت و دنیا از ان خداست.


حضرت عیسى (ع) براى صد مرتبه خواندن هر کدام از این دعاها، ثواب بسیارى بیان کرده است و این امر بعید به نظر نمى‏رسد، چنان‏که علامه مجلسى فرموده: اگر کسى هر روز هریک از این دعاها را ده مرتبه بخواند به روایت عمل کرده، ولى اگر هر روز هریک را صد مرتبه بخواند بهتر است.

خواص دعای حضرت عیسی علیه السلام

حواریّون به حضرت عیسی علیه السلام عرض کردند: ای روح الله، پاداش کسی که این کلمات را بگوید، چیست؟ فرمود:
کسی که دعای اوّل را صد بار بخواند، برای اهل زمین عملی برتر از این عمل در آن روز نمی باشد، و در قیامت بیشتر از همه بندگان عمل نیک خواهد داشت.
و هرکس دعای دوم را صد بار بخواند، گویا تورات و انجیل را دوازده مرتبه خوانده است و ثواب آن به او داده می شود. در این هنگام حضرت عیسی علیه السلام از جبرئیل پرسید: ای جبرئیل، ثواب قرائت تورات و انجیل چیست؟ جبرئیل گفت: تمام ملائکه آسمان های هفت گانه توانایی حمل یک حرف از تورات و انجیل را ندارند، تا آن که من و اسرافیل برانگیخته شدیم، زیرا اسرافیل اولین بنده ای است که گفت:« لا حَولَ وَ لا قُوَّةَ إلاّ بِاللهِ».
و هرکس دعای سوم را صد بار بخواند، خداوند برای او ده هزار کار نیک نوشته و ده هزار کار بد پاک می کند، و مقامش را ده هزار درجه بالا می برد، و تعداد هفتاد هزار فرشته از آسمان نازل می شوند در حالی که دستانشان را بلند کرده و برای کسی که این دعا را می خواند، درود می فرستند. حضرت عیسی علیه السلام گفت: ای جبرئیل، مگر فرشتگان برای غیر پیامبران نیز درود می فرستند؟ جبرئیل پاسخ داد: هرکس به آن چه رسولان و انبیاء الهی آورده اند، ایمان آورد و شریعت آنان را تغییر ندهد، پاداش انبیا به او اعطا می شود.
و هرکس دعای چهارم را صد مرتبه بخواند، فرشته ای آن را گرفته و به سوی حقّ متعال بالا می برد، پس خداوند به گوینده آن نظر می نماید و هرکس خداوند به وی نظر کند، هرگز بدبخت و شقی نمی شود.
حضرت عیسی علیه السلام به جبرئیل گفت: ای جبرئیل، ثواب دعای پنجم چیست؟ جبرئیل گفت: این، دعای من است، و خداوند به من اجازه نداده است که آن را برای تو تفسیر نمایم.(اقبال الاعمال، ص۶۳۲-۶۳۳)

مرحوم علامه مجلسی در «زادالمعاد» می نویسد:
اگر كسى هر روز هر يك از اين دعاها را ده مرتبه بخواند، دور نیست که عمل به این روايت كرده باشد، و اگر هر روز هر يك را صد مرتبه بخواند بهتر خواهد بود.(زادالمعاد، ص۲۴۵)

تهلیلات امیر المؤمنین علیه السّلام دردهه اول ذیحجه

 در هر روز این دهه این تهلیلات را که از امیر المؤمنین علیه السّلام با ثواب بسیار روایت شده بخواند. و اگر روزى‏ ده مرتبه بخواند بهتر است:
لا إِلَهَ اِلّا اللهُ عَدَدَ اللَّیَالِی وَ الدُّهُورِ لا إِلَهَ اِلّا اللهُ عَدَدَ أَمْوَاجِ الْبُحُورِ لا إِلَهَ اِلّا اللهُ وَ رَحْمَتُهُ خَیْرٌ مِمَّا یَجْمَعُونَ لا إِلَهَ اِلّا اللهُ عَدَدَ الشَّوْکِ وَ الشَّجَرِ لا إِلَهَ اِلّا اللهُ عَدَدَ الشَّعْرِ وَ الْوَبَرِ لا إِلَهَ اِلّا اللهُ عَدَدَ الْحَجَرِ وَ الْمَدَرِ لا إِلَهَ اِلّا اللهُ عَدَدَ لَمْحِ الْعُیُونِ لا إِلَهَ اِلّا اللهُ فِی اللَّیْلِ إِذَا عَسْعَسَ وَ [فِی‏] الصُّبْحِ إِذَا تَنَفَّسَ لا إِلَهَ اِلّا اللهُ عَدَدَ الرِّیَاحِ فِی الْبَرَارِی وَ الصُّخُورِ لا إِلَهَ اِلّا اللهُ مِنَ الْیَوْمِ إِلَى یَوْمِ یُنْفَخُ فِی الصُّورِ.
معبودى جز خدا نیست به شمار شبها و روزگاران، معبودى جز خدا نیست به شمار امواج دریاها، معبودى جز خدا نیست، و رحمت او از آنچه گرد مى‏آورند بهتر است، معبودى جز خدا نیست، به شمار خارها و درختان، معبودى جز خدا نیست به شمار موها و کرکها، معبودى جز خدا نیست به شمار سنگها و کلوخها، معبودى جز خدا نیست به شمار بهم‏خوردن پلکها، معبودى جز خدا نیست در شب چون سیاهى بنماید و در صبح چون سپیدى سر برآورد، معبودى جز خدا نیست به شمار بادها در صحراها و کوهها، معبودى جز خدا نیست از امروز تا روز دمیده شدن در صور.

خواص تهلیلات امیرالمؤمنین علیه السلام

راوی می گوید: امیرالمؤمنین علیه السلام فرمود: هرکس این تهلیلات را در هر روز از دهه ذی الحجّۀ، ۱۰ بار بگوید، خداوند به ازای هر یک از این تهلیل ها، در بهشت درجه ای از درّ و یاقوت به وی اعطا می کند، که فاصله بین هر درجه، مسیر پیمودن یک سواره تیزرو در مدّت صد سال است. در هر درجه شهری قرار دارد، و در هر شهر، قصری از گوهر متّصل بی گسست وجود دارد. در هر یک از این شهرها، مناطق مختلف، دژها، خانه ها، اتاق ها، فرش ها، زوج ها، تخت ها و حور العین، پشتی ها، فرش های گسترده، سفره های گسترده، خدمت کاران، رودها، درختان، زینت آلات و جامه هایی وجود دارد که کسی نمی تواند آن ها را وصف نماید. هنگامی که گوینده این تهلیلات از قبر خود بیرون می آید، هر موی او چون نور می درخشد، و هفتاد هزار فرشته به استقبال او آمده، در مقابل و دو سمت راست و چپ او حرکت می کنند تا وی را به درب بهشت برسانند.
وقتی وی وارد بهشت می شود، این فرشتگان در جلوی او قرار می گیرند تا آن که وی را به شهری برسانند که ظاهر آن از یاقوت قرمز، و باطن آن از زبرجد سبز است. در آن شهر انواع مختلفی از آن چه خداوند در بهشت خلق کرده است، وجود دارد. وقتی به آن شهر رسید، فرشتگان می گویند: ای ولیّ خدا، آیا می دانی که این شهر چیست؟ می گوید: خیر. پس می پرسد: شما چه کسانی هستید؟ پاسخ می دهند: ما فرشتگانی هستیم که در دنیا آن روز که تهلیل می گفتی، شاهد تو بودیم. این شهر و آن چه در آن است، به تو تعلّق دارد. تو را بشارت می دهیم به پاداشی بالاتر از این، تا آنچه خداوند در خانه خود، در دارالسلام، در جوار خویش مهیّا نموده و دائمی است، ببینی.

مرحوم علامه مجلسی در «زادالمعاد» در مورد این تهلیلات می نویسد:
از بعضی از روایات مستفاد می شود که به یک مرتبه نیز اکتفا می توان کرد. (زادالمعاد، ص۲۴۶)

پاداش خواندن سوره فجر در ایّام دهه اول ذیحجه

رسول خدا صلّی الله علیه و آله فرمود: هرکس سوره فجر را در شب های دهه(اوّل ذی الحجّه) قرائت کند، خداوند او را می آمرزد و کسی که در ایّام دیگر بخواند، برای او در قیامت، نوری خواهد بود.(المصباح للكفعمي، ص۴۵۰٫)

حضرت صادق علیه السلام فرمود: هرکس سوره فجر را در نمازهای واجب و نافله های خود بخواند، در بهشت با حسین بن علیّ علیه السلام و در درجه او خواهد بود، زیرا این سوره، سورة الحسین علیه السلام است.

نکته: بهتر است سوره فجر را از شب اوّل ماه ذی الحجّه قرائت و ثواب آن را به مولایمان حضرت صاحب الامر علیه السلام تقدیم کنیم.ا اگر شب ها این سوره را در یکی از رکعات نمازهای واجب یا نماز مستحبی بخوانیم، از پاداشی بالاتر بهره مند می شویم.

اعمال روز اول ذیحجه

روز اوّل: روز بسیار مبارکى است و در آن چند عمل وارد است.

روزه که ثواب روزه هشتاد ماه را دارد.

نماز حضرت فاطمه علیهاالسلام در روز اوّل ماه ذی الحجّه

شیخ فرمود: روایت شده: این نماز چهار رکعت است با دو سلام، مانند نماز امیر المؤمنین علیه السّلام که در هر رکعت سوره «حمد» یک مرتبه و سوره توحید پنجاه مرتبه خوانده مى‏شود و پس از سلام تسبیحات آن حضرت را گفته، سپس بخواند:
سُبْحَانَ ذِی الْعِزِّ الشَّامِخِ الْمُنِیفِ سُبْحَانَ ذِی الْجَلالِ الْبَاذِخِ الْعَظِیمِ سُبْحَانَ ذِی الْمُلْکِ الْفَاخِرِ الْقَدِیمِ سُبْحَانَ مَنْ یَرَى أَثَرَ النَّمْلَةِ فِی الصَّفَا سُبْحَانَ مَنْ یَرَى وَقْعَ الطَّیْرِ فِی الْهَوَاءِ سُبْحَانَ مَنْ هُوَ هَکَذَا وَ لا هَکَذَا غَیْرُهُ
منزّه است آن دارى عزّت بلندمرتبه شریف، منزّه است آن داراى عظمت بسیار با شکوه بزرگ، منزّه است‏ آن داراى فرمانروایى گرانمایه ازلى، منزّه است آن‏که جاى پاى مورچه را بر سنگ صاف بیند، منزّه است آن‏که چگونگى گذر پرنده را در هوا بیند، منزّه است آن‏که او چنین است، و جز او چنین نیست.

نماز پیش از ظهر در روز اوّل ماه ذی الحجّه


دو رکعت نماز نیم ساعت پیش از رسیدن آفتاب به هنگام ظهر بخواند، در هر رکعت سوره «حمد» یک مرتبه‏ و هر یک از «توحید» و «ایة الکرسى» و «قدر» را ده مرتبه بخواند.

نمازساده برای روز اوّل ماه ذی الحجّه

مرحوم سید بن طاوس در «اقبال الاعمال» می نویسد: به ما روایت رسیده است که نماز اوّل هر ماه دو رکعت است، در رکعت اوّل یک بار سوره حمد و یک بار سوره توحید، و در رکعت دوم یک بار سوره حمد و یک بار سوره قدر. (مستدرك ‏الوسائل، ج۶ ، ص۳۴۹)

ذکر روز اوّل ماه ذی الحجّه برای امان از شرّ ظالم

هرکه از ستمگرى وحشت دارد، در این‏ روز بگوید:
حَسْبِی حَسْبِی حَسْبِی مِنْ سُؤَالِی عِلْمُکَ بِحَالِی
مرا کافى است، مرا کافى است، مرا کافى است، آگاهى تو به حالم از درخواست من

تا خدا شرّ ستمکار را از او کفایت کند،

و بدان که‏ در این روز حضرت ابراهیم خلیل علیه السّلام متولّد شده است، و نیز در این روز به روایت شیخ کلینى و شیخ طوسى، حضرت فاطم علیها السّلام به امیر المؤمنین علیه السّلام تزویج شده.

روز هفتم: سال صدوچهارده شهادت امام باقر علیه السّلام در مدینه اتّفاق افتاده و به این سبب روز حزن شیعه است.

اعمال روز هشتم ذیحجه: روز ترویه?هشتم ذی الحجه ( امروز) روز ترویه است و این روزی است که حجاج نیت حج تمتع می نمایند و محرم شده از مکه سمت منی حرکت می نمایند و شب را در آنجا بیتوته می کنند و صبح عرفه به جانب عرفات رهسپار می گردند.
روز ترویه یکی از ارزشمندترین روزهای زمان برشمرده شده است که خود آداب و اعمال مخصوصی دارد. رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: خدای تبارک و تعالی از هر چند چهار شماره برگزید، از فرشتگان: جبرئیل و میکائیل و اسرافیل و عزرائیل و از پیغمبران چهار نفر برای مبارزه بوسیله شمشیر: ابراهیم و داوود و موسی و من و از خاندانها چهار خاندان که فرمود: خاندان آدم و نوح و خاندان ابراهیم و خاندان عمران را بر جهانیان برگزید و از شهرها چهار شهر برگزید و فرمود: سوکند به تین و زیتون و طورسینین و این بلد امین پس مقصود از تین مدینه است و از زیتون بیت الممقدس و از طورسینین کوفه و از بلدامین مکه و از زنها چهار زن برگزید: مریم و آسیه و خدیجه و فاطمه سلام الله علیها و از اعمال حج چهار عمل را برگزید: قربانی کردن و صدا به لبیک بلند کردن و احرام و طواف و ازماهها چهار ماه که ماههای حرامند برگزید: رجب و شوال و ذی القعده و ذی الحجه و از روزها چهار روز برگزید: روز جمعه و روز ترویه (هشتم ذی حجه) و روز عرفه و روز عید قربان. ( خصال ترجمه مهری ج ۱ ص ۲۴۹ )

روزه روز ترویه


محمدبن ابی عمیر از یکی از یارانش از امام صادق علیه السلام نقل کرده است که فرمود: روزه روز ترویه کفاره گناهان یک سال و روزه روز عرفه کفاره گناهان دو سال است.(ثواب الاعمال ترجمه انصاری ص ۱۴۵)
محدث قمی در مفاتیح الجنان روزه این روز را برابر با کفاره شصت سال برشمرده است و آورده است که شیخ شهید غسل این روز را مستحب دانسته است.

غسل روز ترویه

شیخ شهید غسل این روز را مستحّب دانسته.


?نماز روزترویه ذیحجه


روز هشتم ذیحجه روز ترویه است و نماز مخصوصی توصیه شده است:
۲ رکعت مثل نماز صبح ، درهررکعت یک حمد و ۱۱ بار توحید خوانده می شود.

برای دستیابی به مراقبات و اعمال کامل شب و روز عرفه و عید قربان اینجا کلیک کنید

برای دستیابی به دعای عرفه با صدای مجموعه مداحان منتخب اینجا کلیک کنید

گزیده ای از قرآن، دعاها، مناجات، زیارات ، مداحی و مطالب سایت گلزارنور

قرآن آن لاین بسیار نفیس سایت گلزارنور

قرآن آن لاین سایت گلزارنور

قابلیت ها:
امکان جستجو در متن قرآن.
امکان دسترسی سریع به سوره ، آیه ، جزء و صفحه دلخواه.
قابلیت قرائت همزمان قرآن با ۲۹ صوت بسیار زیبا از ۲۵ قاری بین المللی و همچنین ترجمه‌های گویای فارسی و انگلیسی
امکان انتخاب ۱۰۱ ترجمه قرآن از ۴۱ زبان زنده دنیا.
مشاهده ترجمه قرآن، تنها با قرار گرفتن مکان نما بر روی آیه مورد نظر.
امکان انتخاب تعداد تکرار آیه ، سوره ، صفحه و جزء جهت حفظ قرآن.
امکان افزودن قاری (به عنوان مثال جهت شنیدن ترجمه گویای فارسی ، انگلیسی و یا هر دو بعد از قرائت هر آیه)
و بسیاری امکانات دیگر.

.ترتیل کلّ قرآن کریم به تفکیک جزء با صدای پنج قاری ممتاز: منشاوی، عبدالباسط، پرهیزکار، شاکرنژاد، معتز آقایی +دانلود صوت ومتن+ آداب تلاوت، دعاهای قبل و بعداز تلاوت

ترتیل کلّ سوره های قرآن +سوره های منتخب و جزء ۳۰  با صدای استاد منشاوی و تکرار کودک

دانلود قرآن به تفکیک صفحه به صفحه استاد منشاوی

متن وترجمه جدولی قرآن کریم بر حسب سوره: خودآموز آسان آموزش مفاهیم و ترجمه قرآن کریم

قرآن آن لاین سایت گلزارنور با قابلیتهای متعدد انتخاب صفحه، سوره و آیه، انتخاب قاری از۲۵ قاری ممتاز،انتخاب و مشاهده ترجمه

جامعترین دعاهای ختم قرآن،دعاهای قبل و بعداز تلاوت قرآن+ دانلود متن، دعای سجده واجب قرآن وآداب تلاوت قرآن

ختم قرآن سایت بصورت صفحه ای، حزب، جزء و ختم صلوات و دعاها، ختم هدیه به اموات

مفاتیح الجنان سایت گلزارنور

نهج البلاغه سایت گلزارنوربا ترجمه فارسی و انگلیسی

معرفی کتابهای ارزنده و نمونه، تألیف: زهراپاشنگ

معرفی کتاب مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم اسلام و اعمال عبادی سال

معرفی کتاب مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم اسلام و اعمال عبادی سال

معرفی کتاب کلیدهای گنج خوشبختی و عاقبت بخیری ازامام صادق علیه السلام

معرفی وخلاصه شرح کتاب دوجلدی قُرب نوافل

ذکر،دعا، زیارت و تسبیح ایّام هفته

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز شنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز یکشنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز دوشنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز سه شنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز چهارشنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز پنجشنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز جمعه+ متن و صوت

دعا ها

دعای کمیل باترجمه فارسی+دانلود صوت ومتن باصدای مجموعه مدّاحان منتخب

دعای ندبه باترجمه فارسی+ دانلود متن وصوت مجموعه مدّاحان منتخب

دعای توسل باترجمه فارسی+متن وصوت باصدای مدّاحان منتخب

دعای سمات باترجمه فارسی+خواص وبرکات+ دانلودمتن و صوت باصدای مجموعه مداحان منتخب

دعای عهد باترجمه فارسی و دانلود متن وصوت مجموعه مدّاحان منتخب

دعای یستشیربا خواص بخت گشایی+ دانلود متن و صوت باصدای مدّاحان منتخب

دعای صباح باترجمه فارسی+خواص+دانلودصوت ومتن باصدای مداحان منتخب

دعای عدیله باترجمه فارسی +دانلود صوت+متن باصدای مجموعه مداحان منتخب

دعای احتجاب باترجمه فارسی+ دانلود صوت و متن

دعای فرج و دعای سلامتی امام زمان عج+ دانلودمتن و صوت مجموعه مدّاحان منتخب

دعای عرفه باترجمه فارسی+ دانلود متن و صوت باصدای مدّاحان منتخب

حدیث شریف  کساء+ شرح مختصر+ دانلود متن و صوت باصدای مجموعه مدّاحان منتخب

متن و فضائل دعای عشرات با ترجمه+ دانلود متن و صوت با صدای مداحان منتخب

اعمال مستحبی ایّام البیض هر ماه قمری+ پاداش، متن، صوت و ترجمه دعای صحیفه(تسبیح)+نمازایّام البیض هرماه قمری

دعاى‏ اللهُمَّ یَا شَاهِدَ کُلِّ نَجْوَى ودعاى‏ اللّٰهُمَّ مَنْ تَعَبَّأَ وَ تَهَيَّأَ مخصوص شب ‏وروز جمعه و روز عرفه+ دانلود صوت و متن

دعای یا مَنْ اَظْهَرَ الْجَمیلَ وَ سَتَرَ الْقَبیح یا دعای أهل البيت المعمور با خواص معجزه آسای دنیوی و اخروی

دعای عَلْقَمه(دعای بعد از زیارت عاشورا) باترجمه+دانلود متن و صوت با صدای استاد حاج مهدی سماواتی

دعای هرروز ماه صفر و مقابله با نحوست ماه صفر یا نحسی روزهای دیگر

دعای اَبوحَمزه ثُمالی باترجمه ودانلود متن وصوت باصدای مجموعه مداحان منتخب

دعای صَنَمَیْ قُرَیش با ترجمه + دانلود متن و صوت با صدای محسن فرهمند+ختم دعای صنمی قریش جهت رسیدن به حاجات و مهمّات و شفای بیماریها

دعای افتتاح با ترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+ دانلود صوت و متن

دعای مجیر با ترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت و متن

مناجات ها

مناجات امیرالمؤمنین امام علی (ع) در مسجد کوفه+ دانلودمتن وصوت با صدای استاد حاج مهدی سماواتی و فرهمند

لیست، فهرست و دعاهای مناجات خمس عشره سیدالساجدین امام سجاد علیه‌السلام

صحیفه سجادیه

لیست وفهرست دعاهای صحیفه سجادیه برای دسترسی به متن هردعا

خطبه ها

خطبه غدیر+دانلود صوت و متن با ترجمه فارسی

رساله

رساله حقوق حضرت امام سجاد (ع) همراه با ترجمه و دانلود متن

 ادعیه و اذکار حاجت

 اذکاری برای ایمنی از زلزله+دعای مجرّب برای محفوظ بودن

دعای سریع الاجابه وتضمینی از حضرت علی علیه السلام برای همه حاجات، گشایش رزق، دفع سحروجادو و چشم زخم+ترجمه

دعای توسّل به فضایل امیرالمؤمنین علیه السّلام+ دانلود متن

متن کامل استغفار هفتاد بند امیرالمؤمنین علیه السلام +ترجمه+دانلودپی دی اف+صوت

دعای رفع نحسی ایّام زندگی

ختم سوره واقعه در روز دوشنبه اول ماه قمری برای افزایش رزق و برآورده شدن حاجات مهمّ+دانلودصوت سوره واقعه باصدای استاد منشاوی و استادمعتز آقایی

دعای صَنَمَیْ قُرَیش با ترجمه + دانلود متن و صوت با صدای محسن فرهمند+ختم دعای صنمی قریش جهت رسیدن به حاجات و مهمّات و شفای بیماریها

دعای حضرت ادریس علیه السلام(چهل اسم ادریسی، اذکار ادریسیه) با إعراب وترجمه+طریقه ختم حاجت هر اسم ادریسی

دعای نور غیر معروف: با خواص بسیار برای حاجات، محبوبیت،غلبه بردشمنان و حسودان،گشایش امورمادی و معنوی، ادای قرض و برکت…بااثر ویژه در ماه رمضان+صوت

حدیث

پنجاه حدیث درباره نماز جماعت

چهل حدیث ناب از رسول اکرم صلى الله عليه و آله

چهل حدیث ناب از امام حسن مجتبی علیه السلام

هفتاد حدیث ناب از امام باقرعلیه السلام با ترجمه+ دانلود متن

هفتاد حدیث ناب از امام صادق علیه السلام با ترجمه+دانلود متن

حدیث عنوان بصری: دستور العملی ارزشمند از امام صادق علیه السلام برای خودسازی و سلوک إلی الله+دانلود متن حدیث

چهل حدیث ناب از امام رضا علیه السلام

هفتاد حدیث ناب از امام جواد علیه السلام باترجمه عربی و ذکر منبع+ دانلود متن

زیارتنامه  و صلوات خاصه

زیارت جامعه کبیره باترجمه فارسی+دانلود  متن وصوت ومدّاحان منتخب

 زیارت حضرت رسول(ص) از راه دورباترجمه فارسی+ دانلود متن و صوت

زیارت امین الله+شرح مختصر+دانلود متن و صوت زیارت امین الله باصدای مجموعه مدّاحان منتخب

زیارت ششم امیرالمؤمنین علیه‌السلام با ترجمه+دانلود متن وصوت مداحان منتخب

متن کامل زیارت غدیریه امام هادی(ع): سند دفاع ائمه اطهار علیهم السلام از ولایت امیر المومنین علی(ع)+دانلود صوت و متن

زیارت امیرامؤمنین علیه السلام در شب و روز عید مبعث با ترجمه+دانلود صوت و متن

زیارت امیر المؤمنین علیه السلام در روز شهادتش توسط خضر نبی علیه السلام با ترجمه و دانلود متن

زیارتنامه، صلوات خاصه و صلوات حضرت فاطمه زهراعلیها السلام باصدای مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت و متن+زیارت حضرت زهرا (س) در سوم جمادی الاخر

صلوات خاصه و زیارت امام حسن مجتبی علیه السلام+دانلود صوت و متن

زیارت مطلقه امام حسین علیه السلام+دانلودصوت و متن

صلوات خاصه امام حسین علیه السلام با صوت +متن و صلوات بر امام حسین علیه السلام از صلوات بر حجج طاهره+ متن

دستورالعمل ساده زیارت امام حسین علیه السلام از منزل: روزانه و روز جمعه

زیارت عاشوراباترجمه فارسی باصدای مجموعه مدّاحان منتخب + دانلود صوت و متن

دعای عَلْقَمه(دعای بعد از زیارت عاشورا) باترجمه+دانلود متن و صوت با صدای استاد حاج مهدی سماواتی

زیارت وارث (متن کامل) با صدای مجموعه مداحان منتخب و دانلود صوت و متن

زیارت امام حسین علیه السلام : زیارت اول رجب، نیمه رجب و نیمه شعبان

زیارت ناحیه مقدسه باترجمه و دانلود متن و صوت با صدای سیّد میرداماد

متن کامل زیارت اربعین با ترجمه+ دانلود متن وصوت و کلیپ باصدای مجموعه مدّاحان منتخب

زیارت امام حسین علیه السلام در شب‌های قدر باترجمه و دانلود صوت

اعمال و مراقبات کامل شب و روز عرفه و عید قربان+متن زیارت امام حسین علیه السلام درروز عرفه+ زیارتنامه حضرت مسلم ع+زیارت جامعه ائمه علیهم السلام از راه دور

زیارت امام حسین علیه السلام در عید فطر و قربان باترجمه و دانلود صوت و متن

زیارتنامه وصلوات خاصه امام سجاد علیه السلام باترجمه و دانلود صوت

زیارتنامه، صلوات خاصه و توسل به امام باقر علیه السلام+دانلود صوت و متن

متن و صوت زیارت و صلوات خاصه+روضه امام صادق علیه السلام+دانلود صوت

صلوات خاصه، صلوات و زیارت مخصوص امام موسی کاظم علیه السلام+دانلود صوت و متن

زیارت‌‌نامه ها، نماز زیارت، سلام و صلوات ،صلوات خاصه و دعاهای بعداززیارت امام رضا(ع) با ترجمه +دانلود صوت ومتن

مراقبات روز ۲۳ ذیقعده: روززیارتی حضرت امام رضا علیه السلام+ زیارت مختصر+صلوات خاصه+سلام و صلوات بر حضرت امام رضا علیه السلام

زیارتنامه+صلوات خاصه +روضه امام جواد علیه السلام

زیارتنامه و صلوات خاصه امام جواد، حضرت امام محمدتقی(ع)با ترجمه و صدای مداحان منتخب

زیارتنامه وصلوات خاصه حضرت امام هادی علیه‌السلام باترجمه+دانلود متن و صوت باصدای مداحان منتخب

زیارتنامه امام حسن عسکری(ع) باترجمه فارسی+دانلود  متن و صوت باصدای مجموع مداحان منتخب

متن کامل زیارت آل یاسین+ دعای بعدش و ترجمه فارسی+دانلودمتن و صوت مجموعه مدّاحان منتخب

زیارت و استغاثه به امام زمان عج: سَلَامُ‏ اللهِ الْكَامِلُ‏ التَّامُّ الشَّامِلُ الْعَام با ترجمه و صدای مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت

زیارت دوم امام زمان(عج): زیارت مخصوص سرداب مطهّر با ترجمه+دانلود متن

زیارتنامه امامزادگان

دو زیارتنامه مشترک ومختصر برای امام زادگان علیهم السلام

زیارتنامه حضرت عبّاس علیه السلام باترجمه+دانلود متن و صوت باصدای استاد حاج مهدی سماواتی و مدّاحان منتخب

سه زیارتنامه حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) با ترجمه +دانلود متن و صوت

زیارتنامه حضرت رقیه (س) باترجمه و صوت+ روضه حضرت رقیه(س) با صدای استادحاج مهدی سماواتی+ دانلود

زیارتنامه حضرت رقیه علیهاالسلام+ دانلود صوت

زیارت امّ البنین سلام الله علیها با ترجمه و صوت

فضیلت و متن زیارت حضرت معصومه علیهاالسلام+ دانلود متن باترجمه و صوت

زیارت های ویژه و مشترک ائمه اطهار علیهم السلام

زیارت جامعه کبیره باترجمه فارسی+دانلود  متن وصوت ومدّاحان منتخب

متن کامل زیارت غدیریه امام هادی(ع): سند دفاع ائمه اطهار علیهم السلام از ولایت امیر المومنین علی(ع)+دانلود صوت و متن

صلوات

صلوات ابوالحسن ضراب اصفهانی در عصر روز جمعه+دانلود صوت و متن

نماز

طریقه خواندن نمازشب+فضائل+احکام+ تعقیبات+ دعای حزین

نمازهای نافله صبح، ظهر، عصر، مغرب و عشا: احکام و تعقیبات آنها

آموزش نماز باترجمه فارسی و انگلیسی+احکام+تسبیحات حضرت زهرا علیهاالسلام+ چرا زبان عربی، زبان رسمی نمازاست؟

اذان و اقامه باترجمه فارسی و انگلیسی+ احکام

نماز جمعه و احکام آن+ دعای قنوت نماز جمعه امام رضا علیه السلام

نمازجماعت و احکام آن

نمازهای ویژه

نماز توبه یکشنبه ذی‌القعده و همه یکشنبه ها + خواص و توصیه عرفا

نماز اولّ هرماه+اعمال اول ماه قمری باترجمه

نماز جعفر طیّار برای برآورده شدن حوائج و بخشش گناهان+ جعفرطیّارکه بود؟

نماز آیات را چطور بخوانیم؟+کلیپ آموزشی نمازآیات+ احکام نمازآیات

 اعمال عبادی سال

ماه رجب

اعمال و مراقبات کامل ماه رجب:لیلة الرغائب،اعتکاف، امّ داوود+ دانلود صوت و متن دعاهابا ترجمه

نمازهای کامل ماه رجب: نماز شب و روز اول، دوم، سوم، چهارم، پنجم…ایّام البیض…..عید مبعث… تا سی ام رجب

عمل و دعای امّ داوُد+ دانلودمتن و کلیپ   استاد حاج مهدی سماواتی

زیارت امیرامؤمنین علیه السلام در شب و روز عید مبعث با ترجمه+دانلود صوت و متن

ماه شعبان

مراقبات و اعمال کامل ماه شعبان و سخنان پیامبر ص درباره آویختگان به شاخه طوبی و درخت زقوم درروز اول شعبان

مناجات شعبانیه با ترجمه و باصوت مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت و متن

صلوات شعبانیه هنگام ظهر و نیمه شب های ماه شعبان باترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+ دانلود صوت و متن

نمازهای تمام شب‌های ماه شعبان+نمازمخصوص پنجشنبه های ماه شعبان

کاملترین اعمال و مراقبات شب و روز نیمه شعبان+اعمال تکمیلی آن

ماه مبارک رمضان

اعمال و مراقبات ماه مبارک رمضان: اذکار،دعا ها، نمازها با ترجمه +دانلود صوت و متن

اعمال کامل شب و روز اوّل ماه مبارک رمضان+متن و ترجمه و دانلود صوت دعاها

استحباب خواندن دعای جوشن کبیر و دعای جوشن صغیر در روز اوّل ماه رمضان

ترتیل کلّ قرآن کریم به تفکیک جزء با صدای پنج قاری ممتاز: منشاوی، عبدالباسط، پرهیزکار، شاکرنژاد، معتز آقایی +دانلود صوت ومتن+ آداب تلاوت، دعاهای قبل و بعداز تلاوت

جامعترین دعاهای ختم قرآن،دعاهای قبل و بعداز تلاوت قرآن+ دانلود متن، دعای سجده واجب قرآن وآداب تلاوت قرآن

پاداش خواندن یک آیه از قرآن در ماه رمضان

نمازهای ویژه ماه مبارک رمضان+ ثواب+ نمازهای شبهای قدر

دعاهای مختصر هر روز ماه رمضان با ترجمه + دانلود متن

کاملترین دعاهای افطار+آداب و مراقبات افطار+متن و صوت مناجات افطار+ دعای ربنای افطارشجریان+ تواشیح اسماء الحسنای استاد ابوالقاسمی

دعای افتتاح با ترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+ دانلود صوت و متن

کاملترین اعمال و دعاهای سحر ماه مبارک رمضان با ترجمه+دانلود صوت باصدای استاد صالحی و موسوی قهار

دعای اَبوحَمزه ثُمالی باترجمه ودانلود متن وصوت باصدای مجموعه مداحان منتخب

دعای حضرت ادریس علیه السلام(چهل اسم ادریسی، اذکار ادریسیه) با إعراب وترجمه+طریقه ختم حاجت هر اسم ادریسی

تسبیحات دهگانه(عشر) هر روز ماه رمضان+دانلود صوت و متن

صلوات کبیر هر روز ماه رمضان با ترجمه +دانلود متن و صوت

دعای جوشن کبیر با ترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت و متن

نمازهای مشترک هرشب ماه رمضان

دعای مجیر با ترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت و متن

اعمال و عبادات شبهای قدرو روزهایش +دانلود صوت دعاها و سوره های خاص شب قدر

زیارت امیر المؤمنین علیه السلام در روز شهادتش توسط خضر نبی علیه السلام با ترجمه و دانلود متن

اعمال و دعاهای دهه آخر و جمعه آخر ماه رمضان با ترجمه و دانلود فایل صوتی

زیارت امام حسین علیه السلام در شب عید فطر و قربان باتر جمه و دانلود صوت و متن

دعای وداع شب آخر ماه مبارک رمضان: دعای چهل و پنجم صحیفه سجادیه+ دانلودمتن و صوت مداحان منتخب

دعای نور غیر معروف: با خواص بسیار برای حاجات، محبوبیت،غلبه بردشمنان و حسودان،گشایش امورمادی و معنوی، ادای قرض و برکت…بااثر ویژه در ماه رمضان+صوت

ماه شوال

اعمال کامل و نمازهای شب عیدفطر+ تعقیبات نمازهای شب و روز عید فطر

زیارت امام حسین علیه السلام در شب عید فطر و قربان باتر جمه و دانلود صوت و متن

زیارت امام حسین علیه السلام در شب‌های قدر و روزهای عید فطر و قربان باترجمه و دانلود صوت

دعای بعد از نماز صبح در روز عید فطر

ماه ذیقعده

مراقبات روز ۲۳ ذیقعده: روززیارتی حضرت امام رضا علیه السلام+ زیارت مختصر+صلوات خاصه+سلام و صلوات بر حضرت امام رضا علیه السلام

مراقبات و اعمال شب و روز۲۵ ذیقعده یا دحوالارض: نماز و دعای کامل روزدحوالارض+دانلود صوت دعای روز دحوالارض

ماه ذیحجه

مراقبات و اعمال عبادی کامل دهه اول ذیحجه و روز ترویه+نمازشبهای دهه ذیحجه

اعمال و مراقبات کامل شب و روز عرفه و عید قربان+متن زیارت امام حسین علیه السلام درروز عرفه+ زیارتنامه حضرت مسلم ع+زیارت جامعه ائمه علیهم السلام از راه دور

اعمال شب عیدغدیر+نماز دوازده رکعتی شب عید غدیر

اعمال عبادی روزعیدغدیر+ نمازهای ویژه روزعیدغدیر+دعای غدیر

متن کامل زیارت غدیریه امام هادی(ع): سند دفاع ائمه اطهار علیهم السلام از ولایت امیر المومنین علی(ع)+دانلود صوت و متن

ماه محرم

اعمال شب و روز اولّ ماه محرم+ روزه سوم محرم

مراقبات و اعمال کامل شب و روز عاشورا+زیارت وارث+نماز شب و روز عاشورابا خواص استثنایی

ماه صفر

دعای هرروز ماه صفر برای دفع بلا و گرفتاری

دعای هرروز ماه صفر و مقابله با نحوست ماه صفر یا نحسی روزهای دیگر

اعمال عبادی چهارشنبه آخر ماه صفربرای رسیدن به حاجات+ خانه دارشدن

ماه ربیع الاول

اعمال روز هفدهم ربیع الأوّل+نماز روز هفدهم ربیع الأوّل بادعای کامل آن+متن زیارت امیرالمؤمنین ع در روز هفدهم ربیع الاول+زیارت وداع همه زیارات

ماه ربیع الثانی

ماه جمادی الاول

ماه جمادی الثانی

اعمال و مراقبات ماه جمادی الثانی: نماز مهمّ ماه جمادی الثانیمقالات

مقالات

شیعه پاسخ می دهد:حقیقت توسل، شفاعت و تبرک درقرآن

مقالات انگلیسی

Shia answers: The truth about trusting in The Glorious God (Resort),  consecration and divine healing as mentioned in Quran

دانلود پی دی اف کتاب شریف کلیات مفاتیح الجنان گلزار نور

مداحی و روضه خوانی

کربلایی حمیدرضاعلیمی
کربلا کربلا کربلا – این دل تنگم عقده ها دارد
(دمام زنی)

عجب رسمیه رسم زمونه-واحد-کربلایی حمید علیمی- دانلودصوت و کلیپ

دانلودنوحه صوتی عمّه بابایم کجاست:کویتی پور+متن نوحه

روضه جانسوز حضرت رقیه(سلام الله علیها) سیّد ذاکر+ ویدئو

دانلود روضه حضرت رقیه باصدای استاد حاج مهدی سماواتی

دانلود مداحی دخترحسین(ع) باصدای کربلایی حسین عینی فرد

دانلود کلیپ یه قلب مبتلا تو این سینه ست کریمی

فاطمیّه: ای فدای اشکهایت اشک میریزم برات- حاج محمودکریمی+ دانلود کلیپ

کلیپ نوحه پیغام کربلا به نجف برد جبرئیل: حاج محمود کریمی+متن نوحه+ دانلود

حب الحسین اجننی دیوونگی کار منه/ شور ترکیبی زیبای کربلایی جواد مقدم و کربلایی میثم استاد آقا+ دانلود

سایت اینترنتی گلزارنور

https://golzarenoor.ir


به این پست امتیاز دهید.
Admin

این مطلب توسط ارسال شده است.

نظرات و ارسال نظر