گلزار نوردوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

معرفی چندین ختم صلوات مجرّب برای رسیدن  به حاجات،رفع گرفتاری ها و شفای بیمارهمراه با بیان تجربیّات و حکایات شیرین علما و عارفان - گلزار نور

سخن دوست :امام حسين (ع) فرمود: پروردگارا! آن كه تو را نيافت، چه يافت و آن كه تو را يافت، چه از دست داد؟

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

سایت اینترنتی گلزارنور

https://golzarenoor.ir


معرفی چندین ختم صلوات مجرّب برای رسیدن  به حاجات،رفع گرفتاری ها و شفای بیمار

همراه با بیان تجربیّات و حکایات شیرین علما و عارفان

بیرون ز عدد بگو و بی حد صلوات

بر آل محمد و محمد صلوات

زانجا که دعااستجابت شده است

بر جمله اذکار سرامد صلوات

ختم صلوات به معنی فرستادن تعداد خاصی صلوات است. مثلا ۱۰۰ صلوات یا ۱۴۰۰۰ صلوات (هزار صلوات برای هر یک از چهارده معصوم). این عددها ریشه قرآنی یا حدیثی ندارد. و بیشتر نتیجه توصیه عالمان دینی یا فرهنگ‌های مختلف مردم است. امروزه در برخی جوامع شیعی جلساتی به نام ختم صلوات برگزار می‌شود و هدف بیشتر این جلسات رسیدن به حاجتی خاص است،هیچ یک از این روش‌ها به متون حدیثی استناد داده نشده است.

یكی از ختم های بسیار مهمی كه مورد توجه بزرگان دین است، ختم صلوات میباشد كه هر دردمندی به آن متوسل می شود، به روی او باب عافیت و رحمت گشوده می گردد،  تا جایی كه رسول‌الله ( صلی الله علیه و آله) فرمود:هر كه روزی بر من صلوات فرستد حق تعالی در عافیت را بر روی او بگشاید و حاجت معنوی و مادی، دنیایی و اخروی او به حرمت صلوات بر محمد( صلّی الله عليه و آله و سلّم) و آل محمد برآورده می شود.

و نیز از حضرت محمد ( صلوات الله علیه) روايت شده که حق تعالی می فرماید:

 هر بنده ای که برای تو صلوات فرستد، هفتاد هزار فرشته بر او صلوات می فرستند و هر که هفتاد هزار فرشته بر او صلوات فرستد، اهل بهشت خواهد بود.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم:

إنَّكم تُعرضُون عَلیَّ بأَسمائِكم وسیماكُم، فأحسِنُوا الصَّلاة علیَّ :

همانا شما با چهره و نام هایتان بر من عرضه (شناسانیده) می‌شوید، پس بر من «صلوات نیکو» بفرستید.

كنز العمال فی سنن الأقوال والأفعال، علاء الدین علی بن حسام الدین، المتقی الهندی، تحقیق: محمود عمر الدمیاطی، لبنان، بیروت، دار الكتب العلمیة، ۱۹۷۱، ج ۱، ص ۲۵۱، ح ۲۱۹۲

صلوات از مصادیق عمل صالح

مرحوم قطب الدّین راوندی در کتاب لُب اللُّباب روایت کرده است:

یکی از مصادیق عمل صالح، ذکر “اَلّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ” می‌باشد.

لب اللباب (مخطوط)، مستدرک وسائل الشیعۀ۵: ۲۲۶ و ۳۳۷، جامع أحادیث الشیعۀ۱۵: ۴۷۱

نزدیک شدن به کمال انسانیت

آیت‌الله حاج‌آقا مرتضی تهرانی رضوان‌الله‌تعالی‌علیه:

 از رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم نقل شده است که یکی از اذکاری که روحِ مؤمن را به کمالِ انسانیت نزدیک می‌کند، ذکرِ صلوات است.

این ذکر شاملِ توحید و نبوت و امامت است و تنها ذکری است که این ویژگی را دارد.

کتاب چشم‌هایت را باز کن! گزیده ای از سخنان آیت الله حاج آقا مرتضی تهرانی ره، به همت جمعی نویسندگان، تهران، کماندار، ۱۳۹۷، صفحه ۱۶۸.

صلوات، گره گشاست

آیت الله مجتبی تهرانی ره:

در روایت متعدّد داریم که صلوات نقش نفیی هم دارد، یعنی از یک طرف حسنه نوشته می‌شود از طرف دیگر، سیّئه‌ای هم پاک می‌شود، به تعبیر دیگر صلوات، دو چهره‌ای است؛ این که می گویند: بهترین ذکر صلوات است، به علّت دو چهره‏ای بودن او است. صلوات هم مداد است، هم مداد پاک کن. لذا بسیار به صلوات سفارش شده است.

این برای انسان، یک جنبه ذخیره ای است. آنهایی که دنبال این هستند که حسنات را ذخیره کنند، ‌از بهترین ذکرها برای این کار صلوات است. ما اذکار زیادی داریم؛ ولی در بین اذکار، ذکر صلوات غیر مسأله ذخیره حسنه بودنش – که در این روایت هم اشاره شد – خودش کاربرد دارد و گره‏ گشا است.

ما در بین اذکار دو ذکر داریم که اینها سرآمد اذکار هستند. و آن دو عبارت از «صلوات» و «استغفار» است. این دو ذکر کاربرد گره ‏گشایی دارند. حتی من این را می خواستم اشاره کنم که گاهی هم اگر سقفی برای صلوات می گذارند، خیال نکنید که رعایت آن سقف عددی‏ اش، ‌مدخلیّت زیادی داشته باشد. نه!‌ این‏گونه نیست.

من این را از بزرگان به یادگار دارم که دنبال این نباشیم که در صلوات رقم و عدد بیاوریم. بله رقم‏ها و سقف‏هایی که گذاشته شده سر جای خودش درست است؛ امّا خود این ذکر صلوات فی‏نفسه گره ‏گشایی دارد و سوای حسنه بودنش، از آن طرف ذکر صلوات از نظر گره گشایی‏ اش در کارهای انسان اثر وضعی دارد. ذکر صلوات یک چنین کاربردی دارد.

یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۸۹، ۸ ربیع الثانی ۱۴۳۲٫ مسجد جامع بازار تهران

 صلوات حلال مشکلات است  

حاج میرزا مهدی ولایی:

من به مرحوم مجلسی ره خیلی اخلاص(علاقه) دارم، رفیقی داشتم از تهران می آمد مشهد و مشغول ختم امن یجیب بود. من گفتم: ختم صلوات انجام بده، بعد از مدتی دیدم شیرینی و آجیل در منزل ما فرستاد. معلوم شد همان روز مرحوم مجلسی را خواب می بیند که با لباس سفید و عمامه کوچک باریکی آماده استراحت است، رختخواب تمیزی پهن است ، می گوید شما که این همه در اخبار و احادیث تفحص کرده اید برای رفع مشکلاتم چیزی به من تعليم دهید. مرحوم مجلسی ره می گوید: «صلوات،صلوات.» عرض می کند: چیزی دیگری بفرمایید. باز آن مرحوم تکرار می کند: «صلوات صلوات»مقدارش را می پرسد، مرحوم مجلسی می گوید: «لااقل برای هرکدام از حضرات معصومین علیهم السلام صد مرتبه، بیشترش را خودت میدانی»باز چیزی دیگری سؤال میکند که آن مرحوم اعتنا نمی کند و به طرف رختخواب می رود و لحاف را روی خود می کشد و می خوابد.

📚ما سمعت ممن رأیت، ص ۴۳۰ و ۴۳۱

نکته:

توسل به روح مطهر حضرت علامه مجلسی و پدر بزرگوارش از مجرّبات تخلف ناپذیر در رفع مشکلات است.

آداب ختم صلوات و طریقه برگزاری مجلس ختم صلوات

صلوات خواص زیادی دارد و گفتن آن برای برآورده شدن حاجات تاثیر زیادی دارد. ختم صلوات آدابی دارد از جمله اینکه:

 برای اینکه دعایتان مستجاب شود شرط اول طهارت جسم و باطن می باشد یکی دیگر از شرایط استجابت دعا این است که از همه به جز خدا قطع امید کرد و به درگاه خداوند پناه برد برای ختم صلوات زمانی این کار را انجام دهید که قلب میل و رغبت به دعا داشته باشد.

با وضو باشیم، لباس آراسته و مطهر بپوشیم، در مکانی خلوت ختم را انجام دهیم، رو به قبله بنشینیم، در حین ختم با کسی صحبت نکنیم، بهتر است صلوات به شکل کامل گفته شود: ألّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُم.

بهتر است قبل از شروع ختم صلوت، ابتدا اعتراف به گناه و استغفار کنیم و از خداوند بخشش گناهانمان را طلب کنیم.از دیگر شرایط ختم: ستایش خدا پیش از شروع ذکر، داشتن نیّت قلبی،در نظر گرفتن شرایط  زمانی و مکان مناسب، یقین داشتن، حفظ عدد ذکر،دادن صدقه قبل یا بعداز ختم،بهتر است در مکان ختم اسفند دود شود.

از امام صادق ( علیه السلام) رسیده که فرموده است:بدانید اسماء الله به منزله گنجینه اند و عدد به منزله محدوده آن، اگر اندکی بیشتر و یا کمتر پا را پس و پیش بگذاری به گنج نخواهی رسید.

شب وروزهای جمعه صلوات آثار خاصی دارد

آیت الله محمد شجاعی رضوان الله تعالی علیه

ذكر صلوات با عددهای مخصوص دارای آثار وبركات خاصی است مخصوصا در اوقات خاصی كه دستور داده شده مثلا روزهای جمعه فرستادن صلوات بسیار مجرب است و دارای آثار خاصی است و نیز شبهای جمعه.

آیت الله محمد شجاعی رضوان الله تعالی علیه  بر ۱۰۰۰ (هزار) ذکر صلوات در روز جمعه قبل از ظهر تاکید داشتند و خودشان عمل می‌کردند؛ ۱۰۰۰ صلوات بدون اینکه فاصله ای بیفتد یا کلام دیگری از دهان خارج شود.

(راوی: حجت الاسلام سیدعلی سیدعربی از شاگردان آیت الله محمد شجاعی ره)


اینک به معرفی چندین ختم دلنشین و آکنده از نور معنویت می پردازیم، شما بر حسب مشکلتان می توانید هریک را که بیشتر به دلتان می نشیند را انتخاب فرمائین، همه ختم ها تجربه شده و مجرّب هستند، انشاء الله همگی حاجت روا شوید.لازم بذکر است که مطالب ذیل بر گرفته از کانال تلگرامی صلوات نامه است با تلخیص .

در محضر ۱۴ معصوم علیهم السلام

دستورالعمل چند ختم صلوات مجرب بیش از ١۴ هزار صلوات برای اجابت حاجات

از فرمایشات آیت الله سید عباس کاشانی رضوان الله تعالی علیه:

ختم صلوات از مجربات است و کیفیت آن آنستکه به مدت ۱۳ روز هر روز ۱۰۰۰ ( هزار )صلوات فرستاده شود در وقت معین با تسبیح تربت  هر روز به روح مطهر یکی از چهارده معصوم علیهم الصلات والسلام هدیه نماید روز اول هدیه به روح مطهر حضرت رسول اکرم صلی الله علیه وآله وسلم روز دوم هدیه به حضرت فاطمه زهرا صلوات الله و سلامه علیها روز سوم هدیه به حضرت امیرالموءمنین علیه الصلات والسلام و … روز سیزدهم هدیه به امام حسن عسکری علیه الصلات والسلام و بعد رو به قبله تسبیح را آویزان نماید تا انشاءالله حاجت او بر آورده شود پس ازبرآورده شدن حاجتش در همان مکان بنشیند و با همان تسبیح تربت هزار مرتبه صلوات بفرستد و هدیه به آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بنماید.

————–

مرحوم تاج لنگرودی می گوید:

مولف کتاب تهذیب المغنی مرحوم حاج سید هاشم نجفی برایم نقل کرد که اگر کسی را حاجتی باشد انشاء الله می تواند از این ختم نتیجه بگیرد و آن اینکه از روز دوشنبه ختم را شروع کند و هر روز دو رکعت نماز مانند صبح بخواند سپس هزار صلوات هدیه کند. روز اول به پیامبر اکرم  صل الله علیه و آله و روز دوم به نیت حضرت علی علیه السلام و همین طور تا ۱۴ روز و هر روز به نیت معصومی و روز پانزدهم نیز به نیت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام بخواند؛ بیماران صعب العلاج از این ختم نتیجه گرفته اند.

 ک‍ش‍ک‍ول‌ م‍م‍ت‍از م‍ح‍م‍دم‍ه‍دی‌ ت‍اج‌ “ل‍ن‍گ‍رودی‌” “واع‍ظ”، ت‍ه‍ران‌: م‍م‍ت‍از‏، ۱۳۷۸. ص ۵۷٫       

————–

▫️طی ١۵ شب، شروع از شب شنبه (شام جمعه

هر شب هدیه به یکی از معصومین (بترتیب از رسول خدا ص تا امام مهدی ع) و شب پانزدهم هم هدیه به حضرت عباس (علیهم السلام)

▫️هر شب دو رکعت نماز و بعدش ٩۵٠ صلوات هدیه به آن معصوم خوانده، و بعد از صلوات مقداری صدقه کنار بگذارد.

(توجه: تعداد صلوات هر شب بعدد اسم “ابوالفضل” = ٩۵٠ است)

▫️این دستورالعمل مجرب با کمی تفاوت (در تعداد صلوات که شبی هزارتا نیز گفته اند) به نقل عارف بالله آیت الله سید عبدالکریم  کشمیری از دستورات آیت الله سید علی قاضی نیز بیان شده است.

گره گشایی ۱۴+۳ نور مقدس با ختم صلوات

در يكى از ختومات مجربه پس از چهارده معصوم عليهم السلام ، حضرت ام البنين عليها السلام را نيز وسيله تقرب به درگاه خداوند قرار مى دهند و حاجت خود را مى گيرند؛ طريقه آن ختم به اين صورت است:

وقت انجام اين ختم بعد از نماز صبح و يا پس از نماز عشا مى باشد و اگر از اول ماه شروع كنند بهتر است.

روز اول به نيت ساحت قدس حضرت خاتم الانبيا حضرت محمد بن عبدالله (صلى الله عليه و آله)، روز دوم به نيت حضرت اميرالمومنين على بن ابيطالب (عليه السلام)، روز سوم به نيت ساحت مقدسه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)، روز چهارم به نيت حضرت امام حسن مجتبى (عليه السلام) و… روز چهاردهم به نيت حضرت بقيه الله الاعظم امام زمان (ارواحنا فداه)، هر روز هزار مرتبه صلوات با ذكر (و عجل فرجهم) قرائت شود، ضمناً روز پانزدهم به نيت حضرت ابوالفضل العباس (عليه السلام) و روز شانزدهم به نيت حضرت ام البنين (عليها السلام) و روز هفدهم نيز به نيت حضرت زينب كبرى (عليها السلام) هر روز هزار بار صلوات بفرستد در روز آخر پس از اتمام صلوات دعاى توسل معروف را كه در مفاتيح الجنان ذكر شده و اول آن « أللَّهُمَّ إنّی أَسْأَلُکَ، وَ أَتوجّه إِلَیْکَ بَنَبِیِّکَ مُحمَّد نَبِیِّ الرَّحمَهِ  مى باشد بخواند.

چهرهٔ درخشان قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس (علیه السلام)، حجة الاسلام و المسلمین آقای ربانی خلخالی، ق‍م‌: م‍ک‍ت‍ب‌ال‍ح‍س‍ی‍ن‌ ع‍ل‍ی‍ه‌ال‍س‍لام‌‌‏، ۱۴۱۷ ق‌.‌‏= -۱۳۷۵. ج ۲،ص ۶۹٫

————–

۱۴هزار صلوات برای حضرت مسلم علیه السلام  برای حاجت روایی

حجت الاسلام شیخ کاظم صدیقی:

ما که مشرّف بودیم و از مسجد کوفه وارد حرم مسلم بن عقیل شدیم، چون کنار مسجد کوفه است. قبر حضرت مسلم، قبر حضرت هانی و مختار ثقفی در کنار قبر حضرت مسلم است. عزیزی از مشاهیر به من گفت، یعنی همین آقا رئیسی که الآن تولیت آستان مقدّس حضرت مسلم را دارد و از چهره‌های بسیار دوست داشتنی است. ما از دور به ایشان علاقمند بودیم، ولی دو یا سه سال بود که ایشان در عرفه با ما کربلا می‌آمد. من از نزدیک دیدم که آدم دل شکسته‌ای است، آمد اهل دلی است، آدم بی‌تکبّری است. خیلی آدم حسابی است. او به من گفت: اگر کسی حاجتی داشت باشد نذر کند ۱۴ هزار صلوات برای حضرت مسلم (علیه السلام) انجام دهد حاجت روا می‌شود. ایشان می‌گفت تجربه شده است کسی دامن حضرت مسلم را با ۱۴ هزار صلوات بگیرد گره‌ای داشته باشد باز می‌شود

به پیشگاه با کرامت حضرت مسلم بن عقیل صلوات الله علیه، صلواتی هدیه بفرمائید.

————–

 ختم ۱۴۰۰۰ صلوات توسل به حضرت جوادالائمه صلوات الله علیه برای رفع گرفتاری های مالی و پرداخت قرض

از اهل معنا نقل و سفارش شده است:

برای رفع گرفتاری های مالی و پرداخت قرض، ۱۴ روز هر روز اول صبح (ترجیحا بین الطلوعین)  هزار مرتبه صلوات به پیشگاه با کرامت حضرت جوادالائمه صلوات الله علیه هدیه شود.

🏴 به پیشگاه با لطف و صفای جوادالائمه صلوات الله علیه، صلواتی هدیه بفرمائید.

مرحوم آیت الله حائری شیرازی رحمت الله عليه:

💎 *اگر کسی وضع زندگی‌اش خوب نیست، از امام جواد علیه السلام حاجت بگیرد.*

امام جواد عليه السلام مدینه بود.

امام رضا علیه السلام در ایران و در مرو بود.

برای امام رضا عليه السلام خبر آوردند که خادم‌ها هر وقت می‌خواهند پسرشان را از خانه خارج کنند از در پشتی می‌برند تا فقرا نفهمند که ایشان دارد می‌رود و درخواستی بکنند.

💎 حضرت نامه‌ای به پسرش امام جواد عليه السلام نوشت:

«(يَا أَبَا جَعْفَرٍ بَلَغَنِي أَنَّ الْمَوَالِيَ إِذَا رَكِبْتَ أَخْرَجُوكَ مِنَ الْبَابِ الصَّغِيرِ… (الكافي: ج۴، ص۴۳)

به من رسیده است که خادمان، تو را از درب كوچك خارج می‌كنند…

به حق من بر تو که بیرون نروی مگر از درب بزرگ و همراه خودت درهم و دینار فراوان بردار *و هر کس در راه از تو درخواست کرد به او عطا کن*».

*این سفارش بابایش است که کسی از تو محروم نشود!*

از این جهت وقتی محتاج هستی، گرفتار هستی، کمبود داری برو سراغ امام جواد علیه السلام.

💎 دو رکعت نماز برای امام جواد عليه السلام بخوانید و از ایشان بخواهید گرفتاری‌هایتان را رفع کند

خدا برای ما، دوازده امام گذاشته. قد علم کل أناس مشربهم: هر گروهی بدانند از کجا آب می‌خورند

*آن که بدهکار است بداند مَشربش امام جواد عليه السلام است*؛

مَشکش را برود آن جا پر بکند. فقه می‌خواهد برود سراغ امام صادق عليه السلام و

اگر گرفتاری مالی داشتید، سراغ امام جواد علیه السلام بروید. اگر گرفتاری از نوع امور معنوی بود، سراغ حضرت زهرا سلام الله علیها بروید. اگر از دست ظالمی ناراحت هستید، سراغ امام علی علیه السلام بروید.

از جمله عنایاتی که به حجت السلام علیرضا گل محمدی رحمة الله علیه شده بود این بود که برای فراهم شدن وسیله ایاب و ذهاب (ماشین ،اتوبوس و…) به تعداد ۱۴ مرتبه صلوات ، هدیه به محضر مبارک امام جواد (ع) می کردند و سریعاً وسیله مهیّا می شد.

(ف‍ت‍وح‍ات‌: م‍ج‍م‍وع‍ه‌ای‌ از ع‍ن‍ای‍ات‌ و ک‍رام‍ات‌ م‍ع‍ص‍وم‍ی‍ن‌ ع‍ل‍ی‍ه‌ال‍س‍لام‌ ب‍ه‌ م‍ت‍وس‍لان‌ و ق‍اب‍لان‌ و دوس‍ت‍ان، سید‌ ع‍ل‍ی‌ اک‍ب‍ر ص‍داق‍ت)‌

آیت‌الله محمدحسن مولوی قندهاری رضوان الله تعالی علیه می‌فرمودند:

توسّل به جوادالائمه علیه السلام برای خروج از گناه در جوانی مؤثّر است. در جوانی دیدی یک جایی شیطان و نفس دون، دارد فریبت می‌دهد، توسّل به آقا، جوادالائمه زیاد داشته باش. این هم یک رمز است. ایشان جواد است و جود و کرم دارد.

راوی آیت الله روح الله قرهی (مدظله العالی)

————–

شفای مریض با توسل به موسی بن جعفر علیهماالسلام با ختم صلوات ۱۴۰۰۰ تایی

مرحوم وفائی شوشتری ره:

این ختم ۱۴ هزار صلوات از ختم های مجرب و سریع التأثیر است، خصوصاً برای شفای مریض ابتدا نذر کند که اگر مریض او خوب شد یا به حاجتش رسید، ثواب تمامی صلوات هارا به امام و سید خود باب الحوائج موسی بن جعفر  هدیه کند و زمانی که به حاجتش رسید، البته به نذر خود وفا کند؛ به تجربه رسیده. (هر هزار صلوات حدوداً نیم ساعت به طول می انجامد)

منبع:

ش‍رح‌ ح‍ال‌ ع‍لام‍ه‌ ادی‍ب‌ ف‍ق‍ی‍د وف‍ائ‍ی‌ ش‍وش‍ت‍ری‌ (ق‍دس‌ س‍ره‌): ب‍ان‍ض‍م‍ام‌ دس‍ت‍ورات‌ ش‍رع‍ی‍ه‌ در ادع‍ی‍ه‌ خ‍ت‍وم‍ات‌/ ب‍ق‍ل‍م‌ ش‍رف‌ال‍دی‍ن‌ ش‍وش‍ت‍ری‌، ت‍ه‍ران‌: ص‍در بی تا. ص ۱۰۷.

به پیشگاه گره گُشا و دلگُشای موسی بن جعفر صلوات الله علیه، صلواتی هدیه بفرمائید.


در محضر پیامبری، کم نذار!

از ارباب طريقت و شريعت نقل شده است که:

🎙آیت‌الله سید کاظم مصطفوی سلمه الله تعالی

شما كه قصد صلوات داريد هميشه روحيه صلوات را داشته باشيد مخصوصا در اين شرائط اخير كه كفره و فجره قصد هتك حرمت كرده اند شما بايد اكرام و تعظيمتان بيشتر شود و چيزی كه هميشه در هر زمينه حاجتی داريد مشكلی داريد استغفار می خواهيد بكنيد، تطهير قلب تطهير از ذنوب، گشايش توفيقات و هر چه می خواهيد بيايد(روی آورید) به صلوات، كه يكی از ارباب طريقت و شريعت فرمود كه:

ذكر بهتراز صلوات نيافتم هر موقع حاجتی داشتيد ۳۵۰ تا صلوات بدون فاصله هديه به روح رسول الله الاعظم صلی‌الله‌علیه‌وآله و اصحاب كساء علیهم السلام بفرستيد.

🖌درس خارج فقه،۲۷ شهریور، ۱۳۹۱؛ ذکر محبوب، ص ۳۹۲.

💐به پیشگاه پیامبر مهربانی ها صلی الله علیه و آله وسلم، صلواتی هدیه بفرمائید.

————–

یکی از دوستان حجت الاسلام شیخ اسدالله طیّاره شهرضایی رضوان الله علیه نقل میکند:

شبی در خواب، آیت الله بهجت و حاج آقا طياره را در محرابی دیدم که مقابل هم نشسته اند و ذکر می گویند. از آنها سؤال کردم چه می کنید؟ حاج آقا طیاره سرشان را بالا آوردند و فرمودند: ما برای ازدواج شما دعا می کنیم

چند روز بعد خدمت حاج آقا طياره رسیدم و خواب را برای ایشان تعریف کردم. فرمودند:

خواب خوبی است. خودتان آن ذکر را شروع کنید. نیت ۱۴ هزار صلوات بکنید و هر روز صبح ۱۱۰ تا صلوات (بر اساس اسم حضرت علی علیه السلام ) بفرستید و هر بار به یکی از چهارده معصوم هدیه کنید و از پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم شروع کنید.

من آن ذکر را شروع کردم، ولی نه به آن ترتیبی که ایشان فرمودند، بلکه بعضی مواقع صبح، بعضی وقتها شب یا در بین راه و… آن ذکر را می گفتم. پس از این که ۱۴ هزار صلوات تمام شد، شخصی را به من معرفی کردند و من هم پیگیری کردم و تا حدودی همه کارها درست شده بود. من خیلی خوشحال بودم. خدمت حاج آقا رسیدم و گفتم: آن ذکری که فرموده بودید انجام دادم و الحمدالله موردی مهیا شده. ایشان خوشحال نشدند و عکس العمل نشان ندادند، بلکه فرمودند: آن ذکر را از اول شروع کنید. این نشد یک کس دیگر! من خیلی تعجب کردم و فهمیدم این به ثمر نخواهد رسید و همین گونه شد. ولی ذکر را ادامه دادم به همان صورت که ایشان گفته بودند تا این که بلافاصله بعد از اتمام ذکر اسباب ازدواج من فراهم شد.  

📚جان شیفته، ص ۱۹۸ و ۱۰۹.

🌿نکته

حتی در ذکر صلوات نباید در تعداد و روش گفته شده تغییری انجام داد و به همان شکلی که دستور داده شده است باید انجام شود.

برای نجات از هر مشکلی

آیت الله محمدتقی آقانجفی اصفهانی ره:

برای نجات از هر بلیّه در یک مجلس ۱۱۰۰۰(یازده) هزار مرتبه صلوات بفرستد و هر هزار مرتبه را به روح یکی از ائمه اثنی عشر به ترتیب، قُربت (و هدیه) کند و هزار مرتبه دیگر را نگه دارد تا وصول مطلب، پس او را قربت (هدیه) کند به روح حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف که مجرّب است!

مفتاح السعادات، محمدتقی نجفی اصفهانی (آقانجفی)، بی تا بی نا، چاپ سنگی، ص ۱۶۴

شفای بیماری با نذر صلوات خانوادگی

بزرگان فرموده‌اند: هر گاه کسی در خانه‌ای بیمار شود، اهل آن خانه همگی، اعم از زن و مرد، هر کدام هزار مرتبه بر محمّد و آل محمّد صلوات نذر نمایند، آن گاه هر کدام پانصد مرتبه صلوات را بفرستد و پانصد مرتبه دیگر را نگاه دارد تا بیمار شفا یابد، و آن گاه بفرستد. بسیار مجرب است

منبع:

المخازن، علامه فقید حضرت آیت الله العظمی سید عباس کاشانی نورالله مرقده، ص

شفای بیماری با صلوات

به اسم (تعداد) چهارده معصوم علیهم صلوات الله چهارده دور تسبیح؛ یعنی هزار و چهارصد مرتبه صلوات بفرستم: «الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم و احشرنا معهم و لعن اعدائهم اجمعین»

ذکری عظیم جهت حل مشکلات و گرفتاریها

آنگاه که ملائکه در حملِ عرش الهی عاجز ماندند، خدای متعال به آنان فرمود:

دعا و ذکری به شما می‌آموزم که به برکت آن بتوانید عرش را حمل کنید. ملائکه پرسیدند: آن چه ذکری است؟ خطاب رسید که بگویید:

بِسْمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیمِ وَلاحولَ وَلاقُوَّۀَ إلاّ باللهِ العَلِیِّ العَظِیمِ وَصَلَّی اللهُ عَلی مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطیِّبینَ، آن گاه توانستند عرش را حمل کردند. (این ذکر شریف حلاّل بسیاری از مشکلات و گرفتاریها می‌باشد)

بحارالأنوار۲۷: ۹۷ ، ۵۵ : ۳۴، مستدرک سفینۀ البحار۷: ۱۶۲

تجربه شده است.

به سقای کربلا، بی شمار صلوات!

آیت الله سید احمد عبدمنافی رضوان اله علیه:

❇️ برای برآورده شدن حوائج، ثلث آخر شب جمعه دو رکعت نماز بخواند و بعد از آن ۱۰۰ مرتبه صلوات (بفرستد) و سپس ۳۷۵ مرتبه بگوید:

اللّهُمَّ صَلِّ عَلی اَبی‌الفَضْل العَباس صَلاةً کثیرةً دائِمةً کَاَفضَلِ ما صَلَّیتَ عَلی اَحَدٍ مِن اَوْلیائِک

گفته شده مجرب است!

📚مائده یا فرحة الروح، سید احمد عبدمنافی، جلد اول، قم: خیام، ۱۳۸۹ ه.ق، ص ۱۶۶.

با بودن سقا، نااُمیدی معنا ندارد

استاد محمد تقی فیاض بخش:

از زمانی که حضرت قمر بنی هاشم، به جهت آنکه نتواست آب را به خیمه‌های سید الشهداء علیه السلام برساند، شرمنده شد، پروردگار مقدر کرده است، هر کس در خانه ی ایشان را بزند نا امید بر نخواهد گشت!

به پیشگاه قمربنی هاشم و مادربزرگوارشان، صلواتی هدیه بفرمائید.

رفع مشکلات و قرض به برکت صلوات

حجت الاسلام سید حسن صحفی سلمه الله تعالی:

حقیر در سالهای حدود آخر عمر شریف حضرت آية ا… بروجردی ره ، جهت انجام وظیفه تبلیغی، گویا ماه صفر المظفر بود که عازم قمصر کاشان شدم. در بین راه مصمم گشتم تا برای حل مشکلات خود هزار مرتبه صلوات بفرستم «الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم و احشرنا معهم و لعن اعدائهم اجمعین» در ماشین ختم صلوات را شروع کردم. پس از ورود به قمصر و گذشت چند روز، در عالم رؤیا دیدم که در منزلی هستم و مرحوم آقای بروجردی تشریف دارند و مهیای وضو ساختن هستند. حقیر یک ظرف آب آوردم خدمت معظم له تقدیم نمایم. بعرض رساندم حال من خوب نشده است.

از قرار فردای آن شب در ساختمان باغ یکی از آشنایان با عده ای نشسته بودیم. ضمن صحبت بنده خواب خود را نقل کرده و اضافه نمودم: بمن یک خیری خواهد رسید، زیرا هرگاه آقا را در خواب دیدم خیری متوجه من شده است. پس از نقل این ماجرا هنوز چیزی نگذشته بود که یک مرتبه دیدم مرحوم آقای حاج آقا سید محمدنوابی که حقیر در منزل ایشان وارد بودم داخل اطاق شدند. نامه ای از مرحوم پدرم در دست داشتند. همین که آنرا گشودم، دیدم آن فقید سعید مرقوم فرمودند (قریب باین بیان): فلان قوم و خویش آمد و به وضع قرض های تو را سر و صورتی داد!

منبع:

شمّه‌ای از آثار ادعیه و انفاس قدسیّه یا داستان‌های جالب، سید حسن صُحفی، قم: انتشارات شهاب، ۱۳۸۳، ص ۲۳۴ و ۲۳۵٫

صلوات = آرامش و شرح صدر!

آیت الله سید احمد روحانی ره:

من خود، از مداومت و مواظبت بر صد مرتبه صلوات پس از نافله صبح، اثر شگفت آوری از شرح صدر، آرامش دل و شادی روح مشاهده کرده ام.

رم‍ز ن‍ی‍ک‍ب‍خ‍ت‍ی‌ در آث‍ار و اح‍ک‍ام‌ ص‍ل‍وات‌، سید اح‍م‍د روح‍ان‍ی‌؛ م‍ت‍رج‍م‌ اب‍وال‍ق‍اس‍م‌ دان‍ش‌ آش‍ت‍ی‍ان‍ی‌ ‌، ت‍ه‍ران‌: ب‍ن‍ی‍اد ب‍ع‍ث‍ت‌، ۱۳۶۶‌، ص ۱۰۴

آیت الله سید احمد روحانی ره در تعبیر خواب و منبر بسیار معروف بودند وخاطراتی از ایشان در کتاب حدیث نصر، بیان شده است.

بیداری طلوع فجر+صلوات= نجات از مجرّدی!

🎙حجت الاسلام امینی خواه:

 در حرم امام هشتم علیه السلام یکی از بزرگان ، بدون مقدمه و زمینه ، ناگهان دستم را گرفت و چند جمله ناب روزی ام کرد؛ فرمودند:

امام صادق علیه السلام می فرمایند:

هر کس بعد از طلوع فجر، ۱۰۰ صلوات بفرستد، خدا او را جهنم نخواهد برد.  کسی که در آخرت جهنمی نباشد، در دنیا نیز مانند جهنمی ها نخواهد زیست و خدا زندگی مادی اش را هم بهشتی می کند

کسی که جهنمی نبود، استعدادهایش هم شکوفا می شود. چون ناشکوفایی قوا، وصف جهنمیان است.

پیامبر صلوات الله علیه فرمودند: «أَكْثَرُ أَهْلِ النَّارِ الْعُزَّابُ»: بیشتر جهنمی ها، بی همسرانند. (من لا یحضره الفقیه، ج‏۳، ص ۳۸۴.)

کسی که با «صلوات» از جهنمی بودن نجات یابد، «همسر خوب» هم روزی اش خواهد شد؛ «صلوات» جوانان مجرد را از جهنم بی همسری نجات می دهد!

💐به ارواح شیعیان و محبّان امیرالمومنین علی علیه السلام که بدون ازدواج به دیار باقی شتافتند، صلواتی هدیه بفرمائید.

عافیت میخواهی؟ صلوات بفرست

از رسولخدا صلی الله و آله و سلم روایت شده است:

مَنْ صَلَّى عَلَی مَرَّةً فَتَحَ اللَّهُ عَلَیهِ بَاباً مِنَ الْعَافِیة: هر کس یکبار بر من صلوات فرستد خدا دری از عافیت به روی او باز فرماید. (جامع الأخبار، ص ۱۵۳ ح ۳۴۴٫)

آیت الله سید احمد مستنبط ره : تأیید فرمایش رسول خداصلى‌الله‌عليه‌وآله‌وسلم مطلبی است که بعضی ازشاگردانم از اهل علم نقل کرده است.

او گفت: به چشم درد شدیدی مبتلا شدم به حدّی که می ترسیدم بینایی خود رااز دست دهم، در خواب شخصی مرا به زیاد صلوات فرستادن سفارش فرمود؛ ومن بر آن مداومت نمودم. در مدّت کمی خداوند به برکت صلوات مرا شفا داد وآن ذکر صلواتی که سفارش کرد چنین بود:

ٱللَّٰهُمَّ صَلِّ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ بعَددِ کلّ داء ودواء:

خدیا! به عدد هر درد و درمان، بر محمد و آل محمد صلواتک علیهم اجمعین درود بفرست

نکته:

عافیت همان چیزی است که سفارش شده است در شبهای قدر از خداوند متعال باید خواست که به وسیله «صلوات»به آن میتوان دست یافت!

منبع:

قطره ای از دریای فضائل اهل البیت علیهما السلام ، سید احمد مستنبط، مترجم محمد ظریف ، ناشر الماس،جلد ۱، ص ۱۵۷٫

درمان درد قلبی و تپش قلب با صلوات

شخصی از آیت الله بهجت رضوان الله تعالی علیه پرسید: مدتی است قلبم درد می‌کند، برای درمان آن چه توصیه ای می فرمایید؟

ایشان فرمودند: (ناحیه‌ی) قلبت را زیر شیر آب بشُوی و صلوات هم زیاد بفرست!

📚توصیه‌های پزشکی عارفان، ص ۱۲۷.

آیت الله سید عزیزالله امامت کاشانی رضوان الله تعالی علیه:

 (برای رفع تپش قلب) در درجه اول به ائمه معصومین علیهم السلام توسل بجویید؛ بعد از هر نماز دست راست خود را روی مُهری که از تُربت کربلا باشد، بمالید و به روی قلب بگذارید و ۱۴ (چهارده) مرتبه صلوات بر محمد صلی الله و علیه و آله و سلم بفرستید و سوره حمد را تلاوت کنید.

📚بهداشت امامت، ص ۱۵۹.

رسیدن به رزق غیرقابل انتظار با صلوات

آیت الله سید عبدالهادی شیرازی ره:

اگر کسی شب شنبه کمی پیاز در دست بگیرد و این دعا را بخواند «الّلهُم صَلِّ عَلَی النَّبیِّ القُرَشی وَ العَنِ الیَهودَ الخَیبَریّ » سپس مقداری پیاز بخورد، در هفته آینده یقینا رزق غیرمترقّبی نصیبش خواهد شد

من (آیت الله نصرالله شاه‌آبادی ره) از دو عالم و فقیه شنیدم و بارها و بارها این عمل را انجام داده و از آن بهره گرفته ‌ام؛ به دوستان هم توصیه کرده‌ام بسیاری عمل کرده اند و فایده هم گرفته اند البته باید با ایمان و اعتقاد «عمل» را انجام داد.

حدیث نصر: خاطرات فقیه مجاهد آیت‌الله حاج آقا نصرالله شاه‌آبادی، به کوشش سیدحسین کشفی‌بروجردی، قم: موسسه کتابشناسی شیعه، ص ۴۱۱٫

آیت‌الله حاج آقا نصرالله شاه‌آبادی ره (فرزند آیت الله محمدعلی شاه آبادی ره استاد عرفان) هستند و در کتاب «حدیث نصر» خاطرات بسیار زیبا، جالبی و خواندنی از ایشان نقل شده است.

نکته:

 لازم به ذکر است که این دستور  در کتابهای خطی که برای ۱۰۰ و ۲۰۰ سال قبل بوده نیز مشاهده شده است و لعن شب چهارشنبه نیز از بزرگان نقل شده است و نمونه های مشابه دیگری نیز وجود دارد.

نذر صلوات مختصر و گره گُشا!

🎙آیت الله نصرالله شاه آبادی ره

ایشان (آیت الله محمدعلی شاه آبادی ره –پدرم-)  برای حلّ مشکلات به ۱۴ صلوات نذر «حضرت مولانا ولی الله باب الحوائج»  خیلی سفارش داشتند و بر مجرّب بودن آن تاکید می‌کردند؛ از این رو همیشه نذرهایم به قدری مختصر است که بلافاصله بعد از برآورده شدن حاجت، نذر را عمل می‌کنم. نذر ۱۴ صلوات را نیز خودم تجربه کرده ‌ام و بسیار گره گشا است!

یک بار در رودخانه‌ای گل آلود و پرسرعت، انگشترم گم شد. هرچه با دست میان گل و سنگها جستجو کردم، آن را پیدا نکردم. از یافت شدن آن ناامید شدم و خواستم علامتی در آنجا بگذاریم تا دفعه بعد که آمدیم دوباره همانجا را جستجو کنیم. در حال خروج از رودخانه به یاد این نذر افتادم. پس از نذر، برگشتم و با دست در گل و سنگها جستجو کردم که ناخواسته انگشتم به درون انگشتر رفت.

📚ذکر محبوب، ص ۴۷۶

نکته:

از آیت الله محمد شاه آبادی ره (فرزند دیگر آیت الله محمدعلی شاه آبادی ره) پرسیده شد: منظور از «حضرت مولانا ولی الله باب الحوائج»  کیست؟ فرمودند: منظور حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می باشد.

وصیّت من: اُمیدِ بی کسان شو! ذکرصلوات رکوع

🖌در وصیّت نامه مرحوم آیت الله مرعشی نجفی قدس سرّه خطاب‌ به فرزندشان آمده است که

سفارش میکنم به خواندن و قرائت قرآن شریف و ثواب آنرا به ارواح شیعیان آل رسول – صلوات الله علیهم – از آنانی که بازماندگانی ندارند، نثار کند و من بارها از این عمل که سبب توفیق بیشتر در امور بوده، تجربه آموخته ام.

📚بالاترین نذر، ص ۶۸؛ ذکر محبوب، ۱۸۴

💐سفارش مى کنم به مداومت این دعا پس از ذکر رکوع خصوصا در رکعت آخر: «اَللّهُمَ صَلِ عَلى مُحمّدٍ وَآلِ محمّد و تَرَحَّم عَلى عَجزِنا وأَغِثْنا بحقِّهِم».  پروردگارا درود فرست بر محمد و آل محمد و ترحم بر عجز ما کن و پناه بده و به داد ما برس به حق آنان!

📚الاجازة الکبیره، ص ۴۶۶؛ ذکر محبوب، ۲۳۱

🌿نکته

یکی از با برکت ترین اعمال و اذکار هدیه ذکر صلوات به درگذشتگان است و بسیار مورد سفارش و درخواست بزرگان و اموات بوده است که انشاءالله در آینده مطالبی تقدیم خواهد شد.

به برکت صلوات، گمشده پیدا شد

حجت الاسلام سید حسن صحفی سلمه الله تعالی:

یکی دیگر از رؤیاهای صددرصد صادقه بنده در رابطه با گم شدن انگشتر است. چند سال قبل سفری به تهران نمودم. موقع بازگشت به قم متوجه شدم که انگشتری که بی حد مورد علاقه حقیر بود، ناپدید شده است. (انگشتر عقیق زرد یمن با نوشته ماشاء الله لأقوة إلا بالله استغفرالله). قریب ۱۷ روز آنچه جستجو کردم انگشتر را نیافتم. تا آنکه سفر دیگری به تهران رفتم.

هنگام بازگشت در اتوبوس فراغتی دست داد. حدود هزار و پانصد مرتبه صلوات بر محمد و آل طیب و طاهر او فرستادم قاعدتأ« وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ» نیز اضافه می نمودم. گویا همان شب بود که به برکت صلوات در خواب شنیدم شخصی گفت انگشتر در فلان جاست و هنگامی که برخاستم موقع نماز صبح بود. اهل منزل مشغول مهیا شدن برای نماز بودند. از داخل پشه بند صدا زدم یکنفر در خواب گفت انگشتر فلان جاست. اهل منزل به همان محل رفته و انگشتر را نزد حقیر آوردند.

منبع

شمّه‌ای از آثار ادعیه و انفاس قدسیّه یا داستان‌های جالب، سید حسن صُحفی، قم: انتشارات شهاب، ۱۳۸۳، ص ۲۲۶ و ۲۲۷٫

صلوات در روز مبعث

آیت حق مرحوم شیخ محمدتقی لاری ره:

در روز مبعث هزار مرتبه «صَلَّى اللَّهُ عَلَیكَ یا رَسُولُ اللَّه» (بگوید) ‏ و در نیّت بگیرد «آل» آن حضرت را ایضا (همچنین).

برآورده شدن حاجات با ختم صلوات

ملا احمد نراقی ره

از بعضی از بزرگان نقل شده و تجربه شده است که هر کس حاجت مهمی دارد از شهرش خارج شود و به جای خلوتی در صحرا برود و دو مربع بِکشد و در میانِ مربع وسطی، خطی بِکشد و در ذهن خود آن خطِ وسط را قبر رسول خدا صلی الله علیه و اله و سلم تصور کند و هزار مرتبه بگوید: «صَلَّى اللَّهُ عَلَیكَ یا رَسُولُ اللَّه»(صلوات و درود خداوند بر توی ای رسول خدا) سپس حاجت خود را بطلبد و خداوند حاجت او را برآورده می نماید.

📚خزائن، ملا احمد نراقى، ص ۴۲۰؛ ذکر محبوب، ص ۴۶۶

نکته

این ختم را می توان در جای خلوت مانند پشت بام بخصوص در شب ، انجام داد.

ختم صلوات آسان با توسل به حضرت موسی بن جعفر (سلام الله علیهما) برای حاجات

🎙آیت الله میرزا جواد غروی علیاری رضوان الله تعالی علیه برای حل مشکلات و بیماری ها از پدرشان (عالم ربانی آیة الله العظمی میرزا علی غروی علیاری ره) از آیت الله سید علی قاضی طباطبایی رضوان الله تعالی علیه نقل کردند:

 ۱۴عدد صلوات بفرستد بعد ۶ تسبیح (۶۰۰) گرو نگه داشته شود و از حضرت موسی بن جعفر (سلام الله علیهما) بخواهیم برای حل مشکل ما دعا کند تا خدا حاجت ما را بدهد و بعد از برآورده شدن حاجت، ثواب آن ۶ تسبیح رو به حضرت اهداء می کنید. خیلی نتیجه گرفته  و تجربه شده است

به پیشگاه گره گُشا و دلگُشای موسی بن جعفر صلوات الله علیه، صلواتی هدیه بفرمائید.

در حرمِ پسر، متوسل به پدربا نذر ۱۴۰۰۰ صلوات برای حاجات مهمّ

حجت الاسلام والمسلمین سید عباس موسوی مطلق:

از بزرگان نقل شده است:

برای حاجات مهمّ نیت کند ۱۴ هزار صلوات از طرف امام رضا  سلام الله علیه به پدر بزرگوارش حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام و ۱۴۰۰ مرتبه ی آن را در حرم  ایستاده در همان حوالی قبر مرحوم شهید هاشمی نژاد که سمت پائین پا است بخواند و بقیه را بعدا هر طور خواست بفرستد و می فرمودند: حضرت ولی عصر ارواحنا فداه را دیده اند که در آن مکان ایستاده و جد بزرگوارش را زیارت نموده است.

 به پیشگاه گره گُشا و دلگُشای موسی بن جعفر صلوات الله علیه، صلواتی هدیه بفرمائید

آرامشِ روانم، موسی بن جعفر علیهماالسلام

حجت الاسلام سید محمدرضی رضوی(نوه آیت حق سید مرتضی کشمیری ره)

علامه بزرگ سید علی اکبر تبریزی ره به من گفته که او توسل به موسی بن جعفر صلوات الله علیه را در شفاء و رفع بیماری ها تجربه کرده است؛ همچنین حاج شیخ هادی بروجردی ره گفته است: توسل به موسی بن جعفر صلوات الله علیه برای برطرف شدنِ هر درد، غم و غصه، تشویش و ناراحتی فکری، بسیار موثر و مجرب است.

منبع

تحفة الرضویه فی مجربات الامامیه، سید محمدرضی رضوی، بی تا، بی جا، ص ۶۹٫

 به پیشگاه گره گُشا و دلگُشای موسی بن جعفر صلوات الله علیه، صلواتی هدیه بفرمائید.

در آستانِ باب الحوائج با صلوات

آیت الله سید عبدالکریم کشمیری رضوان الله علیه:

   1400صلوات، نذر حضرت امام موسی بن جعفر (علیهما السلام) برای رسیدن به حوائج بسیار مفید وموثر است.

منبع

روح‌ و ری‍ح‍ان‌: ش‍رح‌ ح‍ال‌ ع‍ال‍م‌ رب‍ان‍ی‌ ع‍ارف‌ ص‍م‍دان‍ی‌ آی‍ت‌ال‍ل‍ه‌ س‍ی‍د ع‍ب‍دال‍ک‍ری‍م‌ ک‍ش‍م‍ی‍ری‌ (ق‍دس‌ س‍ره‌)، صداقت، سید علی اکبر، ق‍م‌: ب‍ق‍ی‍ه‌ال‍ل‍ه‌(ع‍ج‌)، ۱۳۸۰.، ص ۸۸٫

کلید گشایش با صلوات

مرحوم محمد حسن سروقدی مشهدی ره:

ذکر شریف صلوات، روزی صد مرتبه روزهای جمعه هزار مرتبه؛ چند وقت به این صورت مداومت گردد بعد هر وقت که مشکلی روی دهد، مشغول به ذکر شریف صلوات شود تا (حاجت) برآورده شود.

مجموعه یادگار، محمدحسن سروقدی مشهدی، خطی، شماره ثبت در کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی ره، شماره ثبت ۹۷۳۰۸، دستور ۷۸۸، ص ۳۰۸٫

مرحوم محمد حسن سروقدی مشهدی ره به مطالعه علوم ديني پرداخته و از محضر اساتيد بزرگي چون مرحوم حاج شيخ مجتبي قزويني(ره) و مرحوم حاج سید ابوالحسن حافظيان و ساير بزرگان بهره ها برده است

به غير از (مجموعه یادگار)،آثار ارزشمندي به جا مانده كه وقف كتابخانه ي آستانقدس رضوي و كتابخانه ي حضرت آيه الله وحيد خراساني (قم مقدسه) گرديده است. .

رسیدن رزق غیر منتظره با صلوات ویژه

آیت الله سید عبدالهادی شیرازی ره:

اگر کسی شب شنبه کمی پیاز در دست بگیرد و این دعا را بخواند «الّلهُم صَلِّ عَلَی النَّبیِّ القُرَشی وَ العَنِ الیَهودَ الخَیبَریّ » سپس مقداری پیاز بخورد، در هفته آینده یقینا رزق غیرمترقّبی نصیبش خواهد شد

من (آیت الله نصرالله شاه‌آبادی ره) از دو عالم و فقیه شنیدم و بارها و بارها این عمل را انجام داده و از آن بهره گرفته ‌ام؛ به دوستان هم توصیه کرده‌ام بسیاری عمل کرده اند و فایده هم گرفته اند البته باید با ایمان و اعتقاد «عمل» را انجام داد.

حدیث نصر: خاطرات فقیه مجاهد آیت‌الله حاج آقا نصرالله شاه‌آبادی، به کوشش سیدحسین کشفی‌بروجردی، قم: موسسه کتابشناسی شیعه، ص ۴۱۱٫٫

آیت‌الله حاج آقا نصرالله شاه‌آبادی ره (فرزند آیت الله محمدعلی شاه آبادی ره استاد عرفان امام خمینی ره) هستند و در کتاب «حدیث نصر» خاطرات بسیار زیبا، جالبی و خواندنی از ایشان نقل شده است.

نکته:

 لازم به ذکر است که این دستور  در کتابهای خطی که برای ۱۰۰ و ۲۰۰ سال قبل بوده نیز مشاهده شده است و لعن شب چهارشنبه نیز از بزرگان نقل شده است و نمونه های مشابه دیگری نیز وجود دارد.

دستور العمل عارف بالله مرحوم آیت الله شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی  ره برای دخول در باب الولایه

روز پنجشنبه غسل توبه و خاصّه و اویس قرن و دخول در باب الولایه (انجام شود)

 (سپس) بعد از نماز مغرب ۱۴ (مرتبه) صلوات «الَّلهُمَّ صلِّ عَلی مُحَمَّدٍ و آلِ مُحَمَّد و عجِّل فَرَجَهُم»کلمه اول و آخر و «وَ فَرَجَنَا بِهِمْ» ملحق شود. (صلوات به این صورت گفته شود: الَّلهُمَّ صلِّ عَلی مُحَمَّدٍ و آلِ مُحَمَّد و عجِّل فَرَجَهُم وَ فَرَجَنَا بِهِمْ.)

بعد (از آن) صد و ده مرتبه (ذکر) «سُبْحانَ اللَّهِ الْعَظیمِ وَ بِحَمْدِهِ اَسْتَغْفِرُاللَّهَ» (گفته شود)؛ و بعد از نماز صبح  14 مرتبه (ذکر) صلوات و صد و ده مرتبه (ذکر) « سُبْحانَ اللَّهِ الْعَظیمِ وَ بِحَمْدِهِ» و صد و ده مرتبه« نادِ عَلیاً مَظهَرَالعَجائِب تَجِدهُ عَوَناً لَکَ فِی النَوّائِبی کُلَّ هَمٍ وَغَمًّ سَینجَلی بِوَلایتِکَ یاعَلِی یا عَلِی یا عَلِی».

منبع: نسخه خطی جُنگ شیخ محمود تولائی (معروف به حلبی)، کتابخانه آستان قدس رضوی، شماره ثبت: ۲۴۳۴۴، ص ۲۳۳٫

بر متمسکین ولایت و منتظران…صلوات

دفع+رفع خستگی= موفقیت با صلوات

حجت الاسلام سید مهدی شمس الدین:

مدتی بود تصمیم داشتم از محضر شیخنا الاستاد (آیت الله محمد تقی بهجت) رضوان الله علیه، تقاضای ذکری خاصّ بنمایم که آثار بسیار داشته باشد، اما هر با به عللی منصرف می شدم.

روزی جهت خداحافظی برای سفری تبلیغی به خارج کشور به محضرشان رسیدم؛ مطالبی مطرح شد و ارشادات مهمی فرمودند، آن گاه بدون پرسش من، پاسخ سوال ذهنی ام را دادند و فرمودند:

إکثار (زیاد گفتن) صلوات هم رفع خستگی می کند هم حتّی دفع خستگی و موفقیّت انسان را هم زیاد می کند.

غزل های بی انتها، سید مهدی شمس الدین، تهران، موسسه توسعه فرهنگ قرآنی، چاپ اول، ۱۳۹۷، ص ۱۴۸٫

ختم صلوات هدیه به حضرت ام البنین سلام الله علیها و چهار فرزند شهیدش در کربلا

یکی از ختومات مجربی که مرحوم آیت الله العظمی آقای حاج سید محمد باقر موحد ابطحی(قدس سره) مرتب به آن عمل می نمودند و دیگران را نیز به آن توصیه می فرمودند:  ذکر شریف صلوات برمحمد وآل محمد بود.

آن بزرگمرد ولائی در دستور معنوی خود، هدیه ۷۵ صلوات به روح مطهر بی بی حضرت ام البنبن(علیه السلام) و چهار فرزند شهیدش در کربلا، قمر منیر بنی هاشم حضرت ابولفضل العباس(علیه السلام) و سه برادر بزرگوارش(هر نفر ۱۵ صلوات) بسیار مجرب و کارساز می دانستند.

 کرّارا مشاهده می شد که پس از انجام نیتی که در کارهای خیر و روزه مره شان داشتند، برای لحظاتی آرام گرفتند و با تسبیحی که در دست داشتند به این ذکر مقدّس ۷۵ مرتبه صلوات مبادرت می نمودند.

سرگذشت افرادی که به برکت عمل به این ختم مجرب صلوات و بر اثر نفس قدسی آیت الله ابطحی ره از مشکلات نجات و به حوائج شان دست یافتند، غیرقابل شمارش است.

یادگار معنوی: بخشی از نماز ها و دعاهای مورد اهتمام و توصیه فقیه متعبد حضرت آیت الله العظمی حاج سید محمد باقر موحد ابطحی قدس سره،مؤسّسه الامام المهدی عج، حبل المتین، چ اوّل، ۱۳۹۴٫ ص ۸۰٫

با نذر صلوات به حمیده خاتون سلام الله علیها، متوسل شو

نذر کن ۷ یا ۷۷ یا ۷۷۷ مرتبه صلوات هدیه به روح مادر حضرت امام  کاظم علیه السلام که وقتی حاجتت برآورده شد با طهارت رو به قبله بدون این که با کسی صحبت کنی بفرستی.

ما سمعت ممن رأیت(آنچه شنیده‌ام از آنان که دیده‌ام)، سیدم‍ج‍ت‍ب‍ی‌ ب‍ح‍ری‍ن‍ی‌، م‍ش‍ه‍د: آفتاب عالمتاب‏ ، ۱۳۹۲ ، جلد۱، ص ۲۸۴ و ۲۸۵٫

در اعمالتان به یادِ حضرت ابوطالب سلام الله علیه باشید

تعدادی از اعمال و اذکاری که از آیت الله مولوی قندهاری  رضوان الله تعالی علیه، شنیدهشده  و ایشان بر لزوم انجام آنها تأکید داشت به این قرار است:

ذکر یونسیه، اعمال سرداب، ذکر «لَا حَوْلَ وَلَا قُوَّةَ إِلَّا بِالله» ، صلواتی که اجر ۱۰ هزار صلوات دارد: اللّهُمَّ صَلِّ عَلى سَیدِنا و نَبینا مُحَمَّدٍ و آلِهِ مَا اخْتَلَفَ الْمَلَوان و تَعاقَبَ الْعَصْران و كَرَّ الْجَدیدان و اسْتَقْبَلَ الْفَرقَدان و بَلَّغْ رُوحَهُ وَأَرْواحَ أَهْلَ بَیتِهِ مِنَّا التَّحِیةَ و السَّلام، حدیث کساء، حداقل یک بار خواندن کل مفاتیح الجنان، اعمال بجا آوردن برای حضرت ابوطالب علیه السلام، صدقه برای سلامتی امام زمان عجل الله تعالی فرجه.

📚کتاب آهنگران: مجموعه خاطرات و نوحه‌های حاج صادق آهنگران در سال‌های دفاع مقدس/ نگارش و پژوهش علی اکبری، تهران: نشر یا زهرا (س)، ‏۱۳۹۱، ص ۲۱۶٫             

به پیشگاه با کرامت و منوّر حضرت ابوطالب سلام الله علیه، صلواتی هدیه بفرمائید.

ختم صلوات برای حاجات و مهمّات

از بعضی از بزرگان نقل شده و تجربه شده است که هر کس حاجت مهمی دارد از شهرش خارج شود و به جای خلوتی در صحرا برود و دو مربع بِکشد و در میانِ مربع وسطی، خطی بِکشد و در ذهن خود آن خطِ وسط را قبر رسول خدا صلی الله علیه و اله و سلم تصور کند و هزار مرتبه بگوید: «صَلَّى اللَّهُ عَلَیكَ یا رَسُولُ اللَّه»(صلوات و درود خداوند بر توی ای رسول خدا) سپس حاجت خود را بطلبد و خداوند حاجت او را برآورده می نماید.

📚خزائن، ملا احمد نراقى، ص ۴۲۰؛ ذکر محبوب، ص ۴۶۶.

نکته:

این ختم را می توان در جای خالی مانند پشت بام بخصوص در شب ، انجام داد.

سریع به مقصد رسیدن در سفر وطی طریق با خضر علیه السلام

آیت‌الله حاج‌آقا مرتضی تهرانی رضوان‌الله‌تعالی‌علیه:

من در سفرها «صلوات» فرستاده و ثوابش را به حضرت خضر سلام الله علیه هدیه می کنم؛ تا سریعا به مقصد برسم.

بسیار بسیار مجرب است!

سلوکنامه، مصطفی نیک اقبال، بی تا، بی نا، بی جا. ص ۱۱۱٫

چراغِ راه

حجت الاسلام مصطفی اسکندری از مرحوم حاج شیخ محمود نگارنده نقل کردند که:

در ایام نوجوانی شبی هنگام سحر از منزل بیرون آمدم که حرم (رضوی سلام الله علیه) مشرف شوم برف زیادی آمده بود و هوا بسیار سرد و راه رفتن بسیار مشکل. من هم با فانوسی میرفتم چند قدمی که رفتم دیدم کسی جلوتر می رود و پیوسته از دهانش نوری بیرون می آید که جلو پایش را می بیند. آمدم تا رسیدم، دیدم محدث قمی است، صلوات می فرستد و نور از دهانش بیرون می آید، ساکت می شود نور قطع می گردد. برگشتند و به من گفتند: فانوس داری؟ بیا جلو راه برو. جلو رفتم آن نور قطع شد بعد گفتند: آنچه را دیدی تا من زنده ام برای کسی نقل نکن.

منبع:

ما سمعت ممن رایت، سید مجتبی بحرینی، ج ۱، ص ۳۳٫

ختم صلوات هدیه به حضرت علی اصغر صلوات الله علیه برای گشایش امور

آیت الله سید موسی زرآبادی ره، بعد از وضو و قدری استغفار، دو رکعت نماز توسل به حضرت علی اصغر صلوات الله علیه میخوانده قُربة الی الله و بعد از اتمام نماز، پانصد مرتبه «صلوات» با اخلاص و حضور قلب به روح حضرت علی اصغر صلوات الله علیه هدیه می‌نموده است؛ مرحوم آیت الله زرآبادی رضوان الله علیه با این توسل، بسیاری از کارهایش روبراه می‌شده است!

دایره‌المعارف جامع صلوات، سیدمصطفی علوی، تهران: لاهوت‏، ۱۳۹۱، ص ۳۳۶٫

شفای بیماران با ختم صلوات حضرت علی اکبر  علیه السلام

کرامتی از حضرت علی اکبر علیه السلام از آیت الله مولوی قندهاری ره

نقل شده است: « برای بیماری که جوان یا بزرگتر است:۷۲۰۰۰(هفتادودوهزار) صلوات به نیت شفای بیمار فرستاده و به روح حضرت علی اکبر علیه السلام هدیه نمایید.

نکته:

از اهل معنا نقل شده است که حضرت علی اکبر صلوات الله علیه «باب الحوائج» هستند بخصوص در مسائل و مشکلات معنوی!

نذر صلوات برای سید الساجدین صلوات الله علیه برای حاجات و شفای بیمار

آیت الله سید کاظم مصطفوی:

یک نذری هم برای شما بگویم، امروز چهارشنبه درس اینطور است دیگر ، خودی است. این تجربه هم شده است به نظر دیگر، آقای توحیدی هم آماده باشد. ۱۴۰ تا صلوات ۱۴ روز ثوابش هدیه به روح آقا امام سجاد علیه سلام در همین جلسه هم کسی داریم نه یک مورد شاید که فورا از این نتیجه گرفته است؛ تجربه تجربه ی عجیبی است، در بین خود ما هست همین جا چند مورد یک موردش را می گویم. یک کسی که بیماری داشت که بیماری قطعی قطعی که از نظر علمی و پزشکی مدت ها طول می کشید، طولانی بودنش یک چیز طبیعی قطعی است، از همین نذر امام سجاد استفاده کرد و دو هفته یا سه هفته تمام شد و رفت؛ خودم مشاهده کردم، این مشاهدات عینی خودم است. یک چیز دیگر از بعضی از دوستان هست که الان همین جا جلسه حاضر است آن را نمی گویم برای اینکه شاید راضی نباشد، اگر راضی باشد که می گویم. برای خودم را گفتم.

صلوات رحمت است، هر کجا گرفتار شدید شروع کنید به صلوات گفتن. این صلوات خودش رحمت عجیب و غریبی است، رحمتی که خدا در اختیار ما قرار داده است.

درس خارج فقه استاد سید کاظم مصطفوی

توفیق مشرف شدن به زیارات با ختم صلوات

🌿سوال ۱۳۰۵۱ – برای مشرف شدن به زیارت عتبات عالیات و مقدس مشهد چه ذکری بخوانیم؟

پاسخ:

💐برای اسیران کربلا بسیار صلوات بفرستید با همان نیّت، برای مدفونین در وادی السلام هر شب یک حمد و ۱۱ توحید بخوانید هدیه کنید امیدواریم به مرحمت خدا نتیجه بدهد.

🌿سوال ۱۱۴۸۴ – سلام استاد من کربلا نرفتم تا حالا هر کار میکنم طلبیده نمیشوم میترسم بمیرم کربلا نرفته باشم،چیکار کنم بطلبند؟

پاسخ:

💐برای اسیران کربلا صلوات بفرستید، فراوان و با توجه

🌿سوال ۱۶۳۷۵ – خواهش میکنم توصیه ای برای توفیق بیشتر برای زیارت به بنده کنید که بشدت در این مورد کم سعادتم!

پاسخ:

💐برای  توفیق زیارت، صلوات حضرت رضا  علیه السلام را زیاد بخوانید تا هم توفیق زیارت ایشان را پیدا کنید هم به برکت ایشان به زیارت امام حسین علیه السلام بروید.

نکته:

پرسش ها از آیت الله محمدعلی جاودان، از طریق سایت ایشان پرسیده شده است؛ ایشان نوه شیخ مرتضی زاهد ره و از شاگردان آیت‌الله عبدالکریم حق شناس ره و علامه سید مرتضی عسکری ره و از اساتید اخلاق شهر تهران هستند.

به ارواح مقدس اسرای کربلا، صلواتی هدیه بفرمائید

صلوات در نماز موجب قبولی آن بخش از نماز است

آیت الله محمدعلی جاودان:

صلوات یک دعای مقبول است. اگر ما هم این دعا را انجام دهیم از ما هم قبول است. به گناهانمان نگاه نمی کنند. این دعا از ما هم قبول می شود. بنابراین هرچقدر در نمازمان صلوات بفرستیم، آن بخش از نمازمان قبول است. ما یک دوستی داشتیم که مرد بزرگی بود. آن زمانی که ایشان شهید شد، احتمالا سی و دو سه سالش بود. در هر صورت مرد بزرگی بود. من دعایش را که در جا مستجاب شده بود دیده بودم. همان زمان که دعا کرد در جا مستجاب شد. ایشان در قنوت نمازش همه اش صلوات می فرستاد. من از ایشان یاد گرفتم.

هرچه در نمازتان بیشتر صلوات بفرستید، احتمال قبولی آن بخش از نمازتان بیشتر است

💐به پیشگاه پیامبر رحمت صلی الله علیه و آله وسلم، صلواتی هدیه بفرمائید.

آزادی اسیر با ختم صلوات هدیه به حضرت ام البنین صلوات الله علیها

سردار سید محمد باقرزاده

 هشت روز بود که رفیق ما را نگه داشته بودند. من برایش نذرهای کرده بودم از جمله صد صلوات به نیت حضرت ام البنین(س) که ۹۹ صلوات را فرستاده بودم و یکی را گرو نگه داشته بودم. وقتی بعد مذاکره دوستان گفتند برویم و بی فایده است، من در خیابان ۲۰ متری از آن ها فاصله گرفتم و رو به قبله گفتم:

یا ابوالفضل(ع)! من صلوات  مادر شما را گرو نمی گیرم و می فرستم. دیگر خودت می دانی…

گشایش بخت با ختم صلوات آسان

یکی از دوستان سالها پیش برای حل مشکل ازدواج خود نزد یکی از اهل معنا می رود(ظاهر معمولی داشته و روحانی نبودند) و برای مشکل خود طلب چاره می نماید، ایشان لحظاتی به چشم این شخص خیره می شود و از جیب خود سه کاغذ در می آورد که بر روی آن برگه ها چنین نوشته بود

۱۵۰۰صلوات هدیه به اصحاب کساء علیهم السلام، ۱۵۰۰ صلوات هدیه به ۱۴ معصوم علیهم السلام، ۱۵۰۰ صلوات هدیه به باب الحوائج موسی بن جعفر علیهما السلام.

از ایشان پرسیده شد: چطور انجام دهم؟ هر روز انجام دهم؟ یکبار انجام دهم و …؛ ایشان در جواب گفته بودند: «هر طور که دوست داری انجام بده»! بعد از یک ماه مشکل ازدواج ایشان حل شد.

💐به روح ملکوتی و لطیف حاج شیخ اسدالله طیاره رضوان الله تعالی علیه و به ارواح شیعیان و محبّان امیرالمومنین علی علیه السلام که بدون ازدواج به دیار باقی شتافتند، صلواتی هدیه بفرمائید.

————–

سؤال: برای حل شدن امر ازدواج پسرم ذکری بفرمایید؟

🎙آیت‌الله بهجت رضوان الله تعالی علیه:

به همین نیت، زیاد صلوات بفرستید.

فیلم  این پرسش و پاسخ در سایت آیت‌الله بهجت قدس‌سره وجود دارد.

🌹نکته

شیخ محمود سیبویه (فرزند آیت الله احمد سیبویه ره و از عالمان علوم غریبه)

زمانی که در بحث اذکار و ختومات سخن از «زیاد» و «کثرت» ذکر می شود، منظور نام شخص+نام مادر به عدد ابجد می باشد؛ مثلا: زینب فرزند فاطمه می شود ۶۹+۱۳۵= ۳۰۴؛ یعنی شخص باید ذکر صلوات را ۳۰۴ مرتبه بگوید و چه بهتر که با حضور قلب و توجه بگوید(گوینده: نوه دختری آیت الله سیبویه ره)

حجت الاسلام محمد قائمی امیری ره (از شاگردان آیت‌الله حسن زاده آملی ره)

قاعده: اسم شخص+ بنت یا بن+اسم مادر: ترکیب شود و با همان عدد اسمی از اسماء اللهی انتخاب گردد و به تعداد عدد اسم هر روز ذکر گفته شود که این تعداد بسیط می شود، بیشترین اثر را دارد.

مثلا زینب بنت(۴۵۲) فاطمه می شود ۷۵۶؛ علی بن (۵۲) فاطمه می شود ۲۹۷

(گوینده: حجت الاسلام مهدی قائمی فرزند بزرگوار ایشان)

ختم صلوات برای ثروتمند شدن

روش ختم صلوات برای ثروتمند شدن. این صلوات از اسرار می‌باشد که اگر برای آخرت بخواند معنویات به دست می‌آورد و مشهور است اگر برای دنیا بخواند گنج پیدا خواهد کرد. ده مرتبه صبح، ده مرتبه عصر، نزدیک مغرب و عشا بخواند و برای ختم ۹۹ مرتبه لازم است:

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی سَیِّدَنا وَ حَبیبِنا وَ شَفیعِنا مُحَمَّدٍ حاءِ الرَّحْمَه وَ میمی الْمُلک وَ دالِ الدَّوامِ اَسَّیَّد الْکامِلِ الْفاتِحِ الْخاتِمِ کُلَّما ذَکَرَکَ وَ ذَکَرَهُ الذّاکِروُنَ وَ کُلَّما سَهی وَ غَفَلَ عَنْ ذِکْرِکَ وَ ذِکْرِهِ الْغافِلُونَ صَلَواهً دائِمَهً بِدَوامِکَ باقِیّهً بِبَقائِکَ لامُنْتَهی لَها دُونَ ذلِکَ وَ عَلی الِهِ وَ اَصْحابِه کَذلِکَ اَنَّکَ عَلی کُلِ شَیْ قَدیر وَ بِالاِجابَهِ جَدیر

هدیه ای از خوبان روزگار هنگام خوابیدن

امیرالمومنین علی صلوات الله علیه:

پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم، مرا فرا خواند و فرمود: اى على! هرگاه به بستر خویش رفتى، به آمرزش‏خواهى(استغفار) و درود فرستادن بر من بپرداز(صلوات).

📚الدعوات،ص ۸۴ ح ۲۱۴.

حاج محمد علامه رحمة الله علیه:

یکی از افراد خوب روزگار هدیه ای به من داد که من سالهای سال است هر شب (آن را) انجام میدهم و از ارواحِ اموات خود، جداگانه کمک مادی و معنوی طلب می کنم، شما عزیزان قربة الی الله برای هر یک از عزیزان خود این کارها را جداگانه انجام دهید:

هر شب: یک بار آیة الکرسی، دو بار (سوره) حمد، سه بار (سوره) قل هُو اللهُ احد، پنج بار(سوره) انّا انزلناه، هفت(مرتبه) صلوات، بخوانید و ثواب این اعمال را به رفتگان تقدیم کنید.

📚خاطرات شصت سال خدمتگزاری، ص ۱۶۹.

ادای حق حضرت معصومه علیهاالسلام با صلوات

☘️ از آیت‌الله‌ بهجت رضوان الله تعالی علیه درباره‌ ادای حق حضرت فاطمه‌ معصومه سلام‌الله‌علیها و اینکه چگونه ایشان را از خود خشنود کنیم، سوال شد.

 زیاد بگوید:🎙ایشان در پاسخ فرمودند

اللّهُمَّ صَلِّ عَلی فَاطِمَةَ الْمَعصُومَةَ بِنْتِ مُوسَی بْنِ جَعفَرٍ علیهم‌السلام

  نشریه پیام آستانه، ویژه‌نامه کریمه، شماره دوم

🎙یکی از شاگردان استاد بزرگوار آیت الحق جعفری تهرانی رضوان الله علیه میفرمودند

بالای سر مبارک(ضریح) بی بی فاطمه معصومه سلام الله علیها بودیم استاد فرمودند:

هر حاجتی داری بیا اینجا و صد مرتبه بگو:

“یا مَوْلاتى یا فاطمة المَعصُومه أَغیثینى

🖌گفته(دیده) شده که مرحوم  آیةالله محمدعلی اراکی رضوان الله علیه در اغلب اوقات، بالای صفحات دفاتر مخطوط و تقریرات‌اش، این عبارت را در مقام توسّل به حضرت فاطمهٔ معصومه (سلام الل‍ه علیها) می‌نوشته است:

یا فاطمة أغیثیني بحقّ جدّتک الزّهراء – صلوات الل‍ه علیها

جهت دستیابی به :

معرفی چندین ختم صلوات مجرّب برای رسیدن  به حاجات،رفع گرفتاری ها و شفای بیمار

همراه با بیان تجربیّات علما و عارفان اینجا کلیک کنید

منبع: برگرفته از کانال تلگرامی صلوات نامه

سایت اینترنتی گلزارنور

https://golzarenoor.ir

گزیده ای از قرآن، دعاها، مناجات، زیارات ، مداحی و مطالب سایت گلزارنور

قرآن آن لاین بسیار نفیس سایت گلزارنور

قرآن آن لاین سایت گلزارنور

قابلیت ها:
امکان جستجو در متن قرآن.
امکان دسترسی سریع به سوره ، آیه ، جزء و صفحه دلخواه.
قابلیت قرائت همزمان قرآن با ۲۹ صوت بسیار زیبا از ۲۵ قاری بین المللی و همچنین ترجمه‌های گویای فارسی و انگلیسی
امکان انتخاب ۱۰۱ ترجمه قرآن از ۴۱ زبان زنده دنیا.
مشاهده ترجمه قرآن، تنها با قرار گرفتن مکان نما بر روی آیه مورد نظر.
امکان انتخاب تعداد تکرار آیه ، سوره ، صفحه و جزء جهت حفظ قرآن.
امکان افزودن قاری (به عنوان مثال جهت شنیدن ترجمه گویای فارسی ، انگلیسی و یا هر دو بعد از قرائت هر آیه)
و بسیاری امکانات دیگر.

ترتیل کلّ قرآن کریم به تفکیک جزء با صدای پنج قاری ممتاز: منشاوی، عبدالباسط، پرهیزکار، شاکرنژاد، معتز آقایی +دانلود صوت ومتن+ آداب تلاوت، دعاهای قبل و بعداز تلاوت

ترتیل کلّ سوره های قرآن +سوره های منتخب و جزء ۳۰  با صدای استاد منشاوی و تکرار کودک

ترتیل قرآن به تفکیک صفحه به صفحه استاد منشاوی+دانلود صوت

دانلود قرآن به تفکیک صفحه به صفحه استاد منشاوی

ترتیل قرآن به روش تحقیق آموزشی به تفکیک صفحه به صفحه استاد منشاوی +دانلود صوت

ترتیل قرآن به تفکیک صفحه به صفحه استاد عبدالباسط +دانلود صوت

ترتیل قرآن به تفکیک صفحه به صفحه استاد پرهیزگار+دانلود صوت

ترتیل قرآن به تفکیک صفحه به صفحه استاد حُصری +دانلود صوت

ترتیل قران به روش تحقیق به تفکیک صفحه به صفحه استاد حُصری

متن وترجمه جدولی قرآن کریم بر حسب سوره: خودآموز آسان آموزش مفاهیم و ترجمه قرآن کریم

قرآن آن لاین سایت گلزارنور با قابلیتهای متعدد انتخاب صفحه، سوره و آیه، انتخاب قاری از۲۵ قاری ممتاز،انتخاب و مشاهده ترجمه

جامعترین دعاهای ختم قرآن،دعاهای قبل و بعداز تلاوت قرآن+ دانلود متن، دعای سجده واجب قرآن وآداب تلاوت قرآن

ختم قرآن سایت بصورت صفحه ای، حزب، جزء و ختم صلوات و دعاها، ختم هدیه به اموات

مفاتیح الجنان سایت گلزارنور

نهج البلاغه سایت گلزارنوربا ترجمه فارسی و انگلیسی

معرفی کتابهای ارزنده و نمونه، تألیف: زهراپاشنگ

معرفی کتاب مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم اسلام و اعمال عبادی سال

معرفی کتاب راهکارهایی برای عبور آسانتراز مرگ، برزخ و قیامت و نحوه مرگ و شهادت پیامبران و ائمه اطهار ع

معرفی کتاب کلیدهای گنج خوشبختی و عاقبت بخیری ازامام صادق علیه السلام

معرفی وخلاصه شرح کتاب دوجلدی قُرب نوافل

ذکر،دعا، زیارت و تسبیح ایّام هفته

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز شنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز یکشنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز دوشنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز سه شنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز چهارشنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز پنجشنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز جمعه+ متن و صوت

دعا ها

دعای کمیل باترجمه فارسی+دانلود صوت ومتن باصدای مجموعه مدّاحان منتخب

دعای ندبه باترجمه فارسی+ دانلود متن وصوت مجموعه مدّاحان منتخب

دعای توسل باترجمه فارسی+متن وصوت باصدای مدّاحان منتخب

دعای سمات باترجمه فارسی+خواص وبرکات+ دانلودمتن و صوت باصدای مجموعه مداحان منتخب

دعای عهد باترجمه فارسی و دانلود متن وصوت مجموعه مدّاحان منتخب

دعای یستشیربا خواص بخت گشایی+ دانلود متن و صوت باصدای مدّاحان منتخب

دعای صباح باترجمه فارسی+خواص+دانلودصوت ومتن باصدای مداحان منتخب

دعای عدیله باترجمه فارسی +دانلود صوت+متن باصدای مجموعه مداحان منتخب

دعای احتجاب باترجمه فارسی+ دانلود صوت و متن

دعای فرج و دعای سلامتی امام زمان عج+ دانلودمتن و صوت مجموعه مدّاحان منتخب

دعای عرفه باترجمه فارسی+ دانلود متن و صوت باصدای مدّاحان منتخب

حدیث شریف  کساء+ شرح مختصر+ دانلود متن و صوت باصدای مجموعه مدّاحان منتخب

متن و فضائل دعای عشرات با ترجمه+ دانلود متن و صوت با صدای مداحان منتخب

اعمال مستحبی ایّام البیض هر ماه قمری+ پاداش، متن، صوت و ترجمه دعای صحیفه(تسبیح)+نمازایّام البیض هرماه قمری

دعاى‏ اللهُمَّ یَا شَاهِدَ کُلِّ نَجْوَى ودعاى‏ اللّٰهُمَّ مَنْ تَعَبَّأَ وَ تَهَيَّأَ مخصوص شب ‏وروز جمعه و روز عرفه+ دانلود صوت و متن

دعای یا مَنْ اَظْهَرَ الْجَمیلَ وَ سَتَرَ الْقَبیح یا دعای أهل البيت المعمور با خواص معجزه آسای دنیوی و اخروی

دعای عَلْقَمه(دعای بعد از زیارت عاشورا) باترجمه+دانلود متن و صوت با صدای استاد حاج مهدی سماواتی

دعای هرروز ماه صفر و مقابله با نحوست ماه صفر یا نحسی روزهای دیگر

دعای اَبوحَمزه ثُمالی باترجمه ودانلود متن وصوت باصدای مجموعه مداحان منتخب

دعای صَنَمَیْ قُرَیش با ترجمه + دانلود متن و صوت با صدای محسن فرهمند+ختم دعای صنمی قریش جهت رسیدن به حاجات و مهمّات و شفای بیماریها

دعای افتتاح با ترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+ دانلود صوت و متن

دعای مجیر با ترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت و متن

مناجات ها

مناجات امیرالمؤمنین امام علی (ع) در مسجد کوفه+ دانلودمتن وصوت با صدای استاد حاج مهدی سماواتی و فرهمند

لیست، فهرست و دعاهای مناجات خمس عشره سیدالساجدین امام سجاد علیه‌السلام

صحیفه سجادیه

لیست وفهرست دعاهای صحیفه سجادیه برای دسترسی به متن هردعا

خطبه ها

خطبه غدیر+دانلود صوت و متن با ترجمه فارسی

خطبه فدکیه حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام با ترجمه + دانلود متن و صوت(فارسی و عربی)

حدیث(خطبه) معرفت نورانیّت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام با ترجمه عربی و دانلود کلیپ و متن

خطبه شعبانیه درباره فضیلت ماه رمضان از پیامبرصلی الله علیه و آله و سلم با ترجمه+ دانلود متن

رساله

رساله حقوق حضرت امام سجاد (ع) همراه با ترجمه و دانلود متن

فضائل ائمه اطهار علیهم السلام

صدو ده(۱۱۰)فضیلت از فضائل و مناقب امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام با ذکر منابع و دانلود متن

 ادعیه و اذکار حاجت

 اذکاری برای ایمنی از زلزله+دعای مجرّب برای محفوظ بودن

دعای سریع الاجابه وتضمینی از حضرت علی علیه السلام برای همه حاجات، گشایش رزق، دفع سحروجادو و چشم زخم+ترجمه

دعای توسّل به فضایل امیرالمؤمنین علیه السّلام+ دانلود متن

متن کامل استغفار هفتاد بند امیرالمؤمنین علیه السلام +ترجمه+دانلودپی دی اف+صوت

دعای رفع نحسی ایّام زندگی

ختم سوره واقعه در روز دوشنبه اول ماه قمری برای افزایش رزق و برآورده شدن حاجات مهمّ+دانلودصوت سوره واقعه باصدای استاد منشاوی و استادمعتز آقایی

دعای صَنَمَیْ قُرَیش با ترجمه + دانلود متن و صوت با صدای محسن فرهمند+ختم دعای صنمی قریش جهت رسیدن به حاجات و مهمّات و شفای بیماریها

دعای حضرت ادریس علیه السلام(چهل اسم ادریسی، اذکار ادریسیه) با إعراب وترجمه+طریقه ختم حاجت هر اسم ادریسی

دعای نور غیر معروف: با خواص بسیار برای حاجات، محبوبیت،غلبه بردشمنان و حسودان،گشایش امورمادی و معنوی، ادای قرض و برکت…بااثر ویژه در ماه رمضان+صوت

حدیث

پنجاه حدیث درباره نماز جماعت

هفتادحدیث ناب از رسول اکرم صلى الله عليه و آله

هفتاد حدیث ناب از امام علی علیه السلام با ترجمه عربی و ذکر منبع+دانلود متن

پنجاه حدیث ناب از حضرت زهرا علیها السلام با متن عربی و ذکر منبع+دانلودمتن

هفتاد حدیث ناب از امام حسن مجتبی علیه السلام با ترجمه عربی و ذکر منبع

هفتاد حدیث ناب از امام حسین علیه السلام باترجمه عربی و ذکر منبع+ دانلود متن

هفتاد حدیث ناب از امام زین العابدین علیه السلام باترجمه عربی و ذکر منبع+ دانلود متن

هفتاد حدیث ناب از امام باقرعلیه السلام با ترجمه+ دانلود متن

هفتاد حدیث ناب از امام صادق علیه السلام با ترجمه+دانلود متن

حدیث عنوان بصری: دستور العملی ارزشمند از امام صادق علیه السلام برای خودسازی و سلوک إلی الله+دانلود متن حدیث

هفتاد حدیث ناب از امام موسی کاظم علیه السلام با ترجمه عربی و ذکر منبع+ دانلود متن

هفتاد حدیث ناب از امام رضا علیه السلام

هفتاد حدیث ناب از امام جواد علیه السلام باترجمه عربی و ذکر منبع+ دانلود متن

هفتاد حدیث ناب از امام هادی علیه السلام با ترجمه عربی و ذکر منبع+ دانلود متن

هفتاد حدیث ناب از امام حسن عسکری علیه السلام با ترجمه عربی+دانلود متن

پنجاه حدیث ناب از امام مهدی علیه السلام با ترجمه عربی و ذکر منبع+ دانلود متن

زیارتنامه  و صلوات خاصه

زیارت جامعه کبیره باترجمه فارسی+دانلود  متن وصوت ومدّاحان منتخب

 زیارت حضرت رسول(ص) از راه دورباترجمه فارسی+ دانلود متن و صوت

زیارت امین الله+شرح مختصر+دانلود متن و صوت زیارت امین الله باصدای مجموعه مدّاحان منتخب

زیارت ششم امیرالمؤمنین علیه‌السلام با ترجمه+دانلود متن وصوت مداحان منتخب

متن کامل زیارت غدیریه امام هادی(ع): سند دفاع ائمه اطهار علیهم السلام از ولایت امیر المومنین علی(ع)+دانلود صوت و متن

زیارت امیرامؤمنین علیه السلام در شب و روز عید مبعث با ترجمه+دانلود صوت و متن

زیارت امیر المؤمنین علیه السلام در روز شهادتش توسط خضر نبی علیه السلام با ترجمه و دانلود متن

زیارتنامه، صلوات خاصه و صلوات حضرت فاطمه زهراعلیها السلام باصدای مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت و متن+زیارت حضرت زهرا (س) در سوم جمادی الاخر

صلوات خاصه و زیارت امام حسن مجتبی علیه السلام+دانلود صوت و متن

زیارت مطلقه امام حسین علیه السلام+دانلودصوت و متن

صلوات خاصه امام حسین علیه السلام با صوت +متن و صلوات بر امام حسین علیه السلام از صلوات بر حجج طاهره+ متن

دستورالعمل ساده زیارت امام حسین علیه السلام از منزل: روزانه و روز جمعه

زیارت عاشوراباترجمه فارسی باصدای مجموعه مدّاحان منتخب + دانلود صوت و متن

دعای عَلْقَمه(دعای بعد از زیارت عاشورا) باترجمه+دانلود متن و صوت با صدای استاد حاج مهدی سماواتی

زیارت وارث (متن کامل) با صدای مجموعه مداحان منتخب و دانلود صوت و متن

زیارت امام حسین علیه السلام : زیارت اول رجب، نیمه رجب و نیمه شعبان

زیارت ناحیه مقدسه باترجمه و دانلود متن و صوت با صدای سیّد میرداماد

متن کامل زیارت اربعین با ترجمه+ دانلود متن وصوت و کلیپ باصدای مجموعه مدّاحان منتخب

زیارت امام حسین علیه السلام در شب‌های قدر باترجمه و دانلود صوت

اعمال و مراقبات کامل شب و روز عرفه و عید قربان+متن زیارت امام حسین علیه السلام درروز عرفه+ زیارتنامه حضرت مسلم ع+زیارت جامعه ائمه علیهم السلام از راه دور

زیارت امام حسین علیه السلام در عید فطر و قربان باترجمه و دانلود صوت و متن

زیارتنامه وصلوات خاصه امام سجاد علیه السلام باترجمه و دانلود صوت

زیارتنامه، صلوات خاصه و توسل به امام باقر علیه السلام+دانلود صوت و متن

متن و صوت زیارت و صلوات خاصه+روضه امام صادق علیه السلام+دانلود صوت

صلوات خاصه، صلوات و زیارت مخصوص امام موسی کاظم علیه السلام+دانلود صوت و متن

زیارت‌‌نامه ها، نماز زیارت، سلام و صلوات ،صلوات خاصه و دعاهای بعداززیارت امام رضا(ع) با ترجمه +دانلود صوت ومتن

مراقبات روز ۲۳ ذیقعده: روززیارتی حضرت امام رضا علیه السلام+ زیارت مختصر+صلوات خاصه+سلام و صلوات بر حضرت امام رضا علیه السلام

زیارتنامه+صلوات خاصه +روضه امام جواد علیه السلام

زیارتنامه و صلوات خاصه امام جواد، حضرت امام محمدتقی(ع)با ترجمه و صدای مداحان منتخب

زیارتنامه وصلوات خاصه حضرت امام هادی علیه‌السلام باترجمه+دانلود متن و صوت باصدای مداحان منتخب

زیارتنامه امام حسن عسکری(ع) باترجمه فارسی+دانلود  متن و صوت باصدای مجموع مداحان منتخب

متن کامل زیارت آل یاسین+ دعای بعدش و ترجمه فارسی+دانلودمتن و صوت مجموعه مدّاحان منتخب

زیارت و استغاثه به امام زمان عج: سَلَامُ‏ اللهِ الْكَامِلُ‏ التَّامُّ الشَّامِلُ الْعَام با ترجمه و صدای مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت

زیارت دوم امام زمان(عج): زیارت مخصوص سرداب مطهّر با ترجمه+دانلود متن

زیارتنامه امامزادگان

دو زیارتنامه مشترک ومختصر برای امام زادگان علیهم السلام

زیارتنامه حضرت عبّاس علیه السلام باترجمه+دانلود متن و صوت باصدای استاد حاج مهدی سماواتی و مدّاحان منتخب

سه زیارتنامه حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) با ترجمه +دانلود متن و صوت

زیارتنامه حضرت رقیه (س) باترجمه و صوت+ روضه حضرت رقیه(س) با صدای استادحاج مهدی سماواتی+ دانلود

زیارتنامه حضرت رقیه علیهاالسلام+ دانلود صوت

زیارت امّ البنین سلام الله علیها با ترجمه و صوت

فضیلت و متن زیارت حضرت معصومه علیهاالسلام+ دانلود متن باترجمه و صوت

زیارت نامه حضرت عبدالعظیم حسنی علیه‌السلام با ترجمه و دانلود صوت و متن با صدای استاد سماواتی و مداحان منتخب دیگر

زیارت های ویژه و مشترک ائمه اطهار علیهم السلام

زیارت جامعه کبیره باترجمه فارسی+دانلود  متن وصوت ومدّاحان منتخب

متن کامل زیارت غدیریه امام هادی(ع): سند دفاع ائمه اطهار علیهم السلام از ولایت امیر المومنین علی(ع)+دانلود صوت و متن

زیارت ائمه بقیع علیهم السلام و کیفیت آن از راه دوربا ترجمه و دانلود صوت و متن

صلوات

صلوات ابوالحسن ضراب اصفهانی در عصر روز جمعه+دانلود صوت و متن

فضائل و برکات صلوات در قرآن کریم و احادیث، همراه با ۵۰ حدیث ناب در باره صلوات

معرفی چند نوع صلوات و فواید و آثارشان

معرفی چندین ختم صلوات مجرّب برای رسیدن  به حاجات،رفع گرفتاری ها و شفای بیمارهمراه با بیان تجربیّات و حکایات شیرین علما و عارفان

صلوات بر چهارده معصوم ( حجج طاهره) علیهم السلام و دانلود متن و صوت

صلوات و سلام بر حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام  و معرفی چند ختم عالی و مجرّب فاطمی

صلوات کبیر هر روز ماه رمضان با ترجمه +دانلود متن و صوت

نماز

طریقه خواندن نمازشب+فضائل+احکام+ تعقیبات+ دعای حزین

نمازهای نافله صبح، ظهر، عصر، مغرب و عشا: احکام و تعقیبات آنها

آموزش نماز باترجمه فارسی و انگلیسی+احکام+تسبیحات حضرت زهرا علیهاالسلام+ چرا زبان عربی، زبان رسمی نمازاست؟

اذان و اقامه باترجمه فارسی و انگلیسی+ احکام

نماز جمعه و احکام آن+ دعای قنوت نماز جمعه امام رضا علیه السلام

نمازجماعت و احکام آن

نمازهای ویژه

نماز توبه یکشنبه ذی‌القعده و همه یکشنبه ها + خواص و توصیه عرفا

نماز اولّ هرماه+اعمال اول ماه قمری باترجمه

نماز جعفر طیّار برای برآورده شدن حوائج و بخشش گناهان+ جعفرطیّارکه بود؟

نماز آیات را چطور بخوانیم؟+کلیپ آموزشی نمازآیات+ احکام نمازآیات

روش خواندن نماز لَیلَةُ الدّفن یا نماز شب اول قبریا نماز وحشت با احکام آن

 اعمال عبادی سال

ماه رجب

اعمال و مراقبات کامل ماه رجب:لیلة الرغائب،اعتکاف، امّ داوود+ دانلود صوت و متن دعاهابا ترجمه

نمازهای کامل ماه رجب: نماز شب و روز اول، دوم، سوم، چهارم، پنجم…ایّام البیض…..عید مبعث… تا سی ام رجب

عمل و دعای امّ داوُد+ دانلودمتن و کلیپ   استاد حاج مهدی سماواتی

زیارت امیرامؤمنین علیه السلام در شب و روز عید مبعث با ترجمه+دانلود صوت و متن

ماه شعبان

مراقبات و اعمال کامل ماه شعبان و سخنان پیامبر ص درباره آویختگان به شاخه طوبی و درخت زقوم درروز اول شعبان

مناجات شعبانیه با ترجمه و باصوت مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت و متن

صلوات شعبانیه هنگام ظهر و نیمه شب های ماه شعبان باترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+ دانلود صوت و متن

نمازهای تمام شب‌های ماه شعبان+نمازمخصوص پنجشنبه های ماه شعبان

کاملترین اعمال و مراقبات شب و روز نیمه شعبان+اعمال تکمیلی آن

خطبه شعبانیه درباره فضیلت ماه رمضان از پیامبرصلی الله علیه و آله و سلم با ترجمه+ دانلود متن

ماه مبارک رمضان

خطبه شعبانیه درباره فضیلت ماه رمضان از پیامبرصلی الله علیه و آله و سلم با ترجمه+ دانلود متن

اعمال و مراقبات ماه مبارک رمضان: اذکار،دعا ها، نمازها با ترجمه +دانلود صوت و متن

اعمال کامل شب و روز اوّل ماه مبارک رمضان+متن و ترجمه و دانلود صوت دعاها

استحباب خواندن دعای جوشن کبیر و دعای جوشن صغیر در روز اوّل ماه رمضان

ترتیل کلّ قرآن کریم به تفکیک جزء با صدای پنج قاری ممتاز: منشاوی، عبدالباسط، پرهیزکار، شاکرنژاد، معتز آقایی +دانلود صوت ومتن+ آداب تلاوت، دعاهای قبل و بعداز تلاوت

جامعترین دعاهای ختم قرآن،دعاهای قبل و بعداز تلاوت قرآن+ دانلود متن، دعای سجده واجب قرآن وآداب تلاوت قرآن

پاداش خواندن یک آیه از قرآن در ماه رمضان

نمازهای ویژه ماه مبارک رمضان+ ثواب+ نمازهای شبهای قدر

دعاهای مختصر هر روز ماه رمضان با ترجمه + دانلود متن

کاملترین دعاهای افطار+آداب و مراقبات افطار+متن و صوت مناجات افطار+ دعای ربنای افطارشجریان+ تواشیح اسماء الحسنای استاد ابوالقاسمی

دعای افتتاح با ترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+ دانلود صوت و متن

کاملترین اعمال و دعاهای سحر ماه مبارک رمضان با ترجمه+دانلود صوت باصدای استاد صالحی و موسوی قهار

دعای اَبوحَمزه ثُمالی باترجمه ودانلود متن وصوت باصدای مجموعه مداحان منتخب

دعای حضرت ادریس علیه السلام(چهل اسم ادریسی، اذکار ادریسیه) با إعراب وترجمه+طریقه ختم حاجت هر اسم ادریسی

تسبیحات دهگانه(عشر) هر روز ماه رمضان+دانلود صوت و متن

صلوات کبیر هر روز ماه رمضان با ترجمه +دانلود متن و صوت

دعای جوشن کبیر با ترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت و متن

نمازهای مشترک هرشب ماه رمضان

دعای مجیر با ترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت و متن

اعمال و عبادات شبهای قدرو روزهایش +دانلود صوت دعاها و سوره های خاص شب قدر

زیارت امیر المؤمنین علیه السلام در روز شهادتش توسط خضر نبی علیه السلام با ترجمه و دانلود متن

اعمال و دعاهای دهه آخر و جمعه آخر ماه رمضان با ترجمه و دانلود فایل صوتی

زیارت امام حسین علیه السلام در شب عید فطر و قربان باتر جمه و دانلود صوت و متن

دعای وداع شب آخر ماه مبارک رمضان: دعای چهل و پنجم صحیفه سجادیه+ دانلودمتن و صوت مداحان منتخب

دعای نور غیر معروف: با خواص بسیار برای حاجات، محبوبیت،غلبه بردشمنان و حسودان،گشایش امورمادی و معنوی، ادای قرض و برکت…بااثر ویژه در ماه رمضان+صوت

ماه شوال

اعمال کامل و نمازهای شب عیدفطر+ تعقیبات نمازهای شب و روز عید فطر

زیارت امام حسین علیه السلام در شب عید فطر و قربان باتر جمه و دانلود صوت و متن

زیارت امام حسین علیه السلام در شب‌های قدر و روزهای عید فطر و قربان باترجمه و دانلود صوت

دعای بعد از نماز صبح در روز عید فطر

ماه ذیقعده

مراقبات روز ۲۳ ذیقعده: روززیارتی حضرت امام رضا علیه السلام+ زیارت مختصر+صلوات خاصه+سلام و صلوات بر حضرت امام رضا علیه السلام

مراقبات و اعمال شب و روز۲۵ ذیقعده یا دحوالارض: نماز و دعای کامل روزدحوالارض+دانلود صوت دعای روز دحوالارض

ماه ذیحجه

مراقبات و اعمال عبادی کامل دهه اول ذیحجه و روز ترویه+نمازشبهای دهه ذیحجه

اعمال و مراقبات کامل شب و روز عرفه و عید قربان+متن زیارت امام حسین علیه السلام درروز عرفه+ زیارتنامه حضرت مسلم ع+زیارت جامعه ائمه علیهم السلام از راه دور

اعمال شب عیدغدیر+نماز دوازده رکعتی شب عید غدیر

اعمال عبادی روزعیدغدیر+ نمازهای ویژه روزعیدغدیر+دعای غدیر

متن کامل زیارت غدیریه امام هادی(ع): سند دفاع ائمه اطهار علیهم السلام از ولایت امیر المومنین علی(ع)+دانلود صوت و متن

ماه محرم

اعمال شب و روز اولّ ماه محرم+ روزه سوم محرم

مراقبات و اعمال کامل شب و روز عاشورا+زیارت وارث+نماز شب و روز عاشورابا خواص استثنایی

ماه صفر

دعای هرروز ماه صفر برای دفع بلا و گرفتاری

دعای هرروز ماه صفر و مقابله با نحوست ماه صفر یا نحسی روزهای دیگر

اعمال عبادی چهارشنبه آخر ماه صفربرای رسیدن به حاجات+ خانه دارشدن

ماه ربیع الاول

اعمال روز هفدهم ربیع الأوّل+نماز روز هفدهم ربیع الأوّل بادعای کامل آن+متن زیارت امیرالمؤمنین ع در روز هفدهم ربیع الاول+زیارت وداع همه زیارات

ماه ربیع الثانی

ماه جمادی الاول

ماه جمادی الثانی

اعمال و مراقبات ماه جمادی الثانی: نماز مهمّ ماه جمادی الثانی

مقالات

شیعه پاسخ می دهد:حقیقت توسل، شفاعت و تبرک درقرآن

بررسی پیرامون چگونگی تکفین و خاکسپاری حضرت امیرالمؤمنین (علیه السّلام)قساوت ابن ملجم وخطبه خوانی وبیعت با امام حسن مجتبی (علیه السّلام) درمنابع مختلف

مقالات انگلیسی

Shia answers: The truth about trusting in The Glorious God (Resort),  consecration and divine healing as mentioned in Quran

دانلود پی دی اف کتاب شریف کلیات مفاتیح الجنان گلزار نور

مداحی و روضه خوانی

کربلایی حمیدرضاعلیمی
کربلا کربلا کربلا – این دل تنگم عقده ها دارد
(دمام زنی)

عجب رسمیه رسم زمونه-واحد-کربلایی حمید علیمی- دانلودصوت و کلیپ

دانلودنوحه صوتی عمّه بابایم کجاست:کویتی پور+متن نوحه

روضه جانسوز حضرت رقیه(سلام الله علیها) سیّد ذاکر+ ویدئو

دانلود روضه حضرت رقیه باصدای استاد حاج مهدی سماواتی

دانلود مداحی دخترحسین(ع) باصدای کربلایی حسین عینی فرد

دانلود کلیپ یه قلب مبتلا تو این سینه ست کریمی

فاطمیّه: ای فدای اشکهایت اشک میریزم برات- حاج محمودکریمی+ دانلود کلیپ

کلیپ نوحه پیغام کربلا به نجف برد جبرئیل: حاج محمود کریمی+متن نوحه+ دانلود

حب الحسین اجننی دیوونگی کار منه/ شور ترکیبی زیبای کربلایی جواد مقدم و کربلایی میثم استاد آقا+ دانلود

سایت اینترنتی گلزارنور

https://golzarenoor.ir


به این پست امتیاز دهید.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

Admin

این مطلب توسط ارسال شده است.

نظرات و ارسال نظر