گلزار نوردوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

نمازهای ویژه ماه مبارک رمضان+ ثواب+ نمازهای شبهای قدر - گلزار نور

سخن دوست :امام حسين (ع) فرمود: پروردگارا! آن كه تو را نيافت، چه يافت و آن كه تو را يافت، چه از دست داد؟

نمازهای مخصوص شبهای ماه مبارک رمضان

 

💡 تا می توانید در ماه رمضان، نماز بخوانید

‏ حضرت صادق علیه السلام فرمود: هر چقدر می توانى، در ماه رمضان، نماز بخوان.

📚کافی، ج۲، ص۶۱۹٫

👌 آزادی از آتش، پاداش نماز خواندن در ماه رمضان

پیامبر اکرم صلّی الله علیه وآله فرمود: هر کس در ماه رمضان به جهت فرمانبرداری از خداوند نمازی بخواند، خداوند برای وی برائت از آتش جهنم را می نویسد.

📚بحارالأنوار، ج‏۹۶، ص۳۵۷ .

♻️ افزایش پاداش نماز در ماه رمضان

رسول خدا صلّی الله علیه وآله فرمود: هرکس در ماه رمضان دو رکعت نماز بخواند، برای او هفتصدهزار رکعت در غیر ماه رمضان محسوب می شود.
📚بحارالأنوار، ج۹۶، ص۳۴۵٫

. نمازهای مخصوصی برای هر شب ماه مبارک رمضان از امیرمؤمنان حضرت علی (ع) روایت‌شده و ثواب‌های زیادی برای هر شبی ذکر فرموده‌اند. این نمازهای مستحبی تمام هر دو رکعت سلام داده می‌شود و نشسته هم جایز است بخواند، لکن ایستاده بهتراست.

نمازهای شب اول رمضان

شب اول پنج گونه نماز دارد:

۱- دو رکعت نماز بخواند که در هر رکعت سوره حمد و سوره انعام را بخواند و از خدا بخواهد تا امور وى را کفایت کند و ازآنچه می‌ترسد و از بیماری‌ها او را حفظ نماید.

۲- کفعمی ره از رسول خدا (ص) روایت کرده هر کس شب اول رمضان چهار ركعت نماز بجا آورد، هر ركعت بعد از سوره حمد پانزده مرتبه سوره توحيد بخواند جز خداوند کسی ثواب آن را نشمارد. خدا به او ثواب صدیقین و شهدا را عطا فرماید و جمیع گناهان او را بیامرزد و روز قیامت از رستگاران می‌باشد.

۳- به سند معتبر از حضرت صادق (ع)منقول است: هر كه نزد (هنگام ) داخل شدن ماه رمضان، يعنى: روز اول يا شب اول دو ركعت نماز بگزارد و در ركعت اول بعد از حمد سوره انّا فتحنا بخواند و در ركعت دوم هر سوره كه خواهد، حق‌تعالی تمام بدی‌ها را در آن سال از او دور گرداند و تا سال آينده در حفظ خدا باشد.

۴-  شروع خواندن هزار رکعت نماز ماه رمضان که شرح آن درمفاتیح الجنان است.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۷۸٫ کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

۵-  نماز دورکعتی هر شب ماه رمضان که شرح آن گذشت.

نمازهای مخصوص روز اول ماه مبارک رمضان

۱- دو ركعت نماز بجا آورد در ركعت اول حمد و إنا فتحنا و در ركعت دوم حمد و هر سوره كه خواهد بخواند تا حق‌تعالی جميع بدی‌ها را در آن سال از او دور گرداند و در حفظ خدا باشد تا سال آينده‏.

۲-  اقامه نماز اول ماه و دادن صدقه.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۷۹٫کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

نماز شب دوم ماه رمضان

 چهار ركعت در هر ركعت بعد از حمد بيست مرتبه سوره قدر هر كس بخواند اين نماز را آمرزيده می‌شود و رزقش وسيع می‌گردد و كار سالش كفايت می‌شود.

نماز شب سوم ماه رمضان

 ده ركعت در هر ركعت حمد و پنجاه مرتبه توحيد هر كس اين نماز را بخواند آمرزيده مى شود در قيامت به این‌که او آزادشده خدا از آتش است ندا می‌شود.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۹۰٫کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

نماز شب چهارم ماه رمضان

 هشت ركعت در هر ركعت حمد و بيست مرتبه اِنَّا اَنْزَلْناهُ، عمل او در اين شب به عمل هفت پيامبر بلند می‌گردد از پيامبرانى كه رسالات پروردگارشان را رسانیده‌اند.

نماز شب پنجم ماه رمضان

 دو ركعت در هر ركعت حمد و پنجاه مرتبه توحيد و بعد از سلام صد مرتبه اَلّلهُمَّ صَلِ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّد، اميرالمؤمنان على(ع) فرمودند: روز قيامت دررفتن به بهشت با من همراه باشد.

نماز شب ششم ماه رمضان

 چهار ركعت در هر ركعت حمد و سوره تَبارَكَ الَّذى بِيَدِهِ الْمُلْكُ مثل اين است كه شب قدر را درك نموده است

نماز روز ششم ماه رمضان: دو رکعت است در هر رکعت بعد از حمد بیست‌وپنج بار توحید خوانده می‌شود.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۱۲۳٫کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

نماز شب هفتم ماه رمضان

 چهار ركعت در هر ركعت حمد و سيزده مرتبه قدر، خدا از براى او در جنت عدن دو قصر از طلا بنا مى كند وتا سال آینده در امان خدا می باشد.

نماز شب هشتم ماه رمضان

 دو ركعت در هر ركعت حمد و ده مرتبه توحيد و بعد از سلام هزار مرتبه سُبْحانَ اللَّهِ، از براى او درهاى بهشت گشوده مى شود تا از هر درى كه بخواهد داخل شود.

نماز شب نهم ماه رمضان: شش ركعت بین نماز مغرب و عشا در هر ركعت حمد و هفت مرتبه آيةالكرسى و بعد از اتمام پنجاه مرتبه اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّد عمل او مثل عمل صديقين و شهدا وصالحين بالا مى رود.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۱۳۷٫کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

نماز شب نهم ماه رمضان

شش ركعت بین نماز مغرب و عشا در هر ركعت حمد و هفت مرتبه آيةالكرسى و بعد از اتمام پنجاه مرتبه اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّد عمل او مثل عمل صديقين و شهدا وصالحين بالا مى رود.

نماز شب دهم ماه رمضان

 بيست ركعت در هر ركعت حمد و سى مرتبه توحيد خداى متعال رزق او را وسيع نموده و از فائزين می‌باشد.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۱۴۱٫کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

نماز شب يازدهم ماه رمضان

 دو ركعت در هر ركعت حمد و بيست مرتبه اِنَّا اَعْطَيْناكَ الْكَوْثَر، در آن روز مرتكب گناهى نشود گرچه شيطان كوشش خود را كند.

نماز شب دوازدهم ماه رمضان

هشت رکعت،‌‌ در هر رکعت بعد از حمد سی مرتبه سوره‌ی قدر، علی (ص) فرمود: خدای تعالی به او ثواب شکر کنندگان را عطا کند و روز قیامت از رستگاران می‌باشد.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۱۵۰٫

نماز های شب سیزدهم ماه رمضان

 شب سیزدهم اولین شب از ایام البیض است:

غسل کردنو خواندن دعاى مجیر در شب‌های سیزدهم و چهاردهم و پانزدهم ماه مبارک رمضان توصیه‌شده است.

و دوگونه نماز دارد:

۱-  چهار رکعت  در هر رکعت بعد از حمد بیست و پنج مرتبه سوره  توحید. حضرت علی(ص) فرمود: بر صراط مثل برق جهنده عبور کند.

۲-  شب سیزده نخستین شب از لیالی بیض(یعنى شب هاى روشن)  است: دو رکعت  در هر رکعت بعد از حمد یس و مُلک  وتوحید.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۱۵۳٫کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

نماز شب چهاردهم ماه رمضان

 ۱-  شش رکعت در هر رکعت بعد از حمد سی بار سوره زلزال، امیرالمؤمنین علی (ع) فرمود: هر کس بخواند خدای تعالی برای او جان کندن و سکرات مرگ و سؤال منکر و نکیر را آسان گرداند.

۲-  از لیالی بیض است: چهار رکعت در هر رکعت بعد از حمد یس و مُلک و توحید و خواندن دعاى مجیر.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۱۵۹٫

نمازهای شب پانزدهم ماه رمضان

 شب پانزدهم از شب‌های متبرّكه است و غسل و زيارت حضرت امام حسين (ع)در آن مستحب است؛ و خواندن دعاى مجیر در این شب نیز واردشده است.

۱-  از امام صادق (ع)سؤال کردند که پاداش کسى که در شب نیمه ماه رمضان کنار قبر امام حسین (ع) باشد چیست؟ فرمود: خوشا به حال کسى که در شب نیمه ماه رمضان در کنار قبر امام حسین (ع)بعد از نماز عشا ده رکعت نماز بگزارد، در هر رکعتى بعد از سوره حمد ده مرتبه قل هو الله احد را بخواند و از آتش دوزخ به خدا پناه ببرد; خداوند نیز به پاداش این عمل، نامش را آزادشده از آتش ثبت فرماید و قبل از آن‌که بمیرد، فرشتگان به وى بشارت بهشت می‌دهند و فرشتگان دیگرى، او را از آتش دوزخ ایمن می‌دارند.

۲-  صد رکعت در هر رکعت بعد از حمد ده بار سوره توحید. از حضرت امیرالمؤمنین على (ع) از رسول خدا (ص) روایت‌شده است که هر کس این عمل را بجا آورد خداوند ده فرشته را به‌سوی او بفرستد تا دشمنان را از او دفع کنند و سى فرشته را به هنگام مرگ نزد او بفرستد تا بهشت را به وى بشارت دهند و سى فرشته دیگر تا او را از آتش دوزخ ایمن دارند.

۳-  چهار رکعت در دو رکعت اول بعد از حمد صد توحید و در دو رکعت دوم بعد از حمد پنجاه توحید گناهانش آمرزیده می‌شود به او چیزی را که نمی‌داند آن را مگر خدا عطا کرده می‌شود.

۴-  از لیالی بیض است شش رکعت نماز (هر دو رکعت به یک سلام) که در هر رکعت، سوره‌های حمد و یس و ملک و توحید را بخواند.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۱۶۵٫کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

نماز شب شانزدهم ماه رمضان

 دوازده رکعت در هر رکعت بعد از حمد دوازده مرتبه سوره‌ی تکاثر،امیرمؤمنان امام علی (ع) فرمود: هر کس بخواند از قبر خارج می‌شود درحالی‌که خوشحال است و ندا می‌کند به شهادت (ان لا اله الا الله) تا اینکه وارد قیامت شود پس امر می‌شود او را به بهشت برند.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۱۷۹٫

نماز شب هفدهم ماه رمضان

دو رکعت در رکعت اول بعد از حمد یک‌مرتبه سوره‌ توحید و در رکعت دوم بعد از حمد صد مرتبه سوره‌ توحید و بعد از سلام صد مرتبه لااله الّاالله علی(ع) فرمود: هر کس بخواند به او ثواب هزار هزار حج و هزار جهاد عطا داده می‌شود. عبادت در شب هفدهم فضیلت فراوانى دارد.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۱۹۵٫کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

نماز شب هجدهم ماه رمضان

 چهار رکعت در هر رکعت بعد از حمد بیست‌وپنج مرتبه سوره‌ی کوثر، حضرت علی (ع) فرمود: هر کس بخواند بشارت می‌دهد او را ملک‌الموت به اینکه خدا ی تعالی راضی است.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۱۹۵٫

نمازهای مشترک شب‌های قدر

پیامبر (ص)می‏فرمود: كسی كه در شب قدر به پا خیزد (و آن شب را)  از روی ایمان و محاسبه (و اخلاص ‏بیدار باشد) گناهان گذشته‌‏اش بخشوده می‏شود.

در بحارالانوار در ذیل این روایت اضافه‌شده: هر كس در شب‏ قدر، از روی ایمان و محاسبه (و اخلاص) نماز گزارد، خداوند گناهان گذشته او را می‏بخشد.

لذا باید تلاش مضاعف نمود تا غفران الهی در این شبِ بخششِ گناهان شامل حالمان گردد.

۱ صد ركعت نماز در شب‌های قدر در هر يك (از شب‌های قدر) خصوصاً شب بيست و سوّم صد ركعت نماز سنّت است: هر دو ركعت به يك سلام، و در هر ركعت بعد از حمد ده مرتبه سوره قل هو اللّه احد می‌خواند و در بعضى از روايات معتبره واردشده است كه به هفت سوره قل هو اللّه احد، يا پنج مرتبه يا سه مرتبه يا یک‌مرتبه اكتفا می‌تواند كرد، و احاديث بسيار در فضيلت اين صد ركعت واردشده است و بايد اين صد ركعت غير نافله شب بوده باشد و اگر ضعف داشته باشد نشسته هم می‌تواند كرد.

۲دو رکعت نماز بخواند که در هر رکعت بعد از حمد، هفت مرتبه سوره قُل هُوَ اللّه را تلاوت کند و بعد از پایان نماز، هفتاد مرتبه بگوید: اَسْتَغْفِرُ اللّهَ وَ أَتُوبُ اِلَیْهِ در روایتى از رسول خدا (ص)آمده است: کسى که این عمل را بجا آورد، از جاى خویش برنخیزد مگر این‌که خداوند متعال او و پدر و مادرش را بیامرزد و خداوند فرشتگان را مأمور می‌کند تا سال آینده براى وى حسنات بنویسند.

۳– نماز مشترک شب‌های ماه رمضان و نماز ۱۰۰۰ رکعتی ماه رمضان.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۲۷۰٫کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

نماز شب نوزدهم ماه رمضان

 پنجاه ركعت، سوره حمد و پنجاه مرتبه سوره إذا زلزلت.

مرحوم علاّمه مجلسى می‌گوید: ظاهراً مراد آن است كه در هر ركعت يك مرتبه اين سوره را بخواند، زيرا در يك شب خواندن دو هزار و پانصد مرتبه سوره اذا زلزلت دشوار خواهد بود.

امیرالمؤمنین علی (ع) فرمود: هر کس بخواند، ملاقات می‌کند خدا را مثل کسی که صد حج و صد عمره بجا آورده باشد و سایر اعمال او را ایضا قبول می‌کند.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۲۷۱٫کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

نماز شب بیستم ماه رمضان

هشت ركعت به هر سوره كه ميسر شود اقامه شود. حضرت علی (ع) فرمود: هر کس بخواند، خدا گناه گذشته و آینده‌اش می‌آمرزد.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۳۰۲٫کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

نمازهای شب بیست و یکم ماه رمضان

هشت رکعت بعد از حمد به هر سوره دلخواه،حضرت علی (ع)فرمود: از برای او درهای آسمان. گشوده می‌شود.

 دو رکعت نماز بخواند، که در هر رکعت بعد از حمد، هفت مرتبه سوره قُل هُوَ اللّه را تلاوت کند و بعد از پایان نماز، هفتاد مرتبه بگوید: اَسْتَغْفِرُ اللّهَ وَ أَتُوبُ اِلَیْهِ.

– نماز صد رکعتی در هر رکعت بعد از حمد ده بار توحید.

–  نماز مشترک شب‌های ماه رمضان و نماز ۱۰۰۰ رکعتی ماه رمضان.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۳۲۱٫کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

نماز شب بیست و دوم ماه رمضان

مثل شب بیستم هشت رکعت بعد از حمد به هر سوره دلخواه. حضرت علی(ع)فرمود : داخل بهشت شود از هر دری بخواهد.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۳۴۷٫کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

نمازهای شب بیست و سوم ماه رمضان

۱-  شيخ طوسي در تهذيب از ابو بصیر روايت كرده است كه امام صادق(ع)فرمود: در آن شبي كه اميد مي‌رود شب قدر باشد صد ركعت نماز بخوان، در هر ركعت (پس از حمد) ده مرتبه سوره قل هو الله (سوره توحيد) را بخوان. ابوبصير عرض كرد: اگر نتوانستم ايستاده بخوانم، چه كنم؟ فرمود: نشسته بجا آور! گفتم: اگر نتوانم نشسته بخوانم؟ فرمود: در همان حال كه در بستر خود دراز كشيده‌اي بجا آورد.

امام باقر(ع): هر كس شب بيست و سوم ماه رمضان را زنده بدارد و در آن صد ركعت نماز بخواند، خداوندْ در زندگى او گشایش می‌دهد و كار دشمنان او را خود بر عهده می‌گیرد و او را از غرق شدن، زير آوار ماندن، سرقت و از شرّ دنيا مصون می‌دارد و وحشت نكير و منكر را از او برمی‌دارد و او در حالى از گور خويش بيرون می‌آید كه نورش بر اهل رستاخيز می‌تابد و نامه عملش را به دست راستش می‌دهند و رهايى از آتش و عبور بر صراط و ايمنى از عذاب را براى او می‌نویسند و بدون حساب وارد بهشت می‌شود و در بهشت از هم‌نشینان پيامبران و صدّيقان و شهيدان و صالحان قرار داده می‌شود و آنان چه نيكو هم‌نشینانی اند!

۲- پيامبر اعظم (ص)فرمودند:

كسى كه در شب قدر، دو ركعت نماز بخواند و در هر ركعت، بعد از حمد، هفت مرتبه سوره توحيد را بخواند و پس از اتمام نماز، هفتاد مرتبه استغفرالله و اءتوب اليه بگويد، از جاى خويش برنخيزد تا خداوند او و پدر و مادرش را بيامرزد و ملائکه‌ای بفرستد تا حسنات او را تا سال ديگر يادداشت كنند و ملك ديگرى را مأمور سازد تا در بهشت براى او درختانى غرس كند و قصرهايى بنا سازد كه نهرهايى در آن جارى باشد و از دنيا نرود تا این‌که اين الطاف خدا را در حق خود مشاهده نمايد

۳- هشت رکعت بعد از حمد و به هر سوره دلخواه، امیر مؤمنان علی (ع) فرمود: از برای او درهای آسمان. گشوده می‌شود.

۴-  نماز مشترک شب‌های ماه رمضان و نماز ۱۰۰۰ رکعتی ماه رمضان.

در شب مبارك قدر وسیله‌ای مطمئن‌تر از ائمه هدى (ع) براى انسان وجود ندارد، پس بايد به ايشان توسل جست، مخصوصاً به مولی‌الموحدین، على بن ابی‌طالب (ع)كه ليالى قدر مصادف با شهادت مظلومانه آن امام متقين است و نيز با تمسك به زيارت اباعبدالله الحسين (ع)ه درگاه حضرت احديت به استغاثه پرداخت.

امام جواد (ع): هر كس در شب بيست و سوم ماه رمضان، امام حسين (ع) را زيارت كند  همان شبى كه اميد است شب قدر باشد و در آن شب، هر كار حکمت‌آمیزی فيصله می‌یابد  روح‌های بیست‌وچهار هزار فرشته و پيامبر با او مصافحه می‌کنند، كه همگى از خداوندْ اذن می‌گیرند که آن شب، حسين (ع) را زيارت كنند.

۵-  برخی بزرگان فرموده‌اند چه بجاست که در این شب‌های قدر دو رکعت نماز برای سلامتی آقا امام زمان (ع)و دو رکعت نماز تقدیم به اهل‌بیت (ع) و بعد خواندن دعای توسل و دو رکعت نماز حضرت فاطمه زهرا (ع) که در رکعت اول بعد از حمد ۱۰۰ مرتبه سوره قدر و در رکعت دوم بعد از حمد ۱۰۰ مرتبه سوره توحید و دو رکعت نماز برای شادی روح تمامی رفتگان و اموات و بعد از نماز ۲۵ بار ذکر: اللهم اغفرلی لجمیع المومنین والمومنات والمسلمین والمسلمات  بجا آورده شود.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۳۵۵٫کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

نماز شب بیست و چهارم ماه رمضان

 مثل شب بیست و سوم است، هشت رکعت در هر رکعت حمد و سوره، حضرت علی (ع)فرمود: هر کس بخواند مثل کسی است که حج و عمره نموده است.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۳۵۷٫

نماز شب بیست و پنجم ماه رمضان

هشت رکعت در هر رکعت بعد از حمد ده مرتبه سوره توحید، امیرمؤمنان حضرت علی (ع)فرمود: هر کس بخواند از برای او ثواب عابدین نوشته می‌شود.و غسل این شب مستحب است.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۳۶۵٫کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

نماز شب بیست و ششم ماه رمضان

هشت رکعت در هر رکعت بعد از حمد صد توحید و در برخی روایات یک سوره. هر سوره‌ای که باشد. فرمود: درهای آسمان از برای او گشوده می‌شود.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۳۷۲٫کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

نمازهای شب بیست و هفتم ماه رمضان

 بنا به روایات معتبر شب ۲۷ ماه مبارک رمضان یکی از شب‌هایی است که احتمال قدر بودن آن زیاد است و شب مبارکى است.

چهار رکعت: در هر رکعت سوره حمد و سوره ملک را بخواند و اگر نتوانست، بیست‌وپنج مرتبه سوره توحید را بخواند. خدا او و پدر و مادرش را بیامرزد.

 سى رکعت نماز است که شرح آن در اعمال شب‌های ماه رمضان گذشت.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۳۷۶٫کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

نماز شب بیست و هشتم ماه رمضان

۱- شش ركعت در هر ركعت حمد و صد مرتبه آیه الكرسى وصد مرتبه توحید و صد مرتبه كوثر و بعد از نماز صد مرتبه صلوات بر محمد و آل محمد. علّامه مجلسی در زاد المعاد اضافه می کند: فقير گويد:نماز شب بيست‏وهشتم موافق آنچه من يافتم به اين صورت است: شش ركعت نماز كند به فاتحه الكتاب و ده مرتبه با آیه الكرسى و ده مرتبه كوثر و ده مرتبه قل هو الله احد و صد مرتبه صلوات بفرستد بر پیغمبر (ص) صلوات بفرستد. خدا او را بیامرزد

نماز شب  بیست و نهم ماه رمضان

 دو رکعت درهررکعت حمد وبیست و پنج مرتبه توحید از مرحومین گردد و پرونده او به علیین رود.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۳۷۶٫کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

نماز شب  سى ام ماه رمضان

 دوازده ركعت، در هر ركعت حمد و بیست مرتبه توحید و در پایان صد بار صلوات بر محمد و آل محمد و این نمازها همین طور كه گفته شد هر دو ركعت یك سلام دارد.

منبع: مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم تاریخ اسلام، تألیف زهراپاشنگ، جلد ۳، ص۳۸۲٫کتاب قرب نوافل، زهراپاشنگ، ج ۱، مراقبات ماه مبارک رمضان.

همچنین درشب آخرماه مبارک رمضان(۲۹یا۳۰) نمازدیگری نیزواردشده:

ده رکعت درهررکعت بعداز سوره حمد ده بارتوحید و دررکوع و سجود ده بارتسبیحات اربعه خوانده می شود و بعدازنماز ۱۰۰۰ باراستغفار کند. و بعدازسجده شکراین دعارابخواند:

و در سجده شكر بگويد: يا حَيُّ يا قَيّومُ، يا ذا الْجَلالِ و الاِكْرامِ، يا رَحمنَ الدُّنيا و الآخِرﺓ و رحيمَهُما، يا اَرْحَمَ الرّاحِمينَ، يا اِلهَ الاوّلينَ و الآخِرينَ، اِغْفِرْلَنا ذُنُوبي . پیامبر اکرم(ص) فرمود هرکس این نماز را بجا آورد سر از سجده بر نمی دارد مگر این‌که آمرزیده می گردد و روزه او قبول می‌شود و خداوند از گناهانش می گذرد. (ثواب الاعمال، ص ۱۰۰) و بعد فرمود: این نماز هدیه است برای من و امّتم خاصه از مردان و زنان و به هیچ کس از پیامبران قبل و غیر آنان نداده اند.

سایت اینترنتی گلزارنور

https://golzarenoor.ir


گزیده ای از قرآن، دعاها، مناجات، زیارات ، مداحی و مطالب سایت گلزارنور

قرآن آن لاین بسیار نفیس سایت گلزارنور

قرآن آن لاین سایت گلزارنور

قابلیت ها:
امکان جستجو در متن قرآن.
امکان دسترسی سریع به سوره ، آیه ، جزء و صفحه دلخواه.
قابلیت قرائت همزمان قرآن با ۲۹ صوت بسیار زیبا از ۲۵ قاری بین المللی و همچنین ترجمه‌های گویای فارسی و انگلیسی
امکان انتخاب ۱۰۱ ترجمه قرآن از ۴۱ زبان زنده دنیا.
مشاهده ترجمه قرآن، تنها با قرار گرفتن مکان نما بر روی آیه مورد نظر.
امکان انتخاب تعداد تکرار آیه ، سوره ، صفحه و جزء جهت حفظ قرآن.
امکان افزودن قاری (به عنوان مثال جهت شنیدن ترجمه گویای فارسی ، انگلیسی و یا هر دو بعد از قرائت هر آیه)
و بسیاری امکانات دیگر.

.ترتیل کلّ قرآن کریم به تفکیک جزء با صدای پنج قاری ممتاز: منشاوی، عبدالباسط، پرهیزکار، شاکرنژاد، معتز آقایی +دانلود صوت ومتن+ آداب تلاوت، دعاهای قبل و بعداز تلاوت

ترتیل کلّ سوره های قرآن +سوره های منتخب و جزء ۳۰  با صدای استاد منشاوی و تکرار کودک

دانلود قرآن به تفکیک صفحه به صفحه استاد منشاوی

ترجمه جدولی قرآن : خودآموز آموزش مفاهیم و ترجمه قرآن کریم

قرآن آن لاین سایت گلزارنور با قابلیتهای متعدد انتخاب صفحه، سوره و آیه، انتخاب قاری از۲۵ قاری ممتاز،انتخاب و مشاهده ترجمه

جامعترین دعاهای ختم قرآن،دعاهای قبل و بعداز تلاوت قرآن+ دانلود متن، دعای سجده واجب قرآن وآداب تلاوت قرآن

ختم قرآن سایت بصورت صفحه ای، حزب، جزء و ختم صلوات و دعاها، ختم هدیه به اموات

مفاتیح الجنان سایت گلزارنور

نهج البلاغه سایت گلزارنوربا ترجمه فارسی و انگلیسی

معرفی کتابهای ارزنده و نمونه، تألیف: زهراپاشنگ

معرفی کتاب مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم اسلام و اعمال عبادی سال

معرفی کتاب مهمترین دانستنیهای یک مسلمان بارویکرد روزشماررویدادهای مهم اسلام و اعمال عبادی سال

معرفی کتاب کلیدهای گنج خوشبختی و عاقبت بخیری ازامام صادق علیه السلام

معرفی وخلاصه شرح کتاب دوجلدی قُرب نوافل

ذکر،دعا، زیارت و تسبیح ایّام هفته

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز شنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز یکشنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز دوشنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز سه شنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز چهارشنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز پنجشنبه+ دانلود متن و صوت

ذکر، دعا، زیارت و تسبیح روز جمعه+ متن و صوت

دعا ها

دعای کمیل باترجمه فارسی+دانلود صوت ومتن باصدای مجموعه مدّاحان منتخب

دعای ندبه باترجمه فارسی+ دانلود متن وصوت مجموعه مدّاحان منتخب

دعای توسل باترجمه فارسی+متن وصوت باصدای مدّاحان منتخب

دعای سمات باترجمه فارسی+خواص وبرکات+ دانلودمتن و صوت باصدای مجموعه مداحان منتخب

دعای عهد باترجمه فارسی و دانلود متن وصوت مجموعه مدّاحان منتخب

دعای یستشیربا خواص بخت گشایی+ دانلود متن و صوت باصدای مدّاحان منتخب

دعای صباح باترجمه فارسی+خواص+دانلودصوت ومتن باصدای مداحان منتخب

دعای عدیله باترجمه فارسی +دانلود صوت+متن باصدای مجموعه مداحان منتخب

دعای احتجاب باترجمه فارسی+ دانلود صوت و متن

دعای فرج و دعای سلامتی امام زمان عج+ دانلودمتن و صوت مجموعه مدّاحان منتخب

دعای عرفه باترجمه فارسی+ دانلود متن و صوت باصدای مدّاحان منتخب

حدیث شریف  کساء+ شرح مختصر+ دانلود متن و صوت باصدای مجموعه مدّاحان منتخب

مناجات امیرالمؤمنین امام علی (ع) در مسجد کوفه+ دانلودمتن وصوت با صدای استاد حاج مهدی سماواتی و فرهمند

متن و فضائل دعای عشرات با ترجمه+ دانلود متن و صوت با صدای مداحان منتخب

اعمال مستحبی ایّام البیض هر ماه قمری+ پاداش، متن، صوت و ترجمه دعای صحیفه(تسبیح)+نمازایّام البیض هرماه قمری

دعاى‏ اللهُمَّ یَا شَاهِدَ کُلِّ نَجْوَى ودعاى‏ اللّٰهُمَّ مَنْ تَعَبَّأَ وَ تَهَيَّأَ مخصوص شب ‏وروز جمعه و روز عرفه+ دانلود صوت و متن

دعای یا مَنْ اَظْهَرَ الْجَمیلَ وَ سَتَرَ الْقَبیح یا دعای أهل البيت المعمور با خواص معجزه آسای دنیوی و اخروی

دعای عَلْقَمه(دعای بعد از زیارت عاشورا) باترجمه+دانلود متن و صوت با صدای استاد حاج مهدی سماواتی

دعای هرروز ماه صفر و مقابله با نحوست ماه صفر یا نحسی روزهای دیگر

دعای اَبوحَمزه ثُمالی باترجمه ودانلود متن وصوت باصدای مجموعه مداحان منتخب

دعای صَنَمَیْ قُرَیش با ترجمه + دانلود متن و صوت با صدای محسن فرهمند+ختم دعای صنمی قریش جهت رسیدن به حاجات و مهمّات و شفای بیماریها

دعای افتتاح با ترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+ دانلود صوت و متن

مناجات ها

مناجات امیرالمؤمنین امام علی (ع) در مسجد کوفه+ دانلودمتن وصوت با صدای استاد حاج مهدی سماواتی و فرهمند

لیست، فهرست و دعاهای مناجات خمس عشره سیدالساجدین امام سجاد علیه‌السلام

صحیفه سجادیه

لیست وفهرست دعاهای صحیفه سجادیه برای دسترسی به متن هردعا

خطبه ها

خطبه غدیر+دانلود صوت و متن با ترجمه فارسی

رساله

رساله حقوق حضرت امام سجاد (ع) همراه با ترجمه و دانلود متن

 ادعیه و اذکار 

 اذکاری برای ایمنی از زلزله+دعای مجرّب برای محفوظ بودن

دعای سریع الاجابه وتضمینی از حضرت علی علیه السلام برای همه حاجات، گشایش رزق، دفع سحروجادو و چشم زخم+ترجمه

متن کامل استغفار هفتاد بند امیرالمؤمنین علیه السلام +ترجمه+دانلودپی دی اف+صوت

دعای رفع نحسی ایّام زندگی

ختم سوره واقعه در روز دوشنبه اول ماه قمری برای افزایش رزق و برآورده شدن حاجات مهمّ+دانلودصوت سوره واقعه باصدای استاد منشاوی و استادمعتز آقایی

حدیث

پنجاه حدیث درباره نماز جماعت

زیارات

زیارت عاشوراباترجمه فارسی باصدای مجموعه مدّاحان منتخب + دانلود صوت و متن

زیارت امین الله+شرح مختصر+دانلود متن و صوت زیارت امین الله باصدای مجموعه مدّاحان منتخب

متن کامل زیارت آل یاسین+ دعای بعدش و ترجمه فارسی+دانلودمتن و صوت مجموعه مدّاحان منتخب

زیارت جامعه کبیره باترجمه فارسی+دانلود  متن وصوت ومدّاحان منتخب

زیارت مطلقه امام حسین علیه السلام+دانلودصوت و متن

زیارت امام حسین علیه السلام : زیارت اول رجب، نیمه رجب و نیمه شعبان

دستورالعمل ساده زیارت امام حسین علیه السلام از منزل: روزانه و روز جمعه

متن کامل زیارت غدیریه امام هادی(ع): سند دفاع ائمه اطهار علیهم السلام از ولایت امیر المومنین علی(ع)+دانلود صوت و متن

زیارت ناحیه مقدسه باترجمه و دانلود متن و صوت با صدای سیّد میرداماد

متن کامل زیارت اربعین با ترجمه+ دانلود متن وصوت و کلیپ باصدای مجموعه مدّاحان منتخب

زیارتنامه و صلوات خاصه

زیارت جامعه کبیره باترجمه فارسی+دانلود  متن وصوت ومدّاحان منتخب

 زیارت حضرت رسول(ص) از راه دورباترجمه فارسی+ دانلود متن و صوت

زیارت امین الله+شرح مختصر+دانلود متن و صوت زیارت امین الله باصدای مجموعه مدّاحان منتخب

زیارت ششم امیرالمؤمنین علیه‌السلام با ترجمه+دانلود متن وصوت مداحان منتخب

متن کامل زیارت غدیریه امام هادی(ع): سند دفاع ائمه اطهار علیهم السلام از ولایت امیر المومنین علی(ع)+دانلود صوت و متن

زیارت امیرامؤمنین علیه السلام در شب و روز عید مبعث با ترجمه+دانلود صوت و متن

زیارتنامه، صلوات خاصه و صلوات حضرت فاطمه زهراعلیها السلام باصدای مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت و متن+زیارت حضرت زهرا (س) در سوم جمادی الاخر

صلوات خاصه و زیارت امام حسن مجتبی علیه السلام+دانلود صوت و متن

زیارت مطلقه امام حسین علیه السلام+دانلودصوت و متن

صلوات خاصه امام حسین علیه السلام با صوت +متن و صلوات بر امام حسین علیه السلام از صلوات بر حجج طاهره+ متن

دستورالعمل ساده زیارت امام حسین علیه السلام از منزل: روزانه و روز جمعه

زیارت عاشوراباترجمه فارسی باصدای مجموعه مدّاحان منتخب + دانلود صوت و متن

دعای عَلْقَمه(دعای بعد از زیارت عاشورا) باترجمه+دانلود متن و صوت با صدای استاد حاج مهدی سماواتی

زیارت وارث (متن کامل) با صدای مجموعه مداحان منتخب و دانلود صوت و متن

زیارت امام حسین علیه السلام : زیارت اول رجب، نیمه رجب و نیمه شعبان

زیارت ناحیه مقدسه باترجمه و دانلود متن و صوت با صدای سیّد میرداماد

متن کامل زیارت اربعین با ترجمه+ دانلود متن وصوت و کلیپ باصدای مجموعه مدّاحان منتخب

زیارت امام حسین علیه السلام در شب‌های قدر باترجمه و دانلود صوت

اعمال و مراقبات کامل شب و روز عرفه و عید قربان+متن زیارت امام حسین علیه السلام درروز عرفه+ زیارتنامه حضرت مسلم ع+زیارت جامعه ائمه علیهم السلام از راه دور

زیارت امام حسین علیه السلام در عید فطر و قربان باترجمه و دانلود صوت و متن

زیارتنامه وصلوات خاصه امام سجاد علیه السلام باترجمه و دانلود صوت

زیارتنامه، صلوات خاصه و توسل به امام باقر علیه السلام+دانلود صوت و متن

متن و صوت زیارت و صلوات خاصه+روضه امام صادق علیه السلام+دانلود صوت

صلوات خاصه، صلوات و زیارت مخصوص امام موسی کاظم علیه السلام+دانلود صوت و متن

زیارت‌‌نامه ها، نماز زیارت، سلام و صلوات ،صلوات خاصه و دعاهای بعداززیارت امام رضا(ع) با ترجمه +دانلود صوت ومتن

مراقبات روز ۲۳ ذیقعده: روززیارتی حضرت امام رضا علیه السلام+ زیارت مختصر+صلوات خاصه+سلام و صلوات بر حضرت امام رضا علیه السلام

زیارتنامه+صلوات خاصه +روضه امام جواد علیه السلام

زیارتنامه و صلوات خاصه امام جواد، حضرت امام محمدتقی(ع)با ترجمه و صدای مداحان منتخب

زیارتنامه وصلوات خاصه حضرت امام هادی علیه‌السلام باترجمه+دانلود متن و صوت باصدای مداحان منتخب

زیارتنامه امام حسن عسکری(ع) باترجمه فارسی+دانلود  متن و صوت باصدای مجموع مداحان منتخب

متن کامل زیارت آل یاسین+ دعای بعدش و ترجمه فارسی+دانلودمتن و صوت مجموعه مدّاحان منتخب

زیارت و استغاثه به امام زمان عج: سَلَامُ‏ اللهِ الْكَامِلُ‏ التَّامُّ الشَّامِلُ الْعَام با ترجمه و صدای مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت

زیارتنامه امامزادگان

دو زیارتنامه مشترک ومختصر برای امام زادگان علیهم السلام

زیارتنامه حضرت عبّاس علیه السلام باترجمه+دانلود متن و صوت باصدای استاد حاج مهدی سماواتی و مدّاحان منتخب

سه زیارتنامه حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) با ترجمه +دانلود متن و صوت

زیارتنامه حضرت رقیه (س) باترجمه و صوت+ روضه حضرت رقیه(س) با صدای استادحاج مهدی سماواتی+ دانلود

زیارتنامه حضرت رقیه علیهاالسلام+ دانلود صوت

زیارت امّ البنین سلام الله علیها با ترجمه و صوت

فضیلت و متن زیارت حضرت معصومه علیهاالسلام+ دانلود متن باترجمه و صوت

زیارت های ویژه و مشترک ائمه اطهار علیهم السلام

زیارت جامعه کبیره باترجمه فارسی+دانلود  متن وصوت ومدّاحان منتخب

متن کامل زیارت غدیریه امام هادی(ع): سند دفاع ائمه اطهار علیهم السلام از ولایت امیر المومنین علی(ع)+دانلود صوت و متن

صلوات

صلوات ابوالحسن ضراب اصفهانی در عصر روز جمعه+دانلود صوت و متن

نماز

طریقه خواندن نمازشب+فضائل+احکام+ تعقیبات+ دعای حزین

نمازهای نافله صبح، ظهر، عصر، مغرب و عشا: احکام و تعقیبات آنها

آموزش نماز باترجمه فارسی و انگلیسی+احکام+تسبیحات حضرت زهرا علیهاالسلام+ چرا زبان عربی، زبان رسمی نمازاست؟

اذان و اقامه باترجمه فارسی و انگلیسی+ احکام

نماز جمعه و احکام آن+ دعای قنوت نماز جمعه امام رضا علیه السلام

نمازجماعت و احکام آن

نمازهای ویژه

نماز توبه یکشنبه ذی‌القعده و همه یکشنبه ها + خواص و توصیه عرفا

نماز اولّ هرماه+اعمال اول ماه قمری باترجمه

نماز جعفر طیّار برای برآورده شدن حوائج و بخشش گناهان+ جعفرطیّارکه بود؟

نماز آیات را چطور بخوانیم؟+کلیپ آموزشی نمازآیات+ احکام نمازآیات

 اعمال عبادی سال

ماه رجب

اعمال و مراقبات کامل ماه رجب:لیلة الرغائب،اعتکاف، امّ داوود+ دانلود صوت و متن دعاهابا ترجمه

نمازهای کامل ماه رجب: نماز شب و روز اول، دوم، سوم، چهارم، پنجم…ایّام البیض…..عید مبعث… تا سی ام رجب

عمل و دعای امّ داوُد+ دانلودمتن و کلیپ   استاد حاج مهدی سماواتی

زیارت امیرامؤمنین علیه السلام در شب و روز عید مبعث با ترجمه+دانلود صوت و متن

ماه شعبان

مراقبات و اعمال کامل ماه شعبان و سخنان پیامبر ص درباره آویختگان به شاخه طوبی و درخت زقوم درروز اول شعبان

مناجات شعبانیه با ترجمه و باصوت مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت و متن

صلوات شعبانیه هنگام ظهر و نیمه شب های ماه شعبان باترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+ دانلود صوت و متن

نمازهای تمام شب‌های ماه شعبان+نمازمخصوص پنجشنبه های ماه شعبان

کاملترین اعمال و مراقبات شب و روز نیمه شعبان+اعمال تکمیلی آن

ماه مبارک رمضان

استحباب خواندن دعای جوشن کبیر و دعای جوشن صغیر در روز اوّل ماه رمضان

پاداش خواندن یک آیه از قرآن در ماه رمضان

نمازهای ویژه ماه مبارک رمضان+ ثواب+ نمازهای شبهای قدر

نمازهای مشترک هرشب ماه رمضان

دعای جوشن کبیر با ترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+دانلود صوت و متن

دعای اَبوحَمزه ثُمالی باترجمه ودانلود متن وصوت باصدای مجموعه مداحان منتخب

دعای افتتاح با ترجمه با صدای مجموعه مداحان منتخب+ دانلود صوت و متن

کاملترین دعاهای افطار+آداب و مراقبات افطار+متن و صوت مناجات افطار+ دعای ربنای افطارشجریان+ تواشیح اسماء الحسنای استاد ابوالقاسمی

کاملترین اعمال و دعاهای سحر ماه مبارک رمضان با ترجمه+دانلود صوت باصدای استاد صالحی و موسوی قهار

دعاهای مختصر هر روز ماه رمضان با ترجمه + دانلود متن

دعای حضرت ادریس علیه السلام(چهل اسم ادریسی، اذکار ادریسیه) با إعراب وترجمه+طریقه ختم حاجت هر اسم ادریسی

تسبیحات دهگانه(عشر) هر روز ماه رمضان+دانلود صوت و متن

دعای وداع شب آخر ماه مبارک رمضان: دعای چهل و پنجم صحیفه سجادیه+ دانلودمتن و صوت مداحان منتخب

ماه شوال

اعمال کامل و نمازهای شب عیدفطر+ تعقیبات نمازهای شب و روز عید فطر

ماه ذیقعده

مراقبات روز ۲۳ ذیقعده: روززیارتی حضرت امام رضا علیه السلام+ زیارت مختصر+صلوات خاصه+سلام و صلوات بر حضرت امام رضا علیه السلام

مراقبات و اعمال شب و روز۲۵ ذیقعده یا دحوالارض: نماز و دعای کامل روزدحوالارض+دانلود صوت دعای روز دحوالارض

ماه ذیحجه

مراقبات و اعمال عبادی کامل دهه اول ذیحجه و روز ترویه+نمازشبهای دهه ذیحجه

اعمال و مراقبات کامل شب و روز عرفه و عید قربان+متن زیارت امام حسین علیه السلام درروز عرفه+ زیارتنامه حضرت مسلم ع+زیارت جامعه ائمه علیهم السلام از راه دور

اعمال شب عیدغدیر+نماز دوازده رکعتی شب عید غدیر

اعمال عبادی روزعیدغدیر+ نمازهای ویژه روزعیدغدیر+دعای غدیر

متن کامل زیارت غدیریه امام هادی(ع): سند دفاع ائمه اطهار علیهم السلام از ولایت امیر المومنین علی(ع)+دانلود صوت و متن

ماه محرم

اعمال شب و روز اولّ ماه محرم+ روزه سوم محرم

مراقبات و اعمال کامل شب و روز عاشورا+زیارت وارث+نماز شب و روز عاشورابا خواص استثنایی

ماه صفر

دعای هرروز ماه صفر برای دفع بلا و گرفتاری

دعای هرروز ماه صفر و مقابله با نحوست ماه صفر یا نحسی روزهای دیگر

اعمال عبادی چهارشنبه آخر ماه صفربرای رسیدن به حاجات+ خانه دارشدن

ماه ربیع الاول

اعمال روز هفدهم ربیع الأوّل+نماز روز هفدهم ربیع الأوّل بادعای کامل آن+متن زیارت امیرالمؤمنین ع در روز هفدهم ربیع الاول+زیارت وداع همه زیارات

ماه ربیع الثانی

ماه جمادی الاول

ماه جمادی الثانی

اعمال و مراقبات ماه جمادی الثانی: نماز مهمّ ماه جمادی الثانی

 ادعیه و اذکار 

 اذکاری برای ایمنی از زلزله+دعای مجرّب برای محفوظ بودن

دعای سریع الاجابه وتضمینی از حضرت علی علیه السلام برای همه حاجات، گشایش رزق، دفع سحروجادو و چشم زخم+ترجمه

دانلود پی دی اف کتاب شریف کلیات مفاتیح الجنان گلزار نور

مقالات

شیعه پاسخ می دهد:حقیقت توسل، شفاعت و تبرک درقرآن

مقالات انگلیسی

Shia answers: The truth about trusting in The Glorious God (Resort),  consecration and divine healing as mentioned in Quran

مداحی و روضه خوانی

کربلایی حمیدرضاعلیمی
کربلا کربلا کربلا – این دل تنگم عقده ها دارد
(دمام زنی)

عجب رسمیه رسم زمونه-واحد-کربلایی حمید علیمی- دانلودصوت و کلیپ

دانلودنوحه صوتی عمّه بابایم کجاست:کویتی پور+متن نوحه

روضه جانسوز حضرت رقیه(سلام الله علیها) سیّد ذاکر+ ویدئو

دانلود روضه حضرت رقیه باصدای استاد حاج مهدی سماواتی

دانلود مداحی دخترحسین(ع) باصدای کربلایی حسین عینی فرد

دانلود کلیپ یه قلب مبتلا تو این سینه ست کریمی

فاطمیّه: ای فدای اشکهایت اشک میریزم برات- حاج محمودکریمی+ دانلود کلیپ

کلیپ نوحه پیغام کربلا به نجف برد جبرئیل: حاج محمود کریمی+متن نوحه+ دانلود

حب الحسین اجننی دیوونگی کار منه/ شور ترکیبی زیبای کربلایی جواد مقدم و کربلایی میثم استاد آقا+ دانلود


سایت اینترنتی گلزارنور

https://golzarenoor.ir

به این پست امتیاز دهید.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

Admin

این مطلب توسط ارسال شده است.

نظرات و ارسال نظر